Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Éjjeli fény vagy sötét?

Éjjeli fény vagy sötét?

Figyelt kérdés

Sok rosszat olvastam az éjjeli fényről, hogy gátolja az alváshormon termelődését, meg zavarja az agy teljes pihenését alvás közben. Úgyhogy nem is használtam soha a lányomnál miután már elaludt. Most viszont mondta a férjem hogy ő mindig bekapcsolva hagyja egész estére és úgy veszi észre hogy így jobban alszik a gyerek, kevesebbszer sír utánunk éjszaka. Most nem tudom mi legyen, tényleg mintha javult volna az alvása az utóbbi időben, de lehet ez csak véletlen. Férjem szerint ne olvassak össze ennyi mindent, az ősember is tábortűz mellett aludt, nem sötétben, semmi baja nem lesz a gyereknek a fénytől. Most tanácstalan vagyok.

Szerintetek álljak bele a témába és kapcsolgassam le az éjjeli fényt? Vagy igaza van a férjemnek? Ti használtok?



jan. 21. 23:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Még csak 7 hetes a babám de mi nem merjük lekapcsolni a villanyt. Az elején ha lekapcsoltuk 5 percen belül üvöltött, ha felkapcsolva hagytuk aludt órák hosszát. Lehet csak véletlen, de akkor se merjük lekapcaolni, jobban szeretünk annál aludni.

Állítható fényerejű izzónk van és a leggyengébb fényerővel megy egész éjszaka.

jan. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Én meg azt hallottam hogy a piros fényt az agy nem fényként érzékeli, a fiam azal alszik el majd lekapcsoljuk.

Kicsinek sosem hagytam fényt, hogy tudja mikor van éj és mikor nappal(nappal meg sosem csináltam tök sötétet)

jan. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egy sólámpa ég azóta, mióta hazajöttünk a kórházból.

Nem is annyira a baba miatt szoktam rá, csak szeretem látni, ha nyüsszen egyet álmában, vagy ha néha kell vele valamit csinálni éjjel, akkor nem kell villanyt kapcsolni (egy szobában alszunk, csak külön ágyban).

Most 16 hónapos, pár hetes kora óta átalussza az éjszakákat, emellett egy nagyon kiegyensúlyozott, boldog gyerek, fáradtnak sem tűnik, szóval én eddig semmi hátrányát nem tapasztaltam.

jan. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi használjuk, nekünk állítható fényű ZAZU lámpánk van.

Pár napos korától használjuk, most lassan 1 éves és szoptatás után lekapcsolom, mert azzal szórakozik, hogy nézegeti és sikkantgat neki :)


Éjszaka meg ha felsír a pici, a hangjára felkapcsol.


Nekem segítség volt az éjszakai fény, főleg az első hetekben, amikor éjszakánként a világomról nem tudtam.

jan. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Jobb a sötétben alvás de nem mindenki bírja

Menjen az éjjeli fény ha nem bírja a sötétséget a gyerek lefekvéskor de amint lehet kapcsold le

Ha traumatizálja, hogy éjszaka felébred és nem ég az éjjeli fény akkor viszont menjen egész éjjel

Vannak egész kicsi éjjeli fények meg szembarátok is amiket bedugsz a konnektorba aztán LED-esek mehetnek egész éjjel is

jan. 22. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk addig megy az éjjeli fény míg el nem alszik. Igényli. A zenélő forgóba van beépitve és vetít a plafonra. Nézegeti mosolyog és ellaszik. Kb 2 er max 3 or megy végig a zene. Amikor már elaludt nem kapcsoljuk be újra. Viszont sokkal jobban alszik. Hamarabb is elalszik. Ezt babája válogatja ismerősünknél ha nincs vak sötét nem alszik. Szerintem ha ő jobban alszik úgy hagyd bekapcsolva.
jan. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nincs éjszakai fény a szobájában de a redőnyt egy kicsit mindig felhúzva hagyom neki, hogy ne legyen teljesen sötét és mostanában igényli, hogy az ajtaja is maradjon egy kicsit nyitva. Egybenyílik az ő szobája a mi szobánkkal. Alkalmanként előfordult, hogy éjszaka felkelt és nem mert vagy nem tudott visszaaludni. Akkor felkapcsoltam a sólámpáját. Úgy el tudott aludni.
jan. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Lemaradt, hogy most töltötte be a hármat. #7 voltam
jan. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyértelműen sötét.
jan. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 flora08 ***** válasza:
Én is olvastam,
jan. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!