Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Egyre sűrűbben kel fel éjjel...

Egyre sűrűbben kel fel éjjel a 4 hónaposunk. Hogy szoktassuk le erről? Esetleg valami tea?

Figyelt kérdés
Tudom hogy most érik, meg foga is jön, de félek hogy nem tudom később leszoktatni erről. Tegnap 8x kelt fel éjjel, számoltam. Ebből 1x nem szopizott simivel vissza tudtam altatni, 2x pedig csak szomjas volt. A többinél hosszan és nagy kortyokban szopizott. Csak anyatejes amúgy. Valami mentő ötlet?
2013. máj. 27. 21:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg növekedési ugrás? Több anyatej lefekvés előtt? hirtelen ennyi ötlet :)
2013. máj. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen valószínűleg az, de azt mondják az nem tart sokáig. Cumit is próbáltam, kiköpi nem kell neki.
2013. máj. 27. 21:59
 3/13 A kérdező kommentje:
A teával is az a bajom hogy mennyivel vagyok előrébb ha teáztatni felkelek? És honnan tudom hogy mikor szomjas csak?
2013. máj. 27. 22:02
 4/13 anonim ***** válasza:

Kitartás:)!

Bocsánat, hogy csak idézek, ez elmondja, amit én gondolok:

"(...)– Általában jellemző, hogy hathetes kor után viszonylag nyugodt éjszakák következnek, egészen három-négy hónapos korig, amikor a babák nagy többsége megint elkezd gyakrabban ébredni éjszakánként. Egyrészt szükségük van arra, hogy megbizonyosodjanak anyukájuk jelenlétéről, másrészt ekkor szoktak megváltozni a babák nappali étkezési szokásai: könnyen elterelhető a figyelmük, az akár egy-másfél órán át szopizó újszülöttből két-három perc alatt végző három hónapos lesz, aki minden zajra felkapja a fejét. Éjszaka viszont ingerszegény a környezet, teljesen át tudják adni magukat a szopizásnak.(...)"

Ha ez a bibi, akkor azt próbáld meg szerintem, hogy nappal, főleg délután- este kifejezetten nyugodt körülményeket keress a szoptatáshoz, hogy semmi ne tudja elterelni a figyelmét, hátha akkor éjjelre nem marad üres a hasa és "belőled" is feltöltődik:).

2013. máj. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
1 mellből szopizik lefekvés előtt? Lehet kevés neki. :) Hát, nálunk ha szomjas volt, akkor szívott párat és aludt tovább. :)
2013. máj. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kitartok én sokáig, csak reggelre hulla fáradtak vagyunk mindketten. Általában egy mellből szopizik, a másikat is kínálom nappal de nem kéri.
2013. máj. 27. 22:11
 7/13 anonim ***** válasza:
Hogyan alszotok? Az én lányom ilyen időszakokban mellettem aludt, így csak oda kellett fordulnom és szopott, életmentő megoldás volt ez. Aztán pár nap/hét múlva ment minden a régiben.
2013. máj. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Velünk alszik a nagy ágyban. De hát arra az időre is felébredünk. Mondjatok valami ötletet légyszi.
2013. máj. 28. 21:20
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem is 4 hónaposom van. Épp ezeken gondolkodom, mint Te. A napokban ő is sűrűbben jelez, hogy enni akar. Csak anyatejet kap. Épp azon gondolkodom, hogy teáztatni lenne e érdemesebb, vagy a tejpép éjjelre. Nem lenne gond, ha kelne enni, aztán alhatnánk tovább. Az se zavarna, ha mondjuk 2-3x is kelne. Este 7-8 között vacsizik, pancsi után, aztán 11 fele szopizik, majd 2-3 óra múlva megint és már nincs erőm visszatenni az ágyba. Bealszom szopizás közben, nem bírok fent lenni, így gondolom nem eszik eleget. Nem tudom hajnaltól kitenni magam mellől, így hulla vagyok. Arról nem beszélve, hogy minden porcikám fáj a kényelmetlen alvástól. Egy igazi cicifüggő. Remélem kinövi. :D Kedden megyünk a védőnőhöz és rákérdezek, mit tehetnénk. A pép nem lehet rossz ötlet, de félek, nehogy jobban ízledjen neki, nehogy eldobja a cicit. Nappal eszik 3 óránként. Épp elég a tejem, nem dúskálunk. De lehetne rendezettebb az éjjelünk. Cumi kilőve, mert nem csípi.

Hogy álltok most?

2013. jún. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi hogy írtál! Én azt is kipróbáltam, hogy távolabb teszem magamtól a picit szopi után, így kényelmesebben alhatok utána. Ez nekem jó, de azt vettem észre, hogy mint kiskukac odaaraszol mellém megint, tehát én kellek neki szerintem, a biztonság hogy van vele valaki. Ha mást adnék neki mint tejet, jobban felébrednék, de gondolkodtam teán én is, termoszban, magam mellé készítve. De aztán arra jutottam: ha már itatom, akkor nem jobb ha anyatejet iszik, ha úgyis felébredek? Úgyhogy majd kinövi. Annyi minden izgatja most hogy nem bír aludni, jár a lába sokszor szopi közben. Nálatok mi újság?
2013. jún. 2. 09:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!