Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasfájós és/vagy sokat síró,...

Hasfájós és/vagy sokat síró, keveset alvó babás Anyukák, hogy bírjátok?

Figyelt kérdés

Kiborultok néha?Hogyan látjátok el a napi teendőket pl. tusolás,főzés,mosás,takarítás egy ilyen baba mellett?

Első gyermekes Anyuka vagyok és nem tudom hogyan kellene csinálnom a dolgokat.

Koraszülött a kisfiam és már elmúlt 3 hónapos,de nem javult még a helyzet (6 héttel jött korábban).

Kérlek segítsetek,olyan is írhat akinek ilyen volt a babája,de már nem az.


2012. febr. 26. 15:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem is hasfájós volt a babám, sok türelmet és kitartást kívánok Neked/Nektek. Átérzem a problémádat, mi minden lehetséges gyógyszer, módszert végigzongoráztunk, de csak az idő segített... Nálunk 3tól 10 hetes koráig tartott, szerencsére túl vagyunk rajta, most a fogzással küzdünk(készülj fel az sem lesz egyszerűbb). Igen ilyenkor sok minden háttérbe szorul, apa remélem megértő, nálunk nem egyszer előfordult, hogy pl rántotta volt a vacsora mert nem volt idő/energiám főzni a tusolni, elmosogatni is akkor tudtam, mikor itthon volt:-(
2012. febr. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 4 hónapos koráig minden nap 4-5 órán át sírt vigasztalhatatlanül. Kiderült, hogy tejfehrje-allergiás, s azért vol "kólikás". Egyszerűen csak függőleges helyzetben nyugodott meg (a szelek úgy tudtak távozni belőle), így a rongatást megelégelve hordozókendőt vettünk. A kezeim felszabadultak. Közben főztem, takarítottam, míg rajtam volt vagy egyszerűen élveztem a csendet :D Mi együtt fürödtünk, így ez a gond nem volt nálunk, az egyetlen, amit nem tudtam így megcsinálni az a vasalás, hiszen az veszélyes lett volna.


A babád koraszülött, neki nyilván több időre van eleve szüksége a világba való belerázódáshoz. Én cska azt tudom javasolni, hogy ha nem megterhelő, akkor ringasd, öleld magadhoz, sokszor a meztelen testkontaktus is sokat segít. A tél végi időjárás eleve megviseli szerintem a pici babákat, a sok front és szél az arra hajlamosakat még nyűgösebbé teszi, ezzel nem nagyon lehet mit kezdeni, várjuk a tavaszt...


A kiborulással az a baj, hogy megérzik és még rosszabbul reagálnak, ha kezdesz idegesebbé válni, jó odaadni másnak a kezébe és kicsit kimenni a szobából és megnyugodni.


ÉRdemes végiggondolni neked is a tejtermékeket illetően az allergia lehetőségét, ha szoptatsz, akkor tejmentes étrendet bevezetni, ha tápot kap, akkor másika kérni (a HAtápszerek sem teljesen allergia-barátok sajnos).


DE ami tuti beválik, az a hordozókendő! Én a liliputi honlapról rendeltzem, itt viszonylag olcsó. ringatni, altatni, még szoptatni is lehet benne, szabadok a kezeid, a babád érez téged, a testközelség nagyon fontos ilyenkor! na meg hogy érzi, nem hagyod fájdalmában magára...


kitartás! :)

2012. febr. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kicsit több, mint 3 hónapig tartott ez az időszak. Nappal folyton sírt, örültem, ha volt 20 csendes percünk. Éjjel szerencsére aludt. Mindent kipróbáltunk, de semmi sem segített :( Sokszor én is vele sírtam tehetetlenségemben :( Napi teendőket reggel csináltam a csendes 20 perc alatt. Ilyenkor nem az a fontos, hogy a lakás ragyogjon, és mindig legyen főtt kaja. Én pl nem főztem. Anyukám főzött néha, meg párom.

Kitartás!

2012. febr. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is a hordozókendő (vagyis a mei tai) jött be. Felkötöttem, és mindent úgy csináltam, és egy hangja sem volt. :) Főzni nem főzök, mert rendelni szoktam kaját, felmosni, mosogatni, teregetni stb. úgy szoktam, hogy rajtam van. Tusolni este szoktam, mikor elaludt. A vasalást pedig amikor elalszik napközben (napközben csak a mei tai-ban alszik el, úgyhogy kb. 20 perccel azután, hogy elalszik, lekötözöm és beteszem az ágyába).
2012. febr. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

3 hónapig tartott nálunk. Nagyon sokszor kiborultam, sírtam én is, és örültem, ha szegénykém végre el tudott aludni. Sokszor aludt rajtam, még éjszaka is ebben az időben.

