Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ez normális 2.5 évesen?

Ez normális 2.5 évesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Nálatok mit csinál a gyerek, amikor altatjátok? 2.5 éves múlt, mindig is jó alvónak számított, viszont nem tudom ez normális-e, amit csinál.

Szóval befekszik az ágyba, kéri a mesét, ami ugyanaz már 4 hónapja (😪😪😪), más mesét nem is mondhatok szinte. Viszont az első 3 mondat után már énekel, mást csinál. Ráadásul folyamatosan kér valamit (zsepkendő, pisi, a legújabb, hogy lehúzza a zokniját és húzzam vissza).Nem hallgat rám, mintha a falnak beszélnék, csak elvan a kis világában.

Bevallom rohadtul unom már, fogy a türelmem. Nincs kedvem az altatáshoz, mert ezek szerint neki annyi elég, hogy berakom az ágyba, villany lekapcs, aztán jóéjt.

De ez meg annyira személytelen.


2022. ápr. 12. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
És ha még lefekvés előtt mesélnél neki? Mondjuk a kanapén összekucorodtok, megpróbálsz másik mesét (mondjuk vadonatúj könyvből), utána leteszed az ágyba, puszi, villany lekapcs, jóéjt.
2022. ápr. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Megpróbálom, köszönöm
2022. ápr. 12. 22:53
 3/3 anonim ***** válasza:
70%

Az én kisfiam júniusban lesz 2 éves.Nálunk is hasonló az altatás,csak ő velünk alszik.Akkor csinál ilyeneket,ha nem elég álmos.Dumál,átgurul az apjához,aztán vissza hozzám,leveszi a zoknit,ilyesmik.Ha meg álmos,simán elalszik egy kis dumálás után.Nálunk pici baba kora óta rossz alvó volt a hasfájás miatt,meg mindig igényelte a testkontaktust.

Szerintem normális,amit csinál (a saját és ismerőseim gyerekeiből kiindulva),csak lehet,hogy nem elég fáradt,amikor leteszed és így altatja magát.Viszont a közelségedre meg szüksége van.Ha belegondolsz,te sem biztos,hogy rögtön el tudsz aludni,miután lefekszel,néha kell egy kis idő.A gyerek is csak ember,na ☺️☺️.De megértem,hogy ez fárasztó neked.Kitartást!

2022. ápr. 13. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!