Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Tenyleg csak ez a megoldas...

Tenyleg csak ez a megoldas altatasra?

Figyelt kérdés

Az alvassal vannak gondjaink. Egyszeruen keptelen elaludni. Ne hasfajos, mert tapszert valtottunk, cseppeket kap. Most ujra szinte csak cicit adok neki, mert pont annyi tejem van.

A gondom az, hogy nem tud elaludni. Delelott le kell mennem vele, hogy ne oruljek meg otthon. Lent alszik, meg akkor is ha nem tolom a kocsit. Ahogy hazaerek vele rogton fel kell es nyomja a sirast. Az este pedog horror. Sehol nem jo. Cicin bealszik, megvarom amig total ellazul, de ahogy leteszem elindul a hiszti.

Nem hasfajos, mert ez a herce-hurca kb.22-23oraig tart. Onnan viszont alszik. 2szer kell fel enni. Mi lehet a gond? Mar szinte semmit nem merek enni, nehogy a pocak fajjon. Adok neki citromfuteat, es mar en is iszom. Minden delutan mikor jon a parom, mar gyomoridegem van, mert tudom mi var estig. Minden este egyutt sirok a gyerekkel :( lassan megorulok. Meddig tart meg?


2013. aug. 23. 16:49
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
Ne hagyd ennyi ideig sírni...nem tesz jót az idegrendszerének és az anya-baba kapcsolatnak. Most alapozod meg a közös életeteket....szerintem keveset eszik! Tuti éhes. Az én lányom is ezt csinálta és szólt a védőnő, hogy sokan azt hiszik, hogy hasfájós, közben éhes. Hiába a cici, mert abba pont annyi volt, amennyit ilyen idős babának ennie kellett, tehát hiába szívta...a védőnő mondta, hogy pótoljam és nyugi lesz! Így lett.
2013. aug. 24. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
Akár magamról is írhattam volna, amit te... Nekem annyira gáz volt az első hat hét, kimerültem idegileg, fizikailag, a legvége az volt, hogy elkapott egy hasmenős vírus, három napig azt se tudtam mikor van nappal és mikor éjszaka, ha akkor nincs velünk anyukám nem tudom mi lett volna. A lényeg, hogy addig tiszta ideg voltam, szó szerint rettegtem a saját babámtól, hogy mit csináljak vele, ha sír vagy fáj a hasa stb. A betegségem után rájöttem, hogy ennél rosszabb már nem lehet, be kell fejeznem a hisztit és a parázást. Néhány nap múlva azt vettem észre, hogy a kisfiam egyre kevesebbet sír, jobban alszik, az esték sem annyira rosszak már. Arra kellett rájönnöm, hogy az én idegességemet érezte, mivel - ahogy már valaki korábban írta - még egy test-egy léleknek érzett bennünket, így teljesen átragadt rá minden hangulatváltozásom, idegességem. Nem azt mondom, hogy egy csapásra minden megváltozott, de első körben neked kell megnyugodni. Ha rossz éjszakánk volt, akkor nappal mikor aludt lefeküdtem én is, még ha nem is tudtam aludni, akkor is lazítottam, becsuktam a szemem, dúdoltam magamban egy dalt, amit szeretek, vagy csak felidéztem valami kellemes emléket a párommal, hogy mennyire vártuk a babát stb. Lassan eltelt az első három hónap és tényleg napról-napra lehetett érezni a pozitív változásokat. Éppen tegnapelőtt lett négy hónapos a kisfiam, rengeteget mosolyog, beszélget a maga módján, már megfogja a dolgokat. Szóval NYUGI, menjetek sétálni, ha séta közben alszik, ülj le egy padra, vegyél mély levegőt, lazíts ebben a kellemes időben. A cumikérdésről annyit, hogy az én babám sem fogadta el addig, míg egyszer ki nem próbáltam, hogy csöpögtettem rá anyatejet és úgy tettem a szájába, a hatás nem tudom kellőképpen leírni! :D
2013. aug. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
Ő mèg annyira pici vedd magad mellê este, nekünk ez jött be.Durmolt reggelig mostanàig :-) most 6 hòs jön a foga ês iszonyat megterheli a gyors mozgâsfejlődès.Ùjabb siròs időszak...:-) gyorsan felnőnek csak pròbàlj nyugodtabb lenni
2013. aug. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

14 és 16-os válaszoló vagyok. Azt én is kihagytam, hogy ilyen pici korában még tényleg nem szabad sírni hagyni, mert ez még nem hiszti, vagy fáj valamije, vagy anyával szeretne lenni, ami teljesen normális igény. Én továbbra is az együtt alvást javasolnám, nekünk nagyon-nagyon bevált, és hidd el, ezzel nem kényezteted el, nem fog annyira hozzászokni, hogy nem tud később egyedül aludni.

