Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit tennétek? 2 éves kislány...

Mit tennétek? 2 éves kislány csak anyával hajlandó aludni?

Figyelt kérdés
Nemsokára 2 éves dacos kislány anyukája vagyok, a szitu a következő: esti rutin után lefekvés, apa altat(na), de a gyerek utánam üvölt. Én az egy hónapos tesót szoptatom, altatom, vagy pihennék én is mert hulla fáradt vagyok. Átmennétek a nagyhoz mikor ezt a cirkuszt csinálja? Vagy hagyjam apával sírni? Megszakad a szívem, olyan keservesen sír utánam. Meddig tart ez?
2022. aug. 27. 20:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Ha van rá lehetőség (le tudod passzolni a picit apának vagy épp már alszik), akkor én mennék.

1 hónapos a kicsi, nagyon nehéz időszak most ez a nagynak. Eddig minden figyelem 100%-ig az övé volt, most pedig nem mész, mert egy új gyerekkel foglalkozol. Oké, hogy neked ugyanúgy a gyereked, a nagynak pedig a testvére. De az ő szemében inkább csak egy síró valami, ami "elvette" anyát.

2022. aug. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem a fő ok, amiért csinálja, a testvérféltékenység. Ekkora gyereknek még jár, hogy az anyja altassa el, hisz erre vágyik, és ha nem lenne kistesó, meg is tennéd.

Szerintem az altatás idejére apa vegye át a kisebbet. (A szoptatás meg ne épp arra időzítsd)

2022. aug. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De a kicsi ugyanúgy megérdemli, hogy vele foglalkozzak nem? Úgy ahogy anno a naggyal. Csak azért mert ő második már nem érdemli meg hogy én altassam? És mi van azzal a sok jótanáccsal amit itt mindig kap az ember, hogy a nagy altatását vegye át apuka? Hiszen minden ilyen jellegű kérdésnél csomóan ezt írják. Bocsánat nem kötekedni vagy támadni akarok senkit, egyszerűen fáj hogy nem tudok kettészakadni
2022. aug. 27. 20:52
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

De miért kell egyidőben altatni a kettőt?

A kicsi még nem úgy éli meg, mint a nagy. A nagy felfogja, hogy hív téged az alváshoz, mégsem jössz. Persze a kicsi is érzékeli a hiányod, de nem úgy, mint a nagy, aki összerakja a kis fejében azt, hogy te azért nem mész, noha hív téged, mert a tesójával foglalkozol.

2022. aug. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Szoptasd meg előbb vagy később és altasd te a "nagyot". A kicsivel legyen inkább apa. Ha kell, változtass a napirenden, de az ilyen fontos dolgoknal ha hív te legyél ott, rád van szüksége, ne dobd félre.

A pici még nem fogja fel ugysem, a nagyobb viszont igen.

Amikor ilyen kicsi korkulonbseget akartál, gondokhattad hogy két felé nem tudsz szakadni és a kisebb mindenképp kevesebb figyelmet kap mint a nagyobb. Hiába járna ugyanaz neki, nem lehetséges. Megvarhattad volna, míg ovis vagy iskolas lesz és akkor ott az egész nap kb a kicsire anélkül hogy mellőznéd a nagyot. Mostmég a 2 évesnek csak rád lenne szüksége. Kis korkulonbseggel mindenki veszít.

