Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Létezik az, hogy egy majd 4...

Létezik az, hogy egy majd 4 éves gyereknek abszolút nincs igénye a délutáni alvásra?

Figyelt kérdés

Fiam szeptember végén lesz 4 éves. Mindig is nagy nyűggel aludt el, babaként is jóval kevesebbet aludt a kortársainál. 11 hónapos korától csak 1szer aludt napközben. Magától mai napig nem alszik el, ott kell mellette őrködni, s rimánkodni, hogy csukja be a szemét. Ha délután nem alszik, akkor sem igazán fáradt estére, ugyanolyankor fekszik, mint délutáni alvással. Ma is egy órába telt, míg elaludt, de volt ennél jobb időrekordunk is.

Ha azonban elalszik, 1,5-2 órát nyugodtan csucsul.

Erőltessem a délutáni alvást? Ha nem teszem, mi lesz vele az oviban?...


2013. aug. 3. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:

fuuuh, én mindig is gyűlöltem a délutáni alvást. nagyon pörgős gyerek voltam, egyszerűen nem bírtam lecsukni a szemem mikor az oviban rám erőltették. szerintem ez amúgyis undorító dolog, h a gyerek igényeihez nem alkalmazkodnak. kellene csinálni egy olyan csoportszobát is, ahol a nem alvó gyerekek délután csendben rajzolhatnának, gyurmáznának vagy az óvónő mesélne nekik, esetleg dvd-t nézhetnének.


ekkortájt a nagyim volt a nagy megmentőm. nyaranta náluk lehettem, ebéd után hazavitt az oviból és játszhattam a kertben vagy a szobában. nem erőltette, látta rajtam, h túl sok energia van bennem ahhoz, h aludjak. ha az én gyerekem is ilyen lesz, mindenképp találok megoldást rá, h ne kelljen órákat nyüglődnie egy ágyon néma csendben minden délután.


szerintem ne erőltesd, inkább hagyd, h lefárassza magát, ha látod, h este más nyűgös, akkor tedd le előbb aludni.

2013. aug. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Persze, létezik.

Jó lenne egy olyan ovit kifogni, ahol ezt tolerálják, vagy hogy is írjam... Kitalálnak neki valamit, mint nálunk.


Nem erőltetném az alvást, de Te ismered a gyerekedet. Az én keresztfiamnál erőltetni kell a délutáni pihenőt, ő ötéves. Nem kell aludnia, csak egy kicsit feküdni az ágyon, egy kicsit kikapcsolnia. Teljesen bevált ez náluk.

2013. aug. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az enyém 2,5 éves kora óta nem alszik délután... Egyszerűen nem tudtam már mit csinálni vele. Kértem szépen, csúnyán, mellette voltam, fogtam a kezét, máskor kimentem, hogy fáradjon ki a hisztiben, nem használt semmi. Nem aludt. Én meg feladtam.

4 évesen meg már főleg simán lehet. Szerintem ennyi idősen már én sem aludtam.

2013. aug. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Én nagycsoport környékén szoktam le a délutáni alvásról. Olyankor mindig szalvétát hajtogattam, valami apróságot segítettem a dajkanéniknek vagy éppen rajzoltam. Volt, hogy ki is mehettünk az udvarra és játszottunk. Szerintem kár erőltetni, ha nagyon nem megy. Biztosan fogtok olyan óvodát találni, ahol találnak erre megoldást. Ha amúgy szófogadó a fiad és képes csendben maradni, akkor nem lehet belőle probléma.

Majd rájön "idős" korában, hogy az délutáni alvás kincset ér és nagyon jó. :)

2013. aug. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Most már emiatt pszichológushoz kell mennünk. Indok: a gyerek túl értelmes a korosztályához képest, sokkal hamarabb megérti a dolgokat, mint társai, s emiatt unatkozik és izeg-mozog, ráadásul nem alszik, csak hetente max. 1-szer, de van, hogy csak két hétben egyszer az oviban. Hiperaktivitás gyanúja merült fel :( El vagyok keseredve...
2013. dec. 13. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!