A háztartás volt az, ami ekkor borzasztóan nem érdekelt, ha végre elaludt aludtam én is, mert tudtam, hogy utána órákig sírni fog megint. Sokszor előfordult, hogy reggeltől délig csak sírt. Semmi nem volt jó, hiába sétáltam vele, ringattam, simogattam, tornáztattam... semmi nem segített.

2012. febr. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A fiam rettenetesen hasfájós volt 8,5 hónapos volt, amikor is enyhült valamelyest a dolog. Nálunk amikor ébren volt folyamatosan ordított, én 20 kg-t fogytam, ingerült voltam, nem volt időm semmire, ha aludt, akkor is csak rajtam tette függőleges testhelyzetbe, viszont az én fiam nem bírta a hordozókendőt. Rettenetesen nehéz volt ez az időszak, majdnem ráment a házasságunk is, de szerencsére kezdtek jobb idők jönni. Becsülöm a férjem tűrőképességét. Amikor felállt - 8,5 hónaposan - akkor kezdett el javulni a dolog. Akkor jött ki könnyebben a puki. Rettenetes szélgörcsei voltak addig. Most is néha előfordul, de már nagyfiú és könnyebben kezeli ő is és mi is. Rettegtem attól a gondolattól, hogy újra gyerekem legyen. A sors viszont úgy hozta, hogy amikor a fiam 13 hónapos volt, kiderült, hogy védekezés mellett terhes vagyok. Most várjuk a hugicát (29 hetes vagyok) és csak reménykedhetni tudok, hogy a kishölgy nem lesz ennyire hasfájós. Előbb utóbb minden elmúlik! Kitartás nektek! CSak ezt tudom kívánni!
2012. febr. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
3 hasfájós gyereken vagyok túl, a harmadik most 3,5 hónapos szóval még friss az élmény. A háztartás volt nekem is az utolsó. Tusolni úgy mentem hogy addig apa dajkálta a síró babát, a kaját én is rendeltem, de még így is volt épp elég meló a másik kettővel és a folyton síró kicsivel. Sokszor sírtam a fáradtságtól, ezért az egyetlen tanácsom hogy pihenj. A kaját lehet hozatni olcsón is, én 680 Ft-ot fizetek egy adagért (leves és második) és házhoz is hozzák. Apuka is segítsen hogy tudj aludni, mi sokszor felváltva aludtunk, amíg egyik pihent a másik dajkált. Mosni is tud apuka is, a mosógépbe bepakolni utána meg kiteregetni nem túl bonyolult.
2012. febr. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az enyém nem hasfájós,de borzasztó anyás,ha felállok mellőle már kezdi,ha közelítem a földhöz letenni,kezdi.Úgy főzök,úgy megyek wc-re,úgy készítem a kajáját,szinte MINDEN EGYES ALKALOMMAL,hogy(jó esetben nyavajog),ordít,és szinte beleremeg,őrjöng.20 percekt alszik,2x éjjel rengetegszer kel,persze sírva.Hogy bírom?Minden túlzás nélkül az idegösszeroppanás szélén állok.:(2. gyerek,de ez a helyzet új.2 hét múlva 1 éves lesz,nem tudom mikor hagy fel ezzel.Miért nem alszom ilyenkor?Hát mert rettegek elaludni is,hogy mikor ver fel az elalvás küszöbéről(az a legrosszabb).Vmelyik este 10ig nyomta,aztán kidőlt,2kor kelt,bogarászott vagy félórát(de van hogy 2-t),fél 6kor meg kezdődött a nap.De van h 15 percenként sír fel.Hülye lennék lefeküdni.:(Voltam annyira kimerült is,h reggel meglepődtem,ki vette ki a gyereket az ágyából....képszakadás.Nálam, aki egy légyfingra felkelek.Jó h rá nem léptem v feküdtem.:(

Szóval együtt érzek mélységesen,de okosat mondani nem tudok.Ha hasfájós,biztos h el fog múlni,ha dilis mint az enyém:) hát nem tudom mikor.

2012. febr. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat mindnyájatoknak!

Valahol jó tudni,hogy ezzel nem vagyok egyedül,de meglehetősen nehéz ez így!

Kitartást kívánok én is mindenkinek!

2012. febr. 27. 09:49
 10/10 anonim válasza:
Én addig még az orvosom nem ajánlotta az infacolt, addig kb annyit aludtam, mint annak idején vizsgaidőszakban az egyetemen…:D de hál’istennek nekünk pár nap alatt használt az Infacol és újra nyugodt éjszakáim lettek.
2012. ápr. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!