2022. aug. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Hamarosan nálunk is ez lesz a szitu, gondolom, mert az én lányom is 2 éves és nagyon anyás (mondjuk milyen legyen, szomszédnénis?), és most fog születni a tesója pár héten belül. Mi együtt alszunk, és szerintem ez akkor is működni fog, ha már itt van a baba. Egyik oldalamon egyik gyerek, másikon a másik. Mikor elaludtak, akkor lehet őket pakolászni jobbra-balra, ahogy kényelmes, de akkor legalább az altatás része megvan, a kicsi is kap testközelséget/cicit, mint a nagy kapott korlátlanul ebben a korban, és a "nagy" sem érzi azt, hogy elveszi az anyját tőle a kistesó. Legalábbis, én így tervezem, mert amúgy az apai altatás nálunk sem működik, ha én is elérhető vagyok. Ha nem vagyok itthon vagy bármi oknál fogva külön vagyunk, akkor az apjával vagy a nagyanyjával is tök jól elaszik, de ha csak a szomszéd szobában vagyok, akkor már nem működik a módszer, és feltételezem miután lesz egy kisbaba is a képben, akkor ez hatványozottan igaz lesz.
2022. aug. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Túldimenzionálod a dolgot a kisebbel. Nem adsz neki kevesebbet azzal, hogy ha az apja is tud vele foglalkozni. Én is azt mondom, hogy ebben az esetben altatnám a nagyobbat, és picit előbb vagy később etetném a kisebbet. Neki még gyakorlatilag úgy sincs napirendje, és egy fél óra órát "kibír" az apjával is. Az én lányomat újszülött korában még el tudta altatni az apja is, sőt még a nagyanyja és a keresztanyja is, ha úgy adódott. Ennek ellenére most épp ő is egy olyan korszakát éli, amikor csak velem tud könnyen elaludni. Nyilván nem kell kettészakadnod, szimplán próbálj meg alkalmazkodni az elsőszülött napirendjéhez, amennyire az vállalható minden családtag számára.
2022. aug. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltad már egyszerre altatni a két gyereket?

Én így altatok, rettentően féltem tőle, de nagyon jól működik. Miközben a kicsi szopizik, a kicsit nagyobb hozzám tud bújni, fogjuk egymás kezét, simogatom a hátát. Egymás minimális hangjára nem zökkennek ki, és így mindenki elégedett.

2022. aug. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Próbáltam egyszerre altatni őket, annyira nem működik, mert a nagy folyton a kicsivel volt elfoglalva, hogy simogassa meg mit csinál stb sose aludt el. Amúgy is egy kritikus pont az altatás, mert a nagy nem akar aludni és velem is alsó hangon egy óra mire elalszik de addigra már idegileg kikészít hogy mennyire nem akar elaludni pedig tök fáradt.
2022. aug. 28. 05:19
 10/11 Derjaderja ***** válasza:
64%

Nálunk 23 hónap a korkülönbség, és nálunk sem fogadta el a lányom, hogy az apja altassa.

Ahogy utánaolvastam, az énfejlődés szempontjából a 2 év nem ideális korkülönbség. Vsz inkább egy 3 éves, aki már apásabb, vagy egy amúgy is apás gyerek fogadja el ezt a megoldást.

Egy könyvben azt is írták, hogy képzeld el, ha a férjed azt mondaná, hogy olyan jó ez a házasélet, hogy egy másik asszonyt is szeretne. Amikor megérkezik, mindenki őt csodálná, dicsérné, Téged kérdezgetnének, hogy na ugye milyen jó így. Elvárnák, hogy boldogan lemondj az eddigi életedről.

Kb ilyen nekik, és ez a testvérféltékenység egy trauma is lehet, egy gyászfolyamat, ami hónapokig erzékennyé teszi a gyereket.


Na nálunk pont ilyen volt. Ráadásul a kicsi is letehetetlen baba volt kezdettől, és az apjával semennyit nem volt el hónapokig. A nagy (a lányom) bedacolt, csak én vehettem ki a kádból, altathattam stb.


Én együtt altattam őket. Először az ágyban együtt meseolvasás volt, a kicsivel az ölemben vagy cicin ha nem bírta, de amikor a fejét tartotta, már elvolt ott mellettünk is az ágyban. Érdekes, hogy az első perctől nagyon jól fogadta ezt a napirendi pontot, talán emlékezett a hangokra odabent. A terhességem vége felé ilyen hosszú, bekuckózva olvasós estéink voltak.

Azzán lefeküdtünk. Nekem tandem szopiztak, ha mázlim volt, felváltva, ha nem, egyszerre. A nagy azért ki tudta várni általában, hogy a picit elaltatom, miközben ő is hozzám volt bújva és énekeltem. Aztán ő jött. Gyakran még álmában is ölelgetten és beszéltem hosszá, mert elszomorított a fájdalma. Hetekig sírva ébredt. Aztán ezek javultak.

Én együtt is aludtam velük, de együttalvás vagy tandem szoptatás nélkül is ezt az együtt kucķózós megoldást tudtam volna csak kivitelezni.

Nálunk a párom gyakran éjszakás is.

2022. aug. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!