Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Két évesem délben nem akar...

Kerria kérdése:

Két évesem délben nem akar aludni, majd egy óra szenvedés után sikerül neki csak. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Gondolom ilyenkor még korai lenne a déli alvás kihagyása, nem? Nálatok hogy ment ez? Köszönöm

2013. nov. 7. 12:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt egy ilyen időszak. Az amúgy szépen alvó fiam egyszer csak elkezdett "sztrájkolni". De én nem hagytam magam. Volt, hogy fél 1 helyett fél háromkor aludt el, de legalább aludt. Ezt eljátszotta 3-4 szer, aztán magától visszaállt a régi kerékvágásba.
2013. nov. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

próbáltad már előbb vagy később altatni?

az én kétévesem negyed 12kor alszik. ha kb akkor nem teszem le, átesik a holtponton és már nem is akar aludni.

2013. nov. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sajnos nagyon sok mindent kipróbáltam már... ezért is vagyok tanácstalan. Soha nem volt erőssége az alvás, de most hogy akár 1 óra is kell, hogy elaludjon, ez kikészít.


Uhh, bárcsak 3-4 alkalomról lenne szó kedves első. Sajnos lassan 1 hónapja csinálja :( Először én is azt gondoltam, ez is egy időszak, próbálkozik, ha nem engedek feladja.


Második mi is ez időtájt szoktunk aludni. Nekem ez tökéletes is volt, mert mire felébredt addigra kész lett az ebéd. Ezt szeretném visszaállítani, de úgy látom esélytelen.


Próbáltam már, hogy vigye el lefektetni a babáját,el is jutunk az ágyig, elvan úgy 5 percig és ennyi.

Régebben mindig szólt"macihoz". Ez azt jelentette, hogy mehetünk aludni. Beszélgetett a macijával egy kicsit és elaludt.

Adtam már neki ilyenkor meleg teát, hogy hátha a meleg segít neki az elalvásban.

Feküdtem már mellé is, hogy akkor anya is alszik egy kicsit.

Mondtam már neki, hogy akkor ne aludjon, csak pihenjen.

Volt már meseolvasás is...

Nem is tudom mit hagytam még ki... de tényleg próbálok már mindet, hátha valami segít...

2013. nov. 8. 06:35
 4/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, én ugyanezt csinàlom 5!!! hónapja. Ráadásul esténként is 11ig fent van :(( Èn épp most irtam ki egy ilyen kérdést a babàk kategóriàba, ha gondolod olvasd el.
2013. nov. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es, elolvastam, de sajnos válaszra nem leltem benne :(


Remélem neked többen válaszolnak majd.

2013. nov. 10. 03:19
 6/6 anonim ***** válasza:
Javasolom, hogy kösd magadra, sétáljatok a lakásban(szobában) és énekeljél,, meséld él mi volt ma, mi lesz holnap...csak lazuljon el, majd elálmosodik. 1.5 éves fiúcska anyukája, ugyan ilyen gondjaink voltak...
2014. jan. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!