Ha kiderül, hogy tényleg a hasa fáj (kemény, puffadt, görcsösen húzza a lábát), arra nagyon sok gyógyszer van, de nekünk a Colief-csepp egyszerűen csodát tett! Drága és macerás, esetleg előbb próbálj ki mást (Espumisam, Infacol stb) de ha más nem válik be, nagyon ajánlom. Az első 3 hónap nekünk is iszonyú volt, ő ugyan nap közben aludt (bár csak kétszer 30 percet), de este ő is végig sírt, semmit nem aludtunk. Együtt alvás és Colief-csepp nálunk mindent megoldott a 3. hónap végére, azóta a kiságyában alszik. Addig próbáltam az éjszakai ringatásokat (értsd: gyerkőccel a karomban körbe-körbe zergeugrálásokat végezni több órán keresztül...) valahogy pozitívan felfogni, jobb híján, mikor már azt hittem, leszakad a karom, azt mondogattam magamnak, hogy legalább ezzel is leadom a rajtam maradt plusz kilókat:)Kitartást, egyre könnyebb és jobb lesz minden!

2013. aug. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat: együtt alvás. Ameddig azon fáradoztam, hogy hogyan tudnám 'megtanítani' a kiságyban való alvásra, addig én is tiszta ideg voltam. Egész éjjel a kezemben volt, mert ahogy letettem 2 perc után vehettem is fel újra. Éjszakánként már öngyilkosságon gondolkodtam, annyira ki voltam.

Aztán végső elkeseredésemben este fürdés után magam mellé tettem szoptatni - fekve. Olyan fáradt voltam, hogy elaludtam. Elaludtunk! Szó nélkül, ringatás nélkül. Hajnali 3-kor arra ébredtem, hogy matatott a kis kezével és nyalogatta a száját...cici a szájába, reggelig aludtunk. El sem hittem! Ő is hasfájós volt, kevés volt a tejem is, de az összebújás meghozta az eredményt: végre tudtunk aludni. Első lépésnek jó volt. Most 2 éves és még mindig velem alszik (néha rajtam, mert rám fekszik) de ez a legjobb dolog az életemben!

2013. aug. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
Bölcsőhinta! Nekünk maga A CSODA!!!
2013. aug. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:

Ugy fest a babakocsi ami mos bevalt. Ritkan a hinta is. Este velunk alszik el, de aztan beteszem a sajat agyaba, mert eleg keskeny agyunk van.

Itt olvastam a gripe water csodaszerrol. Venni fogok, es kiprobalom. Estetleg tipp, hogy Szegeden hol lehet kapni. A gyogyszertaros neni mondta mar egy eve nem kaptak :(.

Forumokon olvastam, hogy vatera, teszvesz, alrod, stb.lehet rendelni.

Valaki rendelt mar? Minden ok volt vele?

2013. aug. 24. 17:22
 38/38 anonim ***** válasza:
100%

biztos megköveznek most sokan a tanácsomért (meg ezért van kevés %-om, mert ezt írom az anyukáknak) :) de aludjon veled, bújj ágyba este 8-9-kor vele, vedd cicire, és hagy, hogy elnyomjon titeket az álom! :)

én olyan jókat alszom a 3 hónaposommal... van magánéletem is, mert este 7-től éjfélig a kiságyban alszik! (mi így szoktattuk, ringatással, gyengéden...), aztán éjféltől reggel 7-ig velem alszik. (de ha akarom, bármikor be tudom tenni a kiságyba, csak olyan jó vele összebújni. magzati pózban kucorodik a hasamhoz, olyan, mintha a pocakban lenne. a legjobb érzés a világon! :)

ja, ha feszült vagy - jajaludjoneljajaludjonel, akkor a baba megérzi, ezért is jó, ha hagyod, had történjen úgy, ahogy az ősidők óta működik - az anya együtt alszik a pici gyermekével...

2013. aug. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!