Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Éjjeli fény vagy sötét?

Éjjeli fény vagy sötét?

Figyelt kérdés

Sok rosszat olvastam az éjjeli fényről, hogy gátolja az alváshormon termelődését, meg zavarja az agy teljes pihenését alvás közben. Úgyhogy nem is használtam soha a lányomnál miután már elaludt. Most viszont mondta a férjem hogy ő mindig bekapcsolva hagyja egész estére és úgy veszi észre hogy így jobban alszik a gyerek, kevesebbszer sír utánunk éjszaka. Most nem tudom mi legyen, tényleg mintha javult volna az alvása az utóbbi időben, de lehet ez csak véletlen. Férjem szerint ne olvassak össze ennyi mindent, az ősember is tábortűz mellett aludt, nem sötétben, semmi baja nem lesz a gyereknek a fénytől. Most tanácstalan vagyok.

Szerintetek álljak bele a témába és kapcsolgassam le az éjjeli fényt? Vagy igaza van a férjemnek? Ti használtok?



jan. 21. 23:09
1 2
 11/11 flora08 ***** válasza:
Utolsó vagyok, elnézést kérek, véletlenül kattintottam. Szóval...én is olvastam, hogy nem a legjobb ötlet alvás szempontjából az éjjeli lámpa, sőt olyat is, hogy kerülni kell. A fiam remekül aludt sötétben, egészen addig, amíg éjelente fel nem riadt azt kiabálva hogy "felkapcsoljuk a lámpát!" Ez nem sokkal kétéves kora előtt volt. Vettünk egy állítható fényerejű kislámpát, ahhoz azóta is ragaszkodik, ő szokta felkapcsolni minden este. Úgyhogy a mi esetünkben a kisfiunk igényelte.
jan. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!