Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 14 hetes a babám, kb két hete...

14 hetes a babám, kb két hete minden egyes nappali alvaskor ordit, de brutálisan. Éjjel minden rendben, szépen alszik, de a nappal katasztrófa. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Látni rajta, hogy fáradt, dörzsöli a szemét, ásít, de mégis ahogy altatnam, vége, ordít, abba se hagyja. Egyedül az segít ha babakocsizok vele, csak azért napjában ötször nem szeretném a harmadik emeletről cipelni allandoan, csak el kene aludnia valahogy a lakásban. Teljesen megkeseríti ez a probléma az életünket :(
2022. márc. 23. 20:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A legelső jelre altatod? Szerintem tul farad mire altatod. Nekem a napkozben 5 alvas is soknak tunik..
2022. márc. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szerintem is előbb kellene altatni, próbáld ki.

A babakocsit nyugodtan használd a lakásban vagy a lakások előtti folyosón is, nem kell mindig levinni. A fiamnak elég volt két méter, amin ide-oda tologattam.

2022. márc. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is későn altatod. Keress rá, mennyi kb nála az ébrenléti ablak. Figyeld a jeleket, mikor mutatja, hogy álmos, azonnal próbáld meg altatni.
2022. márc. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Higgyétek el, azonnal altatom :( az első jelre ugrok már, nehogy az legyen a baj :( reggel hat fele ébred, este 9-kor kezdődik az éjszakai alvás, nagyjából egyszerre egy-másfél órát bír ébren lenni, így kb napi ötször alszik! Nagyon bízom benne, ez valami átmeneti időszak csak :( eddig mindig szépen aludt, elég volt kb csak letenni a kis helyére és aludt, ahhoz képest ez egy elég éles váltás most :(
2022. márc. 24. 06:46
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor az első észrevett jel előtt kezd el az altatást, mondhatni órára. Egyébként hogyan altatod?
2022. márc. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sok mindent próbálok. Van babafeszke azt szereti, szereti befurni magát a takaroba, először mindig ezt próbáljuk, így aludt jókat régen. Aztán ringatom, jarkalok vele, ezt is szerette, most leginkább feszíti magát apukajanal is és nálam is. Van Incababy hinta, ott is próbálom, ott azért néha elalszik. Van pihenoszek is. És akkor a kisagynal levő forgot nagyon szereti nezni, szól a zene is, oda is berakom. Most mikor nagyon sírt a napokban, volt, hogy oda beraktam, egy darabig sírt még de aztán elaludt. Csak hat olyan rossz hallgatni, jó lenne ezeket az altatasokat sírás nélkül megúszni :(
2022. márc. 24. 07:20
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez túl sok inger, az altatás pedig nem következetes - így nem tudja, hogy ha x, y és z dolog egymás után következik, akkor utána alvás van. Tehát pl. egy fix sorrend lehet az evés, böfizés, anyával játék, nézelődés, babafészek, sötétítés (gyerek függő, mennyire igényli, minden esetre egyértelmű jelzés felé, hogy most mi következik), alvás. Nektek kell megtalálni, neki mire van pontosan szüksége, van baba, akinek teljes némaság és sötétítés kell, és van, aki bárhol bármikor elalszik ha álmos. Alvás előtt már olyan tevékenység, ami felpörgeti ne legyen.

Ha valamilyen módszert ki szeretnél próbálni, akkor egy hétig legalább tartsd magadat hozzá, a gyerek egyszerűen nem tud lekövetni, csak azt érzi, hogy már megint valami változott, már megint valami más, ettől pedig frusztrált lesz, pedig csak aludni akar.

2022. márc. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, erre nem is gondoltam, hogy ezzel totál megzavarom, de valóban van benne valami. Megpróbálom akkor, hogy egyféle dolgot csinálok altatas címszó alatt, ne érje annyi hatás! Köszönöm :)
2022. márc. 24. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!