Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Rossz elalvó, rossz alvó...

Rossz elalvó, rossz alvó babák anyukái, mikor lett jobb??

Figyelt kérdés
4 hónapos a lánykám, harmadik baba. A két naggyal összesen nem volt ilyen nehéz. Mikor jött el az a pont, hogy nem másfél óra alatt alszik el, vagy azt legalább nem sírja végig...
2022. febr. 16. 23:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk kb 7 hónaposan jött el az a pont, hogy elég volt letenni a kiságyba, cumi be, és 30-40 perc vergődés és ordítozás (sírás nélkül) után elaludt. De ezt megelőzte a sok-sok technika (ringatásról átszokás arra, hogy csak tartom, aztán hogy leülök vele, és ölben alszik el, stbstbstb). Kitartást kívánok, valóban nagyon nehéz!

2022. febr. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
Nem is emlèkszem, mikortol nem sìr,ha altatni probàlom. 2,5 èves lassan a lànyom, de mèg midig 1 òra minimum az altatàs, legalabb sìràs nèlkûl megy.
2022. febr. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%

Most 8honapos a kislányom. Konkretan 5-6-7 hónapos korában csak úgy aludt el ha kivittem, beöltöztetve a hidegre...

Most már elalszik egy nagypárnán, amivel fogom és ringatom kézben (majdnem mint,ha polyázva lenne, csak ez párna:))

Viszont most is van néha, hogy ki kell vinni, de most fogzik, szerintem az is közrejátszik.

2022. febr. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A sírás nálunk kb egy éves korában múlt el. De utána is másfél órákat altattam, de legalább nem sírt.

Akkor lett látványosan könnyebb mikor 2 évesen közösségbe került. Az olyan mennyiségű inger volt, meg ugye reggel korán kell kelni, hogy azóta esténként könnyen elalszik.

Viszont ha itthon vagyunk betegen és már nem igazán beteg, épp csak annyira, hogy ne mehessen közösségbe akkor ismét 1-1,5 óra az altatás.

2022. febr. 17. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Hát valóban nagyon, de nagyon fárasztó... Főleg úgy hogy itt a két nagy is (8 és 6 évesek). A legnehezebb tényleg az, amit mindannyian írtatok, hogy nem lenne gond, hogy másfél órába telik az altatás, csak legalább ne sírna. Ráadásul éjszaka is kelünk 2-3 óránként. Szerintem nálunk is elkezdődött a fogzás (ömlik a nyála, a keze mindig a szájában van), gondolom neki sem könnnyű. Amúgy nappal meg egy tündéri, mosolygós baba.
2022. febr. 17. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!