Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennetek ebben a helyzetben?

Mit tennetek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Tegyuk fel; ha van egy kb 5 eves kislanyod aki eppen furdik. Te be mesz hozza fogat mosni, mert csak egy furdo van, a kislanyt meg meg ez a szituacio nem zavarja. Nyugisan mosod a fogadad, de a kislanyod ezt megzavarja egy kerdessel; „anya/apa, miert van meg egy lyuk a puncimon?"(az elso a hugycso, a masodik a vagina). Te azt valaszolod neki, hogy azert, mert ott jon ki a kisbaba a testedbol. Masnap egy anyuka megkeres teged az oviban, hogy megis, hogy kepzeled azt, hogy ilyeneket mondasz a gyereknek. Te kerdore vonod, hogy mi koze van ahhoz, hogy te hogyan neveled a gyerekedet. A valasz: „Az, hogy a gyereked ezt elmondja a tobbi gyereknek az oviban". Mit valaszolnatok? Mit mondanatok utana a gyereketeknek? Nemet es kort is irjatok legyszi:)

2020. márc. 9. 20:10
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

Azt hogy semmi köze hozzá, te csak az igazat mondtad és azt is egyszerűen. Miért kellene hazudni róla?

Az az anyuka otthon mindent letagad a nemi szervekkel kapcsolatban, vagy mi?

2020. márc. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Ez csak az ő inkometenciáját jelzi.

Az ilyen embereknek szerintem egyszerű visszajelzést lehet adni higgadt hangon.

Pl. "Igazán sajnálom, ha felzaklattam".

2020. márc. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Folyt. Értem. Köszönöm, hogy elmondta. További szép napot.
2020. márc. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ebben semmi rossz, ha nem tőled, akkor megkérdezte volna valaki mástól, aki ki tudja mit válaszol neki. Jobb, hogy tőled kérdezte, és nem hazudtál neki.
2020. márc. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem mondanék a gyereknek. Mondtad neki, mikor kérdezte, nincs ebben semmi hiba. A másik anyukával a beszélgetésed pedig már úgyis lezajlott, kár forszírozni, de valószínűleg visszakérdeztem volna, hogy akkor ő mit mondana a saját gyerekének.
2020. márc. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Az enyém elmeselte, hogy hogy vágtak ki a hasambol.

Szerinted mekkora sokk volt a többi gyereknek, akik mint kiderult semmivelsemvoltak tisztába.

Szerencsére az ovononk jól felkészült, és azonnal orvosolja a helyzetet, játékosan megbeszéltek, hogyan szulethetnej a babák.

Mi nem hazudunk a gyerekeinknek(nem is tudnék 3 császár vagassal a hasamon) az a más gondja ha hazudik, vagy nem mondd igazat.

2020. márc. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért nehezen tudom elképzelni, hogy a kislányod észreveszi, hogy két lyuk van ott.... de mindegy, tegyük fel, hogy így van.

Nem tehetsz arról, hogy ez a gyerekben így megmaradt. Gyerekek.. mondanak meredek dolgokat, némelyik megjegyzi és elmeséli otthon, mások meg nem.

2020. márc. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy nagyon is el tudom képzelni, hogy ez egy valós helyzet, ugyanis velünk konkrétan megtörtént egy hasonló. A húgom tudta, hogy nagyjából mi történik, amikor egy férfi és egy nő kisbabát szeretne. Az iskolában előkerült a téma szünetben, ő elmondta, hogy ő mit tud, egyszerűen, két mondatban, gyereknyelven. Erre jött egy másik kislány, hogy nem igaz, mert a kisbaba a csókolózástól lesz. Hát jó, nem értettek egyet. Két nap múlva a kislány anyukája felhívta a mi anyukánkat, hogy miért mond ilyeneket az én húgom, ő megmondta a saját lányának, hogy nem igaz, a kisbaba igenis a csókolózástól lesz, és ne akarjuk összetörni az ő kislányának az érzékeny lelkivilágát. Anyukám megkérdezte, hogy miért törné össze a lelkivilágát, hogy tényleg ez történik, és hogy miért kell hazudni, de persze a másik anyuka csak ismételgette, hogy de ő nem akarja a kislánya lelkét összetörni. Hát mi belegondoltunk, hogy milyen szexuális élete és kultúrája lehet egy olyan nőnek, aki szerint az egyszerű anatómiai igazság összetöri egy iskolás gyerek lelkét. Ja, és orvos házaspárról van szó...

Vannak ilyenek. Én nem foglalkoznék velük. Azt mondtuk a húgomnak, hogy ez olyasmi, mint a télapó, az a kislány még azt hiszi, hogy így van, nem kell vele erről a témáról tovább beszélgetni. Megértette.

2020. márc. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom az ertelmes valaszokat, mindenkinek ment a zold:)
2020. márc. 10. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!