Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért nem alszik este a baba?

Miért nem alszik este a baba?

Figyelt kérdés

3 hónapos ikerbabák. Napközben tündérek: álmosodnak, dörzsölik a szemüket vagy csak simán bealszanak. Kiságyukba bele rakjuk őket és alszanak.


Este, viszont elalszanak etetés közben, nagyon ki vannak merülve (látszik a szemükön). Le akarjuk őket rakni az ágyba, de ahogy a testük érinti a lepedőt elkezdenek keservesen sírni. Csak az órákig tartó menetelés (8 órától hajnali 1ig) vagy a picit sírva hagyás (10 percenként simi és suttogás nekik) 1-2 óra után kiütik magukat.


Mi a köztes út? Nem várunk varázsszert, de ez miért csak az esti nagy alvás előtt fordul elő?



2022. júl. 2. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kólika,ha időpontra sírnak. Ezt csak túlélni lehet espumisan cseppel, baby biogaia-val. Pár hónap és magától lecseng,épp szokják a belük működését.
2022. júl. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Ami még amúgy hat az a hordozás,kendővel.
2022. júl. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%
Hasfájás!
2022. júl. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam is 2 és 3 hónapos kora között ezt csinálta. Nálunk nem hasfájás volt, hanem "boszorkány óra". Itt mesélt valaki erről a jelenségről, külföldi cikkben így nevezik, elég találó.. :D

Még nem képesek a sok inger feldolgozására, így vezetik le nap végén, sírással.


Nálunk több heti vergődés után a babakocsoztatás vált be. Volt, hogy az udvarra is ki kellett vinni annyira sírt hogy a levegő 10 perc alatt megnyugtatta. :) aztán a következő evéskor (3 óránként evett tápszert) már kipihent volt annyira, hogy evés után betettük simán a kiságyba.

Szerencsére 2 hónap után elhagyta, nem szokott rá a toligálásra, azóta is az ágyában alszik :)


Nekem ez a tapasztalatom, remélem segít! Kitartás :)

2022. júl. 3. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekünk az Adamo hinta jött be. Szintén 8-kor fürdés, majd evés. Szerencsés esetben cicin elalvás, ezerből egyszer hajnali 1-2-ig csend. De inkább fejen pörgünk 1-ig kb., az az általános és képes akár végig komfort cicizni is azt az időt. :D

A legújabb most az, hogy egész éjjel, ha megébred (max fél óra onnantól, hogy letettem) és érzékeli, hogy az ágyában van, akkor ordítani kezd. Mellettem alszik 3-4 órát is akár.

2022. júl. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!