Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mikor lesz változás az alvásáb...

Grrjklklefkew kérdése:

Mikor lesz változás az alvásában, nektek mikor történt?

Figyelt kérdés
Tudom, Dunát lehet rekeszteni már az ilyen jellegű kérdésekkel, de tanácsot szeretnék.Kisfiam 7 hónapos, 4,5 hónapos koráig magával az alvással semmi gond nem volt (előtte hasfájós volt és csak és kizárólag hordozókendőben tudtuk megnyugtatni, viszont legalább éjszaka le lehetett tenni az ágyába). Éjszaka leraktuk, 1-szer kelt enni, visszaraktuk, 6-7 körül kelt. 4,5 hónaposan ez borult, az esti altatás egy rémálom lett, 2 óra üvöltéseket vett igénybe, és mozgás miatt rengetegszer kelt is, akkor elegem lett és elkezdtünk esti és nappali altatási rutinokat bevezetni. Ez valószínűleg sokat segített is, mert magával az elaltatással mostmár semmi gond nincs, elég gyorsan megy. Viszont nagyon sűrűn megébred. Egy éjszakánk úgy néz ki,hogy 8 körül elalszik rajtam, 9 előtt le tudom tenni az ágyába, de 11 körül mindig megébred. Ilyenkor az apja veszi fel, vele van 1-2ig, majd eszik (anyatejes), onnantól pedig kelésig csak rajtam tud aludni, ha letenném fél óra múlva felsír. Gyakorlatilag 2 órát tölt az ágyában egész éjszaka, a többit muszáj testközelben, különben sír, nem tud aludni. Velünk egy szobában van az ágya. Tudom, a szokásos, majd kinövi, de rettegek hogy emiatt később rászokik arra hogy velünk egy ágyban aludjon. Így is kivagyok amiért külön kell hogy aludjunk mostmár a párommal (így tudjuk megoldani hogy legalább mind a ketten tudjunk normálisan 3-4 órát aludni), plusz 2 után megmozdulni sem tudok kb. Aki volt hasonló helyzetben mikor jött el az a csodapont, mikor le is tudta rakni? Az elkapatod, tedd le majd megszokja nem működik, próbáltam már az ágyában altatni, de egyszerűen ha kell inkább órákig sír, hiába simogatás, paskolás, nyugtatás. Rengeteg dolgot próbáltunk már, de nem váltak be (baba alvás segítő szirup -nem melatoninos- éjszakai pépes tápok, pólya, fehérzaj), csak felvéve nyugszik meg és alszik tovább.

márc. 28. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Magunk közé vettem. Ha elaludt áttettük a kiságyba. Ezt próbáltátok?

Nekem is csak rajtam alvós most másfél évesen is nappal csak rajtam alszik még mindig.

Az éjszakai jól ment de voltak ilyen kilengések néha de max 1-2 hét után rendbe jött.

Én mindig úgy altattam esténként mikor már nem kendőben, hogy magam mellé tettem az ágyamba és mellettem szépen elkaratézott, vergődött, mostmár simiz és elalszik. Utána áthelyezzük a kiságyba. Ha megébred azonnal veszem közénk és alszunk tovább. Picinek még fészekbe tettem közénk vagy belülre a falhoz, mostmár az se kell.

Nem zavar minket az alvásban és így sokkal gyorsabban és jobb eséllyel visszaalszik.

Cumi vagy komfort szopi is segít visszaájulni ha úgy van.

De általában nem szokott felkelni csak reggel esetleg hajnalban.

Szerintem ez hullámzó dolog. Ki kell tapasztalni.

márc. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja még annyit akartam írni hogy nem félek hogy közénk szokik van még idő bőven hogy átszokjon de inkább tudjunk most jól aludni mindannyian.

Amúgy is szerintem minél jobban erőlködök a távoltartásán annál jobban fog szorítani minket. Ha közelségre van szüksége megadom, szerintem így teszek jót a kötődésének meg a fejlődésének is.

7 hónapos még nagyon pici, ne aggódj ilyeneken. Csak legyél vele,ahogy a legkényelmesebb nektek.

márc. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elete elso napjatol kezdve a kulon szobajaban aludt a kisagyban. Kb. 3 honapos koraig 2-3x kelt maximum enni, majd 4 honapos kora korul borult (mint az osszes “tankonyvi” alvasregresszional) kb. 2 hetre es 20-30 percenkent kelt egesz ejszaka. 8 honapos kora korul a szepa kezdeten csak rajtam volt hajlando aludni a mi agyunkban, az, hogy mellettem volt, nem volt eleg. Ez tartott kb. 10 honapos koraig, aztan eleg volt ejszaka 2-3x bemenni hozza a szobajaba. 14 honapos koraban aludta at eleteben eloszor az ejszakat, ez tartott kb. 3 napig es azota minimum 1x, de van, hogy 2x kel ejjel.
márc. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha felkel én rögtön cicire rakom, amiota nálunk is borult minden. Ha nwm teszem ugyanúgy felkel, sír stb és 2 óra múlva csak cicin tudna elaludni. Szóval ha felbred rögtön cici és tök hamar visszaalszik.

A vele alvás kisebb korában sem.segítrtt, hiába bújtunk össze amíg a mellbimbó a szájába nem került ordított. Hiába öleltem, dudoltam, ringattam...

Kitartás

márc. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nem elég neki ha mellénk rakom az ágyba, erre is egyből felébred, és nem is tud elaludni se így. :/ Rendben akkor mondhatjuk ezt 'normálisnak', sokaktól hallom hogy a hasonló szenvedéses alvás egyik napról a másikra szűnt meg. Még abban reménykedek, ha már rendesen érti a szavakat könnyebb lesz neki elmagyarázni 😀
márc. 29. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!