Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan altassam a babát...

Hogyan altassam a babát napközben?

Figyelt kérdés

4 hónapos a kisfiam, és nagyon meg vagyok lőve a napközbeni altatásokkal. Születése óta hordozóban aludt rajtam vagy el kellett ringatni, és utána lerakni a kiságyba. Na most, most már lassan 7,5 kg és egyre nehezebben alszik el napközben, kilométereket, van hogy 1 órát is mászkálok vele a lakásban, és van hogy eredménytelenül, nagyon fáj már a hátam, eléggé kimerít, és amúgy szerintem neki sem jó, pedig látom rajta, hogy fáradt!

Próbáltam letenni és megvárni, amíg magától elalszik, de sosem teszi, mindig ordít egy idő után, én pedig nem akarom sírni hagyni.

Sétakor alszik a babakocsiban, de panelban lakunk, megmondom őszintén nincs kedvem egy nap 3x 2 órát sétálni menni.

Jobb híján újabban cicin alszik el, de erre megint csak nem szeretném rászoktatni.

Valami tippetek nincs esetleg, hogyan könnyíthetnénk a helyzeten? Köszönöm a válaszokat előre is!



2022. júl. 7. 08:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
27%
Próbáld kifárasztani játékkal,mozgásokkal. Aztán jöhet az evés és valami zene amit szeret. Ha nincs akkor keressetek egyet. Az enyémet mindig lefoglalja,ha sír is. Mondjuk ő el is altatja magát ha álmos.
2022. júl. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
51%
Ja cicin etetéskor még az vált be ha közben megy a fehér zaj, azon belül is a porszívó.
2022. júl. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
26%
Cicin alvásra csak akkor szoktasd rá, ha hajlandó vagy még jó sokáig csinálni. Éjszaka is, akár óránként. Extrém esetben cicivel a szájában hajlandó csak aludni. Már nem újszülött. Fehér zaj, hinta, háton hordozás.
2022. júl. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
74%

Látom egyes anyukák nagyon lepontozzák a másikat,csak azért mert cicin altatják. 😅

Mindenki úgy csinálja,ahogy nekik könnyebb. Bár tény,hogy a későbbiekben nehezebb lesz. Főleg ha más valaki kell majd elaltassa. De az mèg a jövő zenéje!

2022. júl. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
69%
Nekem a császár miatt fáj a hátam a pici babám meg lassan 10 kiló,nem bírom ringatni,szóval cicin altatatom,ez van. Azt is megertem ha valaki meg ringatva altatja.
2022. júl. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 4 hónaposan még kicsi a két alváshoz. Egyszerűen vannak olyan babák, akik nehezen alszanak el, a lányom is ilyen volt, irtó rossz alvó volt...nehezen aludt el (kiságyat ért a feneke, üvöltött), minden moccanásra, neszre felébredt, mint egy kis szurikáta. Kiolvastam könyvet, internetet, de nem segített semmi, csak ha mozgásban tartottam, így a ringatás, illetve írták előttem a fittlabdát, arra áttértem egy idő után, megváltás volt, próbáld ki. Még azt tudom tanácsolni, hogy vezessetek be egy rövid elalvás előtti rutint, nálunk pl. az volt, hogy megkapta a cumiját, együtt behúztuk a függönyöket, hogy félhomály legyen a szobában, aztán énekeltem neki, ebből tudta, hogy mi fog következni, ,,mit várok tőle". És nem maradt így a lányom :) Most már a fittlabda csak barikád a szekrény előtt, hogy ne másszon fel rá :)
2022. júl. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, azt hittem véletlen, hogy 7.5 hónapos, de az a kilogramm. Én írtam először a két alvást, vosszaszívom ♡ bocsi
2022. júl. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Örülj neki,hogy csak ennyiszer kel.Tényleg,kifejezetten jó alvó.Az én fiam legalább 2-4x kelt mindig is.És hát..lesz még nagyobb súlyban is,ha ilyen rosszul alszik megszokni tudod csak.A hordozós kor 4 éves korig tart.

Én meg van hogy a 14 kilós nagy gyereket is ölben elaltatom,mert neki épp úgy kényelmes.

Jobb,mintha nem tudna elaludni,és hisztizne.fáradt gyerek = hiszti. :x


Próbáld meg esetleg fektetve.Többféleképpen is,nekem volt hogy csak hason aludt el,máskor csak oldalt.

Esetleg adj neki egy kis rongyit amit szorongathat.

2022. júl. 12. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!