Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mennyire önzőség a saját...

Mennyire önzőség a saját kényelmét nézni a gyereke kényelme helyett?

Figyelt kérdés
Sógornőm nem engedi, hogy a 3 éves lánya közöttük aludjon egész éjszaka, amint elalszik már teszi is át a saját ágyába. Ha éjszaka átmegy a kislány akkor kb negyed óra múlva visszateszi. Azt mondja, hogy ő nem szeret ölelkezve aludni, neki nem kényelmes. De ha a kislány szeretne ott aludni egész éjszaka, akkor miért nem képes áldozatot hozni érte?

2022. aug. 5. 14:01
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan nem csinálok népvándorlást éjjel, nincs visszapakolgatás, mert úgyis felkel rá és nem ülök ott plusz fél órát visszaaltatni, mert akkor az én alvásomnak annyi, ezért velük alszik ha átjön. Pedig baromi kényelmetlen. Akkor is, ha imádom a gyereket.
2022. aug. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
86%
Miert lenne ezzel gond? Mindket gyerekemmel valamivel 3 eves koruk elott hagytuk abba az egyuttalvast, mert en is olvastamezt a sok kotodo konyvet, meg ejszakai gondoskodas, stb. Szerinted mennyire voltam kipihent?
2022. aug. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem egy átlagos anyuka hoz pont elég áldozatot a gyerekért együtt alvás nélkül is. Mondom ezt úgy, hogy a 2 évesem az éjszakák olyan jó 80%-át mellettem tölti, és miután megszületik a kishúga, aki alapból babaöbölben alszik majd velem, szerintem ez az arány 100%-ra fog nőni. De attól még nem látok semmi rosszat abban, hogy az anya is ki akarja magát pihenni, sőt. A gyereknek is jobb, ha kiegyensúlyozott anyja van, a mártír anyák között pedig, akik ugye mindent (IS!) feláldoznak a gyerekért, ritkán találsz kiegyensúlyozott és boldog anyukát. Nálam azért működhet az együtt alvás, mert én alapból minden kis neszre felébredek és jobban alszom én is, ha csak egy pillanatra odafordulok a gyerek felé és ellenőrzöm, hogy minden rendben van vele, nem kell folyton szaladgálnom a szomszéd szobába a képzelt zajok miatt, na meg mert kb egy hónappal ezelőttig még aktívan szopizott és azért az is könnyebbség volt, hogy csak kiszolgálta magát és nem nekem kellett házhoz mennem a lecsapolásért. Ha így nézzük, akkor én meg azért vagyok önző, mert nem szoktatom már relatíve kicsiként az önálló, nyugodt alváshoz, hiszen nekem meg az a kényelmesebb, ha együtt alszunk.


Egyébként egy gyereknek idővel meg kell tanulnia, hogy vannak határok, szabályok a családban, nem lehet mindig az, amit ő szeretne. Mert bár még kicsi, a világ nem körülötte forog, egy családi egység részese ő is, ahol bizony másoknak is vannak igényei és vágyai, nem csak neki. Ez kemény tanulási folyamat, de ennek része pl az is, hogy ha az anyjának kényelmetlen, nem pihentető vele aludni, akkor egy idő után, ha a gyerek már elég nagy, akkor nem fogja ezt magára erőltetni, csak mert a kicsi azt szeretné.

2022. aug. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
89%
Én elég rossz alvó vagyok. Nem tudok úgy aludni, ha mellettem van a gyerek, mert minden szusszanásra felébredek. Meg eleve el se tudok aludni. Ha elalszok, akkor meg forgolódok. Inkább átmászkálok 2-3-szor etetni, altatni (5 hónapos), mert így még mindig többet alszok, mintha mellettem lenne. Az első két gyerekkel se tudtam aludni. Amúgy meg szerintem nincs gyereked, mert szerinted annyira könnyű lehet kialvatlanul teljesíteni a mindennapokban? Nem véletlenül használták kínzásként az alvásmegvonást.
2022. aug. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Én sose tudtam gyerekkel aludni. Forgolódnak, rugdosnak, hangosak álmunkban. Azért mert anya vagyok, még nem szűnt meg az igényem a pihenésre, alvásra. Nálunk a rácsos ágyat rendes ágy váltotta fel, ha valamelyik átjött éjjel, akkor én átmentem az ágyába. A férjem nem ébredt fel kb semmire, így ők aludtak együtt, én meg a gyerekszobában.
2022. aug. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem is külön ágyban van a helye a gyereknek. Nekünk a babánk újszülött korától külön szobában, külön ágyban van. (Persze pár hétig vele aludtunk egy kanapén és van légzésfigyelő).
2022. aug. 10. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van, én sem engedném, mert a gyereknek nem a szülői ágyban a helye.
2022. aug. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!