Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Tenyleg csak ez a megoldas...

Tenyleg csak ez a megoldas altatasra?

Figyelt kérdés

Az alvassal vannak gondjaink. Egyszeruen keptelen elaludni. Ne hasfajos, mert tapszert valtottunk, cseppeket kap. Most ujra szinte csak cicit adok neki, mert pont annyi tejem van.

A gondom az, hogy nem tud elaludni. Delelott le kell mennem vele, hogy ne oruljek meg otthon. Lent alszik, meg akkor is ha nem tolom a kocsit. Ahogy hazaerek vele rogton fel kell es nyomja a sirast. Az este pedog horror. Sehol nem jo. Cicin bealszik, megvarom amig total ellazul, de ahogy leteszem elindul a hiszti.

Nem hasfajos, mert ez a herce-hurca kb.22-23oraig tart. Onnan viszont alszik. 2szer kell fel enni. Mi lehet a gond? Mar szinte semmit nem merek enni, nehogy a pocak fajjon. Adok neki citromfuteat, es mar en is iszom. Minden delutan mikor jon a parom, mar gyomoridegem van, mert tudom mi var estig. Minden este egyutt sirok a gyerekkel :( lassan megorulok. Meddig tart meg?


2013. aug. 23. 16:49
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:
Mi is megprobaltuk a ringatast, a cumit. Sot! Meg a babakocsit es felhoztuk. De van amikor olyan faradt mar tiz fele, hogy semmi nem jo.
2013. aug. 23. 17:02
 12/38 anonim ***** válasza:

Közben látom megírtad, hogy mennyi idős.

Nem szabad hagyni sírni. Nézd meg ezt: [link]

Én nem vennék rá mérget, hogy nem hasfájós. Hiába kap cseppeket, nálunk sem használt szinte semmi, csak a ringatás, hassimogatás-masszírozás, tornáztatás stb. Cumit nem próbáltátok?

Másrészt azt sem szabad elfelejteni, hogy ő még egy test egy léleknek gondolja magát az édesanyjával, és igénye van az anya közelségére.

Ne hagyd sírni, mert most alapozod meg az egész életét, ne veszítse el a hitét az emberekben.

Valami oka van, hogy sír. Éhes, szomjas, nedves a pelus, fáj a hasa, magányos stb. Tudom, hogy nehéz, de próbálj megnyugodni. Ha nem tudsz mást, kérj segítséget a védőnőtől esetleg.

2013. aug. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy hasfajos e, de reggel ha itthon vagyok akkor sir, de ha lent vagyunk nem. Ha hasfajos lenne indenhol sirna, vagy nem?
2013. aug. 23. 17:07
 14/38 anonim ***** válasza:

Egészen biztos, hogy nem fáj a hasa? Ha ez tutira kilőve, akkor én is csak "rossz" tanácsokat tudok adni, tehát olyat, amiről később lesz nehéz leszoktatni:

- cumi

- álomba ringatás/ járkálás, akkor teszed be a kiságyba, ha alszik

- hordozókendő, abban aludhat rajtad, én pl ki is tudtam venni belőle, mikor elaludt, és aludt tovább az ágyban

- együtt alvás

Egyébként védőnő mit mond? Mert van, hogy kevés egy baba alvás igénye, de azért ez kicsit már soknak hangzik. Hasfájás, vagy extrém esetben ilyenkor is feszítheti már az ínyét egy készülődő fog.

Kitartást, általában a 3. hónapra könnyebb, mert addigra a baba is megszokja a kinti környezetváltozást, evést, alvást, és ti is jobban összeszoktok!

2013. aug. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:
A cumit ritkan fogadja el. A gond az, jogy hiaba ringato alomba este tizkor, nem tudom letenni.
2013. aug. 23. 17:10
 16/38 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Írtad, hogy este cicin elalszik, de amint leteszed, felébred. Próbáld meg finoman visszafektetni, simogatni a hátát (esetleg cumit adni), halkan dúdolni. Esetleg aludj együtt pár napig egy lepedőjével, hogy felvegye az illatodat, és ezt terítsétek alá.

A másik megoldás, hogy etetés után még átkarolva ledőlsz vele együtt az ágyra, és együtt alszotok. Én nem vagyok sem híve, sem ellene szólója az egy ágyban alvásnak, de nálunk bevált. A második kisfiam nagyon hasfájós volt, és 3 hónapos koráig csak velem együtt volt hajlandó aludni. Ahogy kinőtte ezt az időszakot, simán le tudtam rakni a kiságyába.

2013. aug. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:
A vedono azt mondta, hogy cici, cumi es nyugtato tea.
2013. aug. 23. 17:13
 18/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam a többieket, de szerintem, ha írod, hogy gyomorideged van, lehet, azt érzi a baba is. Próbálj meg meditálni kicsit, míg a férjedre bízod a picit, és nyugodtabban vedd át. A vörös tea (rooibos) is adható, nincs benne élénkítő, és van egy kevéske nyugtató hatása - te is ihatod nyugodtan. Esetleg nézz körül a lakásban, nincs-e olyan, amitől fél a pici, akár berendezési tárgy, vagy kép, vagy bármi.

Én mindig úgy altattam, hogy cicin volt a baba, most is, mindjárt 1 éves, de mi feküdtünk, így könnyebb volt. Persze így nem tudom az ágyába tenni, de bánom is én, 20 percnél többet soha nem aludt benne, bármit csináltam, úgyhogy velünk alszik - nálunk csak így vált be.

2013. aug. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:
Az egyutt alvas mincs, de a nagy agyban van etetes. Ha ott bealszik, akkor varok husz percet es akkor teszem az agyaba. Ugy fogalmam sincs, hogy hasfajos e, mert mindent kilrobalta es ugyan ugy uvolt.
2013. aug. 23. 17:16
 20/38 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még valami, ha hasfájós, arra sokszor a friss levegő is jótékony hatással van, nem biztos tehát, hogy akkor mindenhol sírna. Mi a lábát tornáztattuk, fel-le, simiztem (balról-jobbra!), vagy összehajtott, felmelegített tetrapelust tettem a pocijára, és rajta hagytam, míg nem csitult a pocifájás.
2013. aug. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!