Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2 éves gyermekem altatása...

2 éves gyermekem altatása utóbbi időben kész katasztrófa. Mit csináljak máshogyan? Többi lent

Figyelt kérdés
Fel8kor ébred reggel. 13 óra után alszik el. És ma 16 óráig aludt!( most nathas is, mindenki mondta, h hagyjam inkabb). 10 órakor aludt el 1oras ordoguzes után mondhatni. Mindent is akart csinálni, csak aludni ne kelljen.vegul már én is ingerült lettem és kiabáltam, ezzel persze ordítast értem el.
2023. szept. 15. 22:46
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Az én fiam is ugyanez. Én is hagyom aludni, ha végre alszik, mert a nátha miatt nehezen alszik el. Este ordíttatás helyett inkább berakom a babakocsiba, és sétálok vele, amíg el nem alszik (vagy az apja, vagy együtt, ha beszélgetünk, nem zavarja az altatást, és párkapcsolati szempontból dupla haszon). Tegnap 9-től negyed 11-ig sétáltunk, de így stressz és ordítás nélkül elaludt. Ma mondjuk kirándulni voltunk a Börzsönyben, eleve csak 9-re értünk haza, 10 után kezdtem altatni benn a szobában és 10 perc alatt elaludt. De ma a délutáni alvása is rövidebb volt.
2023. szept. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de eleve du 4ig aludt.

Nem volt elfáradva, persze,hogy később alszik el.


Amúgy pedig a napirend az ami segít, az esti rutin.

2023. szept. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém még 3-4 évesen is ilyen volt. Az oviban hagyták uzsonnaig aludni sokszor, persze hogy este 11, negyed 12 előtt az istennek sem akart aludni. Hát fent voltam vele én is... Igaz, csendben és sötétben feküdtünk az ágyban. De akkor sem aludt.
2023. szept. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lányom fél 7kor kel.

Délben alszik, de én max 1 órát hagyom. 1óra után keltem ha beteg, ha hisztis, szóval mindig.(mondjuk nagyon ritkán kell kelteni, mert nem is aludna többet).

Igy tudom elaltatni fél10fele.

Ha hagynám akár 1.5órát aludni, este 11 elött esélyem nem lenne letenni.


Egy gyereknek meg van az alvás szükséglete. Az enyémnek 10 óra.

9 este, 1 nappal. Ha a nappali elhúzódik, egyertelmű, hogy az esti csökken. És ez nem a reggeli kelésnél fogy "hiányozni", hanem az esti altatásnál.


Hó végén lesz 2 éves amúgy.

2023. szept. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sokat alszik délután. Mi max. 14:30-ig hagyjuk aludni.
2023. szept. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ma nem aludt délután. Ugyanúgy borzalmasan nehéz volt elaltatnom. Már 18 órakor alig bírtam vele, így is 20 óráig húzta,
2023. szept. 16. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!