Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért kelhet óránként egy...

Miért kelhet óránként egy másfél éves?

Figyelt kérdés
Beteg volt egy hétig, de már napok óta semmi baja. Viszont borzasztó rosszul alszik. Elaltatom, kimegyek, és 15 percen belül felébred és ordít. Néha csak az kell, hogy odafeküdjek mellé, néha tápszert akar (víz nem jó). Tegnap 4x is evett éjjel. Pedig nappal is normálisan eszik, alszik, nincs oka, hogy éjjel ne aludjon. A betegsége kezdete óta semmit nem aludtam, most altattam el 9-kor, de azóta már egyszer felkelt. Nincs ötletem, itt bőgök a konyhakövön, én nem bírok ki még egy ilyen éjszakát. Mi lehet ez? Sosem aludt túl jól, de régen 0 vagy 1, max 2 keléssel aludt reggelig. December óta betegeskedik, azt értem is, hogy betegen rosszul alszik, de mostmár jól van. Nem is arról van szó, hogy felborult a napirendje, mert nappal nyűglődik, de annyit alszik, mint máskor. Segítsen valaki!
febr. 21. 21:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert kicsi. Majd elmúlik.

Hol az apja? Az ő dolga lenne segíteni.

febr. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szerintem ez bőven kiesik a normális határból. Hajnali 3-tól 6-ig semmit nem aludt, csak félálomban dobálta magát. Most találtam egy olyan tippet, hogy esetleg a foga jöhet. Még az utolsó 4 hiányzik, szerintetek lehet az? Nem néztem egyáltalán az ínyét mostanában. Pár nap és 20 hónapos lesz, az első két foga 4. hónap végén kint volt.
febr. 21. 21:50
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Áprilisban lesz két éves a fiam, neki is négy foga hiányzik.

Egy hete rosszul alszik.

A foga jön, duzzadt az inye és mondta is, hogy " fáj foga"

Nálunk tuti a foga lesz a ludas, szerintem nálatok is.

febr. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A férjem amúgy segít, de még azzal együtt is borzasztó keveset alszunk.
febr. 21. 21:56
 5/12 A kérdező kommentje:
#3 Köszi! Lehet, hogy a foga miatt akar ennyire tápszert inni? Most pár napja nagyon rákapott, először azt hittem, hogy a betegséghez volt köze. Napközben is nagyon hisztis. Meg ma rajtakaptam, hogy rágja az alapozóm gumi pipetta részét, pedig jó ideje nem rág meg dolgokat.
febr. 21. 21:59
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktál fogzásra pl. Nurofent adni? A kisfiam egész nap kínlódott a fogával, lefekvés előtt adtam neki, most alszik, mint a tej.

Nem gyógyszerezem gyakran, de ha fáj neki, muszáj, hogy neki is könnyebb legyen.

febr. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Akkor jutott eszembe a fogzás, amikor már aludt, de már kikészítettem a konyhapultra. Én is próbálok a legritkábban gyógyszerezni, de ha legközelebb felkel, én belenyomom. 😅 December vége óta kis megszakításokkal folyton beteg, nem is emlékszem, milyen 2 órát egyhuzamban aludni.
febr. 21. 23:04
 8/12 anonim ***** válasza:

Nálunk minden nyűg azzal jár, hogy hajnalban megébred és 2 órát bámuljuk a plafont kb. születése óta. A betegségből is jöhet az, hogy megszokott egy más "éjszakai rendet", így most nehezen szokik vissza. De nálunk pl. a beszédfejlődés is ezzel járt, fogzás is mindig ezzel jár, szóval nehéz egyértelműen kitalálni, hogy mikor mi a gond éppen. Ha nem fog, akkor pedig túl sokat nem is lehet tenni.

Mivel nálunk mindig vannak ilyen időszakok, így rendszeresítve van egy matrac a szobájában a földön. Vagy oda fekszem a kiságya mellé és próbálok mellette legalább félálomban aludni, vagy összebújunk rajta ketten és szintén. Ha mélyen elaludt, akkor visszateszem az ágyába és megyek aludni, ha nem tudom visszatenni, akkor marad a matracon és én megyek. Ha utána is megébred még, akkor másodszorra már nem szoktam eljönni, ott alszom mellette. Nálunk ez bevált, így én is kicsit kipihentebb vagyok, mintha állandóan mászkálnánk. Nyilván ha beteg, az egy teljesen más üzem...

febr. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ez a matrac nem hülyeség, nálunk is, ha ferdébben süt a nap, akkor nem alszik. Megtapogattam azóta az ínyét, és nem érzek rajta semmi dudort, viszont éjfélkor kapott egy Nurofent, és aludt reggelig, ami már több mint 2 hónapja nem volt. Megpróbálom ma éjjel Nurofen nélkül, és ha rosszul alszik, akkor egy éjszakát Nurofennel.

A beszéde is most 1-2 hete nagyon megugrott, megtanulta megismételni a szavakat, amiket mondjunk neki akkor is, ha nem tudja mit jelent.

febr. 22. 09:03
 10/12 anonim ***** válasza:
8# vagyok. Nálunk korábban kezdte a szavakat, de pont akkortájt volt egy brutál nehéz 3-4 hetünk, mert éjjeli ébredésnél állandóan dumált, mintha nem tudna kikapcsolni az agya, alig aludt. Nappal meg nyilván nyűgös, ha nem tudja kialudni magát... Mondjuk ezen a Nurofen nem segít. :) Én cuccoltam mellé a matracra és túléltünk.
febr. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!