Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan kell a babát az éjszaka...

Hogyan kell a babát az éjszaka átalvására szoktatni? Kell e egyáltalán, vagy magától átalussza?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy az esti és éjjeli etetéseknél csendben és minimum félhomályban kell lenni, hogy megszokja, hogy este van? Fürdés után már nem mehet a tv...egyebek? Ilyen dolgokat hallottam. Első babánk, még csak 4 hetes. Esti fürcsi után éjfélkor kel és szopizik, majd 2 óra nyügi és elalszik. Legközelebb hajnal 5kor ébred szopizni. Ez normális most? Este már próbálunk lábujjhegyen lépkedni és botorkálni a sötétben, de nagyon jó lenne tv-ni, vacsizni normálisan , kettesben, de nem merünk. Azt is mondták már, hogy azért van ébren éjféltől, mert összekeverte a nappalt az éjszakával. Elrontottunk valamit? Nem hagyom sírni az tény, gyorsan felkapom. Mikortól alusznak 6-8 órát éjjel folyamatosan? Segítsetek, köszönöm!

2013. aug. 25. 21:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%

Nem szabad síri csöndben lenni. Ha nem hangos a TV, akkor nyugodtan hallgathatjátok, akkor is, ha alszik. Ha este eleget szopik, akkor éjjel nem fog felkelni. Legfeljebb teát adj neki. De ha sír, se vedd fel. Meg kell tanulnia megkülönböztetni a nappalt az éjszakától.

Ha állandóan eteted és felveszed éjjel, akkor erről nem tudod leszoktatni.

Nem tudom miért lett divat éjjel is etetni és dajkálgatni a babákat. Azután pedig sírni, hogy egyetlen éjjelt sem alszik végig, az anyuka meg összeesik a fáradságtól.

2013. aug. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%

Egy szobában vagytok a babával? Mert, ha nem nyugodtan lehet élni az életeteket, tvt nézni, vacsizni. Ha nem szokja meg a zajokat, később is minden légyzümmögésre felriad majd.

Fürdés után már valóban legyen nyugalom, alvás előtt félhomályban szoptatsd meg. Aztán amikor éjfélkor ébred, akkor is csak minimális fény legyen, csak annyi, hogy te azért megtaláld a babát, ne essél el vele,ilyesmi. Ne beszélj hozzá, csak szoptatsd meg szép csendben. Én ilyenkor még a kisfiam szemébe sem néztem, mert ez annyira felspanolta, hogy nem aludt vissza sokáig. :) Aztán még valami. Nem várd meg míg sírni kezd, inkább az első nyöszörgésre vedd ki a kiságyból és szoptasd meg, mert a sírástól felébred.

Egyébként az én fiamnak is volt egy időszaka, amikoréjjelente órákat fent volt. Türelmesnek kell leni. Ha mindent kipróbáltál a fentiek közül, és semmi nem használt, akkor azt tanácsolom, hogy használd ki azt a pár órát éjszaka. :) Én volt, hogy megfőztem a másnapi ebédet, vasaltam, vagy sorozatot néztem . :) Aztán így másnap volt időm aludni napközben a babámmal. :)

2013. aug. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Az lemaradt, hogy ha egy szobában vagytok, akkor is mehet nyugodtan a tv szerintem, persze cak halkan. A barátnőmék egy szobás lakásban laktak,a kislányuk 1 éves koráig. De ők is néztek tv-t, a kislányuk tök jó alvó volt. Már 1 hónapos korától átaludta az éjszakát.
2013. aug. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
elöszöris egy 4 hetes babának még kell az éjjeli etetés is és az sem gond ha még jó pár hónappig ezsik éjjel. Én nem tartom jó dolognak srni hagyni de ez mindenki saját meggyözödése szeritn kell csinálni. Halkan szerintem is mehet tv és nem kell lábujjhegyen járkálni. Gondolom egy szobában vagytok azért vagytok ilyen óvatosak..... Mikortól alszik 6-8 órát folyamatosan? változó van amelyik baba 6 hetesen már van amelyik 4 évesen elöször. Semmire sincs szabály mind külön ki személy, nincs két egyforma ember.
2013. aug. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ugyanmár... TEa nem kell neki, ha sir és éhes akkor adj neki cicit.Az tesz a tejtermelésnek a legjobbat.íA kislányom (3é) már 3hósan aludt este 9től reggel 6ig,szopi majd 9ig. Fiam most 5hós ő meg 9től aszik 2ig kb,eszik és alszik 6ig. Van amikor felkel kb 1kor,van hogy éjfélkor és alszik 6ig.Attól függ mennyit evett. Nyugodtan dajkáld meg. De ha evett és nem sír a kiságyban hogy éhes akkor nyugodtan feküdj vissza aludni. Kb fél óra és magától elszik általában... (Pl ma is délben a kiságyban játék közben elaludt magától a fiam.) 3hós korától a lányzó is aludt éjjel,most is csak pisilni kel fel egyszer éjjel.(Ő már szobatiszta teljesen.) Most is meccset néz a párom, a kicsi meg alszik a szobában de mi is megyünk lassan. Annyi hogy sötét van a szobában.
2013. aug. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Tehát az éjféli szopit váltsam át teára? Eddig 140 g szopizott....milyen teával váltsam ki? Az a baj a sírni hagyással, hogy a panelben zengenek a falak....
2013. aug. 25. 22:13
 7/14 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy vita tárgya a tea vagy szopi.....lehet, hogy várok míg 5 kg lesz...még csak 4 kg.
2013. aug. 25. 22:15
 8/14 anonim ***** válasza:
89%
dehogy adj neki teát. Szoptasd csak.... nem kell neki semmi más. Aki ezt irta valószinüleg nem mai fiatal anyuka, régen volt ez a rendszer amit irt hogy adj teát meg hagyd sirni..... Örülj neki hogy van tejed, szoptasd, babusgasd ez a dolgod most. Igen fárasztó de ez van.
2013. aug. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%

Eszedbe se jusson ilyen butaság, hogy cici helyett teát adsz neki! Még nagyon pici, szüksége van a szopira, a közelségre, és az anyatejre. Ez teljesen normális ebben a korban.

Az teljesen változó, hogy melyik baba mikor alussza át az éjszakát.

2013. aug. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%

Ne adj neki teát, és ne hagyd sírni!!!

Nálunk van külön szobája a fiamnak, mikor leteszem, nála sötét van, de a nappaliban fény, meg tv, meg beszélgetünk.

Mindig etettem, amikor ébredt éjjel, de csak egy sólámpát kapcsoltam, hogy félhomály legyen, és nem beszéltem hozzá.

Kb 2,5 hós korától alussza át az éjszakát. Fél 9 kor leteszem, reggel fél6-6-ig alszik, szopi, és kb 9-ig még szunyókál. most 4,5 hónapos.

Erre nem tudod szoktatni őket, maguktól alusszák át az éjszakát egyszercsak...

2013. aug. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!