Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Később nehezebb lesz?

Később nehezebb lesz?

Figyelt kérdés

2,5 hónapos a lányom. Lassan 1 hónapja velünk, közöttünk alszik. Legelsőnek amikor át tettem, megszólalt éjszaka tévesen a légzésfigyelő.. nagyon megijedtünk, az ágya a mi ágyunk mellett van. De így érzem biztonságosnak… Amikor már eltelt 1 hét és megint az ágyába akartam tenni, nagyon taknyos lett folyamatosan szívnom kellett az orrát, félre nyelt megint ezt gondoltam a biztonságosnak ha mellettem van.. és azóta így van. Első baba, előző terhességemnél elvetéltem ami nagyon mély nyomot hagyott bennem. Nagyon “frászos “ vagyok félek mindentől. Ha esetleg másnál is volt így, mikor nyugodtatok meg és altattátok az ágyában?

Most nem arra vagyok kíváncsi hogy ti alapból ott altattátok… persze mindent elolvasok szívesen csak legföképp ez édekelne hogy volt e más is ilyen helyzetben… ?! Bocsi, ha hosszú lett


2023. máj. 4. 20:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Bocsánat, de rosszul tudod. A legbiztonságosabb egy szobában, de külön kiságyban altatni a babát. Mindenféle plüssállat, takaró, rácsvédő nélkül. Ha elalszik ott, biztosan nem aludnék vele. Ha pedig úgy döntesz veled alszik olvass utána a biztonságos együttalvás 7 lépésének. Ettől még mindig nem lesz olyan biztonságos mintha kiságyban aludna, de szignifikánsan csökkenthető a kockázat. Nekem eszem ágában nem lett volna a gyerekkel aludni, de ő máshogy döntött. Ösztönünk a babánkkal együtt aludni, de ha megy neki a kis helyén sokkal jobb ott altatni.
2023. máj. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem cikkekből meg könyvekből tudom ezt hogy biztonságosabb, mert nyilván nem. Én érzem így :) Nagyon megnyugtat ha mellettem van
2023. máj. 4. 21:08
 3/13 anonim ***** válasza:
34%

Kisfiam mellettem aludt ugyan így ez miatt..

2 éves mégátvándorol és bebujik közénk és egyszobába van az ágya a miénkkel különben senki sem alszik..

Próbálkozz átszoktatni a saját ágyába. :)mégnem.késő

Mostmár hónapok óta próbálom beszoktatni az ágyába de max ha elalvás után berakjuk akkor kb 3 4 órát van benne

2023. máj. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Vagy vannak ezek a bölcsők ágymellé,melletted van de mégis a sajár ágyikójába.Én most ezt próbálom a második gyermekemnél
2023. máj. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Velem aludt mindkét gyerek. Egyiknél sem így terveztük, de így lett. Van már többféle együttalváshoz is használható légzésfigyelő (pelrnkára csiptethető, így pl. babakocsiban is használható), Respisense vagy a Snuzának is van több változata, pl. a Hero.
2023. máj. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
4, az ala nem lehet betenni a legzesfigyelot.
2023. máj. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
6. Nem igaz, belehet, ha nem teljesen van az öböl egy felületen a felnőtt ággyal. Nekünk pl, olyan volt, hogy volt egy picike pereme. Na nem mintha a zsivány kisfiam, ott aludt volna, de a légzésfigyelő működött 😁
2023. máj. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mukodni mukodik, csak eppen erzekeli a ti matracotoknak is rezgeset. Vagy sikerult annyira tavol tenni, hogy besipolt uresen akkor is, ha ti rajta fekudtetek?
2023. máj. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Mi sem így terveztük egész jól is ment kb másfél hónapos koráig a saját ágyában alvás. Most lehet hülye vagyok, de légzés figyelőt nem szeretnék… nagyon megijesztett a múltkori. Annyira bepánikoltunk, hogy ki kaptuk a lányom az ágyból és kb fel ráztuk.. olyan mélyen aludt hogy alig kelt fel.

Éjjel meg mindig felriadok, hogy minden rendben e vele folyamatosan nezem a mellkasat hogy veszi a levegôt.. erről a pánikról nagyon gyorsan le szeretnék szokni mert megőrít🫣

2023. máj. 4. 22:18
 10/13 A kérdező kommentje:

#4

Ezt a bölcsős dolgot kipróbálom, köszi🙂

2023. máj. 4. 22:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!