Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Már a végét járjuk altatas...

Már a végét járjuk altatas téren. Semmit nem alszunk, gyerekem egész éjjel fenn van, ordít,semmi nem jó neki,már magunk közé is tesszük, ott is ordít. Kiságyban egyáltalán nincs el. 14 hónapos?

Figyelt kérdés
Elveinknek ellentmondva úgy döntöttünk,hogy ma kiprobaljuk,hogy nem vesszük ki a kiságybol ha megebred éjjel. Több szülőt hallottuk,hogy ezt a módszert vetették be, és csak egyszer kellett,bevalik. Mennyire káros ez? Tényleg olyan ártalmas a gyereknek?
jan. 13. 08:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
54%

Igen, ártalmas. Ezzel csak annyit érsz el, hogy megtanulja, hogy nem számíthat rátok.

Próbáljátok inkább a délutáni alvást lerövidíteni vagy délután is kivinni levegőzni, hogy lefáradjon.

jan. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Mindent próbáltunk már,és egyre rosszabb minden, tényleg végső elkeseredesunk ez már, mindenünk ramegy már erre.
jan. 13. 09:05
 3/23 anonim ***** válasza:
94%

Amikor ilyen időszaka van a gyerekünknek, akkor vele alszom a földön egy matracon, az ő szobájában. Néhány nap alatt javulni szokott.

De érdemes az ágyban is gondolkozni, mi zavarhatja? Mi pl. rájöttünk, hogy nem szeret azon az oldalon aludni, ahogy letesszük. Mindig átvergődött a másik oldalra, közben sírt. Én balga felvettem, visszaaltattam és megint ugyanúgy tettem le. Amikor megébredt, megint sírt és fordult volna át. Hetek teltek el mire rájöttem mit csinál... :'D Azóta alapból a másik oldalra teszem le és lám semmi gondja. :) Szóval érdemes agyalni mi az ami nem tetszik neki.

Most 1,5 éves. Ha éjjel felsír, leülök mellé, beszélek hozzá és simizem a hátát. Ha látom, hogy így is megnyugszik, nem veszem ki. Ha percekig nem történik semmi, sír tovább, vagy megnyugszik, de 10 perc alatt sem alszik vissza, akkor kiveszem és fekszem vele a matracon a földön.

jan. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
96%
Milyen a napirend? Mozog, levegőzik eleget napközben? Este esetleg szokott mesét nézni? Csak azért kérdezem ezeket, mert a lányomnál is volt olyan időszak, amikor nagyon rossz alvó volt, akkor nálunk ezek voltak a problémák. Amúgy mióta csinálja ezt? Csak mostanában vagy mindig is rossz alvó volt? Ha mindig, akkor lehet vmi idegrendszeri probléma is.
jan. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
46%
De nem értem,legalább is remélem,hogy nem jól értem. A gyerekednek valami baja van,veletek is sír egész álló éjszaka,viszont ezután ti úgy döntöttetek,hogy ki se veszitek,tehát hányásig sírhatja magát reggelig nélkületek?Te tudsz így aludni nyugodtan míg ő üvölt közbe és egy percet se fog? Bocsi,de ha így érted,akkor milyen emberek vagytok ti?Bár a szomszéd helyébe se lennék nálatok,ha ez a terv. Tényleg nem ártana mindenkinél terhesség előtt eltölteni egy hónapot egy nagyon problémás pici közelében,hogy utána kiderüljön,hogy nem mindenkinek való gyerek. A kórházba bent hagyott kiságyba bezárt gyerekeknél is a szívem szakadt meg,ha épp máshol volt dolgom és nem tudtam kivenni addig és sírtak,sérülnek ezek a gyerekek. A végén már csak néztek maguk elé egymaguk. Mondjuk ott is leszarták a szülők.
jan. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Akkor mi a megoldás?Azt írd le!
jan. 13. 09:59
 7/23 A kérdező kommentje:

Magától aludt el fel éves koráig kb.

Ezt a durva helyzet egy hete van, de egyébként is kelt 3-4x, csak akkor vissza lehetett altatni.

Mesét nem néz elalvas előtt. Levegőn nem minden nap vagyunk kint,de ezelőtt sem voltunk és jól aludt. Délben alszik kb másfél órát,de az elmúlt napokban ez is katasztrófa lett, nagyon nehezen alszik el délben is, és kb fel órát. De napkozben is sokat ordít,ha nem veszem fel, nem vagyok vele,lépni nem lehet tőle, nemhogy valamit csinálni.

jan. 13. 10:04
 8/23 anonim ***** válasza:
92%

Mióta van ez a probléma?

A szokásos dolgokat (pl. fogzás) kizártátok?

Nagymozgások terén hogy áll? Megy már önállóan? Ha igen, mióta? Van lehetősége eleget talpalni? Éri elég új inger (nem képernyő!)?

Nem lehet, hogy túl hamar vagy túl későn kezdtitek az altatást? Az első esetben mi jártunk úgy, hogy annyira tiltakozott, hogy teljesen felébredt tőle, és azért nem bírtam lenyugtatni. A túl későinél meg lehet átlendül a holtponton.

A sírni hagyást semmiképp nem javaslom, én csak pár percig hagyom sírni, ha nem csendesedik el magától (el szokott amúgy), akkor tudom, hogy valami baj van, és veszem is fel, ne sírdogáljon egyedül...

jan. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk kis hangszórón megy a porszívós fehér zaj spotify-ról. Plusz kapott éjjeli lámpát mert elkezdett félni a sötéttől. Nálunk se válik be semmi más.
jan. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
76%

Nurofen!

Nekünk amikor ilyen volt, akkor mindig kiderült hogy fogfájás volt és ez hamar segített neki.

Dologél a cumira, víz az ágy mellé. Ha sír először megkínálom vízzel, utána megnyugszik, de ha megint sír, akkor dologél a cumira. Ha nem fogadja el, vagy továbbra is sír, akkor nurofen.

A sírni hagyást nem javaslom, egyrészt kegyetlen a gyerekkel szemben, ő azt éli meg hogy az anyja/apja elutasítja, nem törődik vele. A másik hogy kizárt hogy fogtok tudni úgy aludni hogy ordít. Se a hang se a lelkiismeretfurdalás nem fog hagyni. A fogzás neheze egy-két hét alatt lemegy. Kitartást kívánok!

jan. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!