Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Fél éves kisfiam állandóan...

Fél éves kisfiam állandóan hasra fordul alvás közben, mit tehetek ellene, illetve mit gondoltok mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés
Rengeteg rosszat olvasok a hason alvásról és féltem. Első babánk.
2023. máj. 30. 20:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Ha tud fordulni, nem tudod és ne is akarod gátolni. Semmi baja nem lesz.
2023. máj. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

ne felj. enis feltem nekem is kb akkor kezdte. olyan jokat pukizott almaban. kevesebbet ebrett fel. azaz igazsag eletkepesebbek mint hisszuk de tenyleg. mar ha egeszseges kulonben es minden rendben vele.


arra figyeltem hogy nem volt korulotte sok paplan azert meg takaro hogy ne assa bele a kis arcat..attol feltem bevallom.


szoval van egy halozsakja a kis agyaban alszik par honapja (most 18 honapos) es most is ahogy nezem a babamonitoron hason.

2023. máj. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Fiam is fel éves korától hason alszik már 1 éves elmúlt és semmi baja.
2023. máj. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a csípő vizsgálaton és a kórházban is azt mondták, hogy a hason alvás a legjobb, és tényleg az is volt, mert sokkal jobban aludt úgy. Ha félsz, vegyél légzésfigyelőt
2023. máj. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
A hasonalvástól meghal álmában, a hátonalvástól megfullad a hányásában, az oldalán alvástól gajra megy a csípője... Engedd el, nagyfiú már, ott alszik, ahol akar, nem lesz semmi baja, hidd el, ez a szép az anyaságban, hogy ha minden szabályt be akarsz tartani, megmakkansz, és rájössz, hogy semmit nem csinálhatsz jól. 3:)
2023. máj. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha már meg tud fordulni, nem nagyon tudsz mit csinálni. Fiam újszülött kora óta csak hason tud aludni. Eleinte próbáltam háton altatni, de fél óránál sosem aludt úgy többet, úgyhogy feladtam. Most másfél éves, sokszor mocorog álmában, de sosem fordul a hátára, se az oldalára.
2023. máj. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%
Meg se próbáld megakadályozni pl valami kiékelős, kitámasztós módszerrel, mert az tényleg veszélyes. A hason alvás önmagában nem az, "csak" akkor növelheti (de ez is inkább statisztikán alapul) a bölcsőhalál kozkázatát, ha a csecsemőnek amúgy is van erre hajlama. Az én lányom is ahogy tehette hasra fordult álmában. Mivel én paramami vagyok, volt az elejétől légzésfigyelőnk. Ha passzol a kiságy és a matrac méretéhez, akkor nem okoz felesleges riadalmat 😂
2023. máj. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha normális keménységű a matrac, tehát nem süpped bele, szabadon tud lélegezni, akkor alhat hason. Ha aggódsz, használjatok légzésfigyelőt.
2023. máj. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már újszülöttként csak a hasán tudott aludni a fiam. Semmi baj nem volt, a légzés figyelő egyszer sem riasztott. A lányom kb fél éves korától, amikor már tudott forogni aludt hason.
2023. máj. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem háton alvós volt a fiam alapból. De miután elkezdett forogni álmában néha hasra fordul, nekünk inkább az okozott problémát hogy erre megébredt megijedt ahogy lepuffant és sírt. De ezt is abbahagyta idővel. Nálunk van légzésfigyelő én szeretem, mert nem kell nézegetnem hogy tudjam minden rendben vele, mert hallom hogy pittyeg.
2023. máj. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!