Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Átlagosnak számít, ha egy...

Átlagosnak számít, ha egy csecsemő ténylegesen annyit alszik, amennyi a "nagykönyvben" meg van írva, vagy inkább az a kivétel?

Figyelt kérdés

Egy újszülöttnek kb. 16 óra, egy két hónaposnak kb. 14 óra, és így tovább... ez nagyon sok idő nappalra és éjszakára elosztva is... Ha a csecsemők többsége valóban ennyit alszik, akkor miért vált szinte legendássá a friss szülők kialvatlansága? Mi a kivételes: a táblázatok szerinti mennyiséget alvó kisbaba, vagy a rosszul, nehezen, kevesebbet alvó?


A lényegre térve, ritkaságszámba megy, hogy én a két hónapos babámat nem tudom ennyi alvásra rábírni, és bárhogy igyekszem, nem ússzuk meg sírás nélkül az alvásidőket? Vagy a táblázatok egy ideális mennyiségről írnak, de más gyerekek sem alszanak olyan sokat?


Lesz valami fizikai vagy egyéb baja a babának attól, ha pár órával kevesebbet alszik az ideálisnál (ha egyébként egészséges, jól fejlődik)?


2013. jún. 1. 13:56
 1/3 anonim ***** válasza:
A 16 óra alvás nem egyhuzamban történik, 3 óra alvás 1-2 óra fentlét, ez az éjszakára is igaz, ezért kialvatlanok a friss szülők!
2013. jún. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha 10 órát azért kb,alszik,és szépen fejlődik,nem nyűgös,nem sír.fájlalja valamijét,akkor semmi baja nincs,nem lesz,nyugodj meg:)Az újszülöttek sajnos 3-4 órákat alszanak,aztán ébrenlét,megint alvás..Ezt egy felnőtt nem szokta meg,mi egybe aludjuk át az éjszakát,és felborítja a bioritmusunkat ez a fajta alvó-fennlévő életmód,de ezen szinte mindenki átesik,nekünk se lesz bajunk.:)
2013. jún. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én babám is keveset alszik, de azért meglepődtem, mikor kiszámoltam pontosan ez hány órát jelent.

Este 7-től reggel 7-ig alszik. 3* kel közbe kajálni, de ez csak 3*20 perc neki, nekem meg +3*1óra még az altatása/ez csak az én időm. Ölbe alszik, de ha lerakom felébred/

Napközbe alig alszik. Semmit nem lehet csinálni mellette. 2-3 óránként kaja és altatás/ez kb fél óra és talán alszik 10-20-30 percet

Ha összeadogatom végül is nem olyan rossz alvó, pedig annak tűnik.

/1 hónapos/

2013. jún. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!