Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Csak nálunk ekkora probléma a...

Csak nálunk ekkora probléma a napi 3 alvásról átállni 2-re? Egy délutáni alvást egy ideje kihagyja, de az "álmos vagyok" jelenetet mindig eljátssza, hisztivel, majdnem alvással.

Figyelt kérdés

Este 10-től reggel fél 10-ig alszik/aludt, aztán 11-től 1-ig- ez a rendszeres alvása! Aztán eddig aludt egyet fél 4-kor és fél 7-kor, de most valamelyiket mindig kihagyja. Próbáltam már elhúzni, hogy a délután felénél alszik, tehát fél 6-kor és akkor estére újra elfáradna, de nem akar csak fél 7 körül elaludni, de emiatt fenn van 11-ig...

Jajj, remélem érthető voltam és kapok valami jó kis tanácsot.

9 hónapos, eddig soha semmilyen gond nem volt vele, sem az alvásával. Igény szerint szoptatok/szoptattam, és mindig akkor aludt, amikor akart, tehát megvolt a napirendje, amit ő maga alakított ki...



2012. júl. 25. 13:05
 1/8 anonim ***** válasza:

11kor üljetek le ebédelni, így csúszik a déli alvás, azt azért kéne bírni, 2 órát ébren :)

aztán a délutáni f4es alvás is legyen inkább 4-f5 fele, este f8kor meg legyen az esti lefekvés, 11 az nagyon késő egy ekkora babának, hogy ébren legyen :)

2012. júl. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Este 10 előtt nem bírt soha elaludni, próbáltuk sokszor! Tegnap történt, hogy 3/4 10-től 11-ig próbált elaludni, szopi, ringatás, egyedül hagyás stb, nem segített, de tök kóma volt, hogy ő milyen fáradt..

Aztán ott hagytam a kiságyba, villanyt kapcsoltam neki (így nem sírt), zenét kapcsoltam és szép lassan fokozatosan sötétítettem és halkítottam a zenét és 11-kor elaludt...

2012. júl. 25. 14:48
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja, és elég nehéz lenne 11-kor ebédelni, ha fél 10-kor kel és akkor reggelizik. Tegnap délután 1-től este 9-ig fenn volt, tehát bírni bírja az ébrenlétet, csak délelőtt nem. De mástól is hallottam, hogy délelőtt csak kevés ideig van ébren a babája...
2012. júl. 26. 11:22
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem lenne rossz ez a rendszer, csak az egész napot minimum két órával visszafelé kéne csúsztatni, tehát hogy reggel is korábban keljen, olyan fél 8-8 körül, és akkor átrendeződnének a nappali alvásai is.

Biztos nem rögtön, de pár nap alatt beállna a rend. Esetleg próbáld meg kelteni pár napig reggel, ha átáll erre, utána már nem kell majd ébresztgetni.

2012. júl. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szia én is azt csinálnám mint az utolsó mondta,persze elég rossz dolog kelteni a babát reggel de tényleg 1 hét és kelne magától.Mert az hogy este 10 ,11 körül alszik el az neki se meg pláne neked sem tesz jót mert még este sincs egy kis időd a pároddal.az enyém pl.reggel 7.30kor kel.utána 9-től 10ig szunya.utána nem engedem hogy aludjon 1ig (mert én úgy tanultam hogy 8 hós korától bírnia kellene a 3 óra fenn létet) de persze az elötti tevékenységtől is függ.16kor uzsi.És max alszik még 7kor 20 percet,de ez néha kihagyja.Mi most vagyunk 7 és fél hósak.
2012. júl. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja és 9kor alszik mint a kis angyal.
2012. júl. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jajj..ne aggodj ez nem csak nálatok gond..és hol van még a kettőröl egyre áttérés..

Nagyon sok türelem kell hozzá..idegrendszeri érettség kérdése..nem pedig szokásé..

De ne aggodj! Nemvagy egyedül! Én akkor irtam ki ide kérdést mikor a 2ről 1re térünk át..Én is azthittem egyedül vagyoka földön ilyen béna anya..de vagy 20an irtak hogy nem ez gyakori! Kitartás!

2012. júl. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat,kitaláltam hogyan lenne jó neki és már este 9-kor szunya van! Így 8-fél 9 fele ébred, megvan a déli alvása és utána már csak uzsi után, úgy fél 5 tájt egy órácska. Estére rendesen elfárad, nem kell kínlódni...

De tényleg azt hittem végem, nem bírom tovább...

2012. júl. 28. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!