Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? A babám széklet...

Mit csináljak? A babám székletével van probléma.

Figyelt kérdés

A babám 5 hetes és anyatejes. Nem növekszik rendesen a súlya. 3 hét alatt 355 g . Tejem van.

Szerintem az a baj, hogy rengeteget kakil. Szinte szopi után fél órával kijön belőle annyi, mint amit megevett. Nagyon híg is, és szinte hallom ahogy kikakilja (mint egy felnőtt ember, aki elrontotta gyomrát, széllel együtt távozik belőle).

Voltunk gyerekorvosnál, aki azt mindta, hogy normális ha szinte minden pelusban van valami. OK, de a súlya se nagyon növekszik.


Már nagyon szomorú és ideges vagyok ez miatt, egész nap a pelusában van az eggyik szemem.


2012. júl. 16. 11:32
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
A kakija tényleg normális, nálunk is ez volt. Evés aztán robajszerű kaki, minden evés után. lehet h nem elég tápláló a tejed. Az ismerősömnek le kellett fejni, és a védőnő valami tesztekkel megnézte neki h milyen minőségű. Gondolom zsírt nézett rajta.
2012. júl. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogy növekszik a súlya!

Mennyivel született?

Az tényleg igaz, hogy ha minden pelusba van valami az nem gond.Elég sokáig még folyékony lesz és a pukik is teljesen normálisak.

Az ilyen pici babáknak még sokáig nem lesz "normális" az emésztése.Majd amikor elkezded a hozzátáplálást és még az után is sokáig nem lesz "emberes" a cucc.

Én lányom rendszeresen már táplálkozás közben betojt, szinte mindnél.

Ha fogyna akkor feltétlenül vizsgáltasd ki.

Nekem amit leírtál nem tűnik problémának.Egyébként 1 hónaposan az az elvárás, hogy a baba szedje vissza a születési súlyát, mert ugyebár születés után visszafogynak kicsit.

2012. júl. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

4130 g-mal született és most érte el ezt a súlyt.

Azt vettem még észre, mintha a kakija büdösebb is lenne. Szinte ha odaszagulok a popsijához ruhán keresztül 95% eltalálom, hogy van e benne valami.

2012. júl. 16. 12:10
 4/8 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt nálunk is. Ahogy evett szinte rögtön jött ki alul pont úgy ahogy írod. A kis popsiját már ki is csípte, hiába tettem rögtön tisztába. Ez pár hétig volt, majd abbamaradt. Gondolom ahogy változott az anyatej, meg a kis szervezete. Szépen gyarapodtunk, de nálunk muszáj is volt, mert az első héten több, mint 10%-os fogyása volt már a születési súlyhoz képest.

Azt nézd meg, hogy a mostani súlya megfelel-e, ne azt hogy mennyit hízott. Valaki lassabb ütemben hízik az elején.

Meg egy cicit teljesen szívjon ki és utána jöhet a másik.

Védőnővel beszéltél?

2012. júl. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Előző vok

fejjél le egy kis tejet miután evett és nézd meg hogy zsíros e. Ha hagyod állni a hűtőben, elvileg akkor a tetéjén kiválik (kicsapódik) a zsírosabb rész, alatta meg vizesebb lesz.

2012. júl. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem eszel esetleg olyasmit ami meghajtja a babát! Gondolok több gyümölcsre, dinnye, ilyesmikre! Én ha töményebbet eszem több a tejem! Mikor a nagy meleg volt, többet ittam és a babám állandóan éhes volt , mert hígabb volt a tejem is.
2012. júl. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Odafigyelek az étkezésemre, azért aggódom, mert a születési súlyához képest nem nőtt semmit csak annyit hízott, amennyit akkor elvesztett.

A védőnő azt mondta, hogy csütörtökön mennyünk el mérésre és utána meglátjuk mi lesz. Tehát 1 hét alatt mennyit hízott.


Én viszont addig meggyagyulok minden szopi után azon idegeskedve lesz e kaki vagy nem, ha igen akkor mennyi.

2012. júl. 16. 13:48
 8/8 anonim ***** válasza:
jaj,ne aggódj ennyire!az újszülöttek többsége minden evés után kakil.Ha lassabban hízik,az sem feltétlen baj.De olyanról már hallottam valóban,hogy nem elég tápláló az anyatej,de akkor sem áll meg a világ,majd kiegészíted tápszerrel max.!ne görcsölj rá,nincs semmi baja!
2012. júl. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!