Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért nyög hangosan és hosszan...

Miért nyög hangosan és hosszan alvás közben?

Figyelt kérdés

10 hónapos a lányom, nemrégiben kezdte, hogy alvás közben hangosan és hoooosszan, elnyújtottan nyög (van, hogy 1 órán keresztül). Ilyenkor ha nem megyek oda, akkor teljesen megébred és sír. Ha odamegyek, akkor néha a kezemet markolássza, néha simogatom, énekelek, de ez sem mindig elég, így is néha elkezd forgolódni és teljesen felébred.

Nappal is szokott ilyen hangot kiadni, ha például nagyon vizsgál mondjuk egy morzsát, de hogy éjszaka....

Mitől lehet ez, és hogyan tudnám ilyenkor kíméletesen (kiságyból kivétel nélkül) visszaaltatni? Másnál is volt ilyen?



2022. ápr. 25. 10:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen csak álmodik és mivel nem alszik mélyen, ezért meg tudnak jelenni fizikailag is az álmodott cselekvések. Mi is általában akkor szólalunk meg hangosan álmunkban, ha közelítünk az ébredéshez. Az én babám is képes ilyen nyújtott hangadásra, ha valami apró dolgot vizsgál, pl. fél órán át birizgálja egy játékzsiráf fülét, ha álmában tenné, legalább tudnám, miről álmodik. :) Én nem avatkoznék be, de ha zavar téged a pihenésben, biztos találsz róla irodalmat, hogyan ébresszünk fel egy alvó babát.
2022. ápr. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a választ! : )

Nem a hangadás zavar, hanem hogy ha nem reagálok rá, akkor sír, ha pedig reagálok, akkor is legtöbbször sír. =\

2022. ápr. 30. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!