Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy szoktassam a kisagyba...

Hogy szoktassam a kisagyba vagy arra hogy egyedul aludjon?

Figyelt kérdés
Van egy 2 hetes kisbabam, es egyszeruen sehogy se akar a kisagyban vagy egyedul aludni, csak a hasamon akar aludni. Napkozben se nagyon tudjuk letenni mert 3-5 perc utan hisztizik. Tobb helyen is olvastam hogy ez a negyedik trimeszter egyik velejaroja hogy o meg mindig ragaszkodo, es ido kell neki. Illetve azt is hozzatenem hogy cicin alszik el es a cumit elutasitja

2022. ápr. 18. 20:28
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Jézusom egy szoval se panaszkodtam. Igazabol arra voltam kivancsi hogy errol ha most nem szoktatom le akkor kesobb lesz e valami hatranya. Rokonok ismerosok mind azt mondjak hogy ha most nem szokik le errol kesobb nehezebb lesz. En is utanaolvastam, illetve a babamat is megertem hogy 9 honap utan nehez alkalmazkodnia a kulvilaghoz.
2022. ápr. 19. 00:56
 12/20 anonim ***** válasza:
Nem lesz bajabelőle. Abból lesz, ha az ostoba rokonokra hallgatsz.
2022. ápr. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
91%
Nekem napközben az első hetekben többször volt így hogy rajtam aludt. Imádtam, jó érzés volt. Mostmár 7 hónapos és kicsit vissza sírom mert már nincs ilyen. Élvezd ki :) Ne hallgass másokra, csak magadra . Engem is sok "okos" tanáccsal elláttak, de mindent úgy csináltam ahogy én jónak láttam. Eddig minden rendben. Hallgass az ösztöneidre.
2022. ápr. 20. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
94%

Barátnőm 9 hónapig aludt félülő pózban, mert _csak_ rajta aludt el az első fia. Most 3,5 éves és köszöni, saját ágyában alszik már elég régóta. Viszont az első időkben iszonyatosan igényelte az anyja közelségét, amit szerencsére ő meg is adott neki.

Gondolj bele, hogy milyen baromi szar üzenete van annak, amikor leszarják az igényeidet. És milyen rettenetesen szar üzenete van a gyereked felé, ha ez az első dolog, amit a saját anyjától kap? Most tanulja, hogy bízhat-e benned, bízhat-e a világban? Hogy ha jelez, akkor figyelnek-e rá?

Az az nő, aki 2 hetes vagy akár a 2 hónapos gyereke érdekeit nem tudja előtérbe helyezni, az ne vállaljon gyereket! (És ez nem a kérdezőre vonatkozik) Nem egy életre kell, hanem pár hónapra, ami az ő életében a legfontosabb időszak. Rengeteg tanulmány született erről. És azzal, hogy a nyugati ember a 20. században kitalálta, hogy a csecsemő aludjon külön a szüleitől, attól még az evolúciós belső ösztönök nem íródnak felül. Nézz meg egy csimpánzt, hogy mit csinál a kölykével az első időkben. Evolúciósan az ember gyerek sem másabb attól a 100 év egyedülalvástól. Az más kérdés, hogy van gyerek, aki ezt megugorja, de amelyik nem, annak ki kell elégíteni a testközelségre való igényét, még akkoris, ha nekünk kényelmetlen is kicsit.

2022. ápr. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
4%
Még a nappali időszakot meg is értem, de éjszaka??? Én biztos, hogy nem hagynám, hogy magamon aludjon. És nem, nem az én fáradtságom lenne a fő ok, hanem hogy nagyon félnék attól, hogy ráfekszem meg hasonlók. Kötődés, igények stb ide vagy oda, ez veszélyes játék is lehet. Arról nem is beszélve, hogy egyedül, 0 segítségével ezt nem lehet csinálni. Vegyél egy elektromos takarót, hátha segít. És igen, igaza van a válaszadóknak abban, hogy a gyereket ti akartátok, nem ő benneteket, áldozatokkal jár, sokszor nem egyszerű. Viszont attól még ti is emberi lények vagytok, akik nem helyezhetnek mindent a gyerek fölé. Pont annyira fog ilyen dolgokra emlékezni, mint arra, hogy mennyit ráztad, szoptattad stb.., szóval semennyire. De magatokat szépen ki lehet ám csinálni ezzel, amire örökre emlékezni fogtok. Ha "mázlitok" van be is depiztek akár. Hát nem milyen "jó"? 🙄 Szóval nem kell ám minden helikopter anyucit meghallgatni, nem szüntetik meg létezni, mint emberi érző lények, mert gyermeket vállalatok. És ismétlem, a gyerek pont le fogja sz@rni, hogy mennyi szenvedés, vérverejték hullott érte. Ne értse senki félre, de néhány szülő szereti ezt felemlegetni utólag, hogy ő mennyit kínlódott stb. Szabad akaratából tette, senki nem kérte a felesleges áldozathozást. 🤷🏻‍♀️
2022. ápr. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
8%
*rajtam aludjon
2022. ápr. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
94%
15. Tehát mit javasolsz annak aki nem tudja letenni? Mert a biztosan nem hagynámmal tele van a padlás, köszönjük.
2022. ápr. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
94%

" Pont annyira fog ilyen dolgokra emlékezni, mint arra, hogy mennyit ráztad, szoptattad stb.., szóval semennyire."


Nem, nem fog rá tudatosan emlékezni, de tudatalatt igen. Ezekből az emlékekből épül a személyiség alapja. Szóval a legfontosabb epizódok egy ember életében. Ha meg felnőttként nem tudsz annyira tudatos maradni a pároddal, hogy tudd miért csinálod, és hogy nem fog örökké tartani és megintcsak tudatosan iktattok be közös, gyerekmentes mi-időt, akkor meg lehet találni az egyensúlyt.

A helikopter szülőséget meg ne keverd össze azzal, hogy válaszkész vagy egy csecsemő igényeire.

2022. ápr. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat! A kerdes kiirasa elott is, de mostmar jobban megertem hogy o az en kozelsegemet szeretne es par honap mulva ez elmulik. Egyebkent lekopogom de tegnap mar 3x is 2-2 orat aludt az agyaban szoval nem menthetlen a dolog:D
2022. ápr. 23. 17:46
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Jobb lesz ez hidd el. Lesznek visszaesések, de mire észbekapsz, már vége is. Kitartás!
2022. ápr. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!