Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért kel fel éjszaka többször...

Miért kel fel éjszaka többször is a 9 hónapos kisfiam?

Figyelt kérdés
este 9-10 körül alszik el (altatással, sajnos...), és fél óra múlva már ébredezik, de csak sír, hogy ringassam vissza. van hogy negyed óráig ringatom, leteszem és kezdi elölről 5 perc múlva. és ezt egymást után akár 10szer is. nagyon fárasztó. már 2 hónapja mászik, feláll, alul kijött a 2 foga, a doktornő szerint felül még várat magára. éjszaka már nem szopizik 4 hónapja. próbáltam neki vizet adni, nem fázik, nem izzad. tanácstalan vagyok. reggelre hulla vagyok! ezt csinálja kb 2 hónapja! tanácstalan vagyok, ötlet? vagy majd elmúlik egyszer csak? szeretnénk külön szobába tenni, és leszoktatni az altatásról, de még nem tud lecsüccsenni állásból, így ha feláll a kiságyban éjszaka, hiába hagyom kicsit sírni, nem tud egyedül lefeküdni.
2013. nov. 26. 11:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
9 hónaposan ez teljesen normális. Mozgásfejlődése is lehet az oka, gondold el, milyen nagy dolog, hogy mászik, feláll, éjszaka fejben újraéli ezeket a mozgásokat, vagy éppen készül a következőre. De a foga is jöhet, mégha mi nem is érezzük, neki már feszítheti mélyebben az ínyét. Nálunk is hónapokig tartott ez az időszak, én is hulla voltam. De túl lesztek rajta, ne aggódj.
2013. nov. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
már kb 2 hónapja tart. nektek meddig tartott? jó lenne már végigaludni az éjszakát. emlékszem 9 hetesen végigaludta néhány hétig, de jó is volt :)
2013. nov. 26. 11:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányom jövő héten lesz 9 hónapos,de ő is hasonlóan csinálja,igaz,ő 8-9 között alszik el,de ringatni kell (4-5 hónapig elaludt egyedül,azóta sem)rajtam elalszik,de alig tudom betenni az ágyába,mert már ül fel és jönne vissza.Éjszaka többször ébred,van,hogy nem is akar visszaaludni.Ő is mászik,feláll,de fog még nincs.Szoptatni már nem is akarod éjjel?Nem lehet,hogy akkor hamarabb visszaaludna?Az első ébredésénél nálunk bevált a szoptatás,ma például az első kelés után aludt 5 órát egyhuzamban,olyan boldog voltam,hetek óta nem volt ilyen.Az agyam tudja,hogy szeparációs szorongás,mozgásfejlődés,fogzás mind-mind ludas lehet,de már én is fáradt vagyok(ő még sosem aludt végig egy éjszakát sem).Kitartást neked!
2013. nov. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1. vagyok. 7 hónaposan kezdődött (előtte sem aludta végig az éjszakát) és kb. 14 hónapos koráig tartott. Akkor kapott leesésgátlós ágyat, mellé feküdtem, úgy aludt el. Utána is ébredt egyszer-egyszer, de azt már az addigihoz képest meg sem éreztem. Megértelek, én is iszonyú fáradt voltam. Volt, hogy nappal én is elaludtam vele. Máshogy nem bírtam volna az éjjel-nappali műszakot. A mai napig úgy alszik el, hogy mellé kell feküdjek, két és fél éves.
2013. nov. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

3-as! néha megszoptatom éjszaka, ha már nem tudom máshogy visszaaltatni, de nem jobb utána. és mivel már nem sok tejem van, ha éjszaka szopizik nappal alig van tejem, mert megszokta már a szervezetem, hogy éjszaka takarékon termeli a tejet.

látom nem vagyok egyedül, csak remélem, hogy hamarosan javul a helyzet.

2013. nov. 26. 15:23
 6/6 eszo ***** válasza:
nem akarlak elkeseríteni..de nálunk kb 5 hónapos kora van éjjeli minimum 5,de inkább 10 ébredés....jaa..jövő héten lesz 1 éves..szóval nem tudom meddig tart még ez,de már dögön vagyok :-((((
2013. nov. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!