Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Létezik olyan, hogy egy baba...

Létezik olyan, hogy egy baba egyszerűen nem bírja a kiságyat?

Figyelt kérdés

Egy éves a babám és már belefáradtam a kiságyba szoktatásba. Egy kezemen meg tudom számolni, hányszor sikerült végigvinnem az éjszakát a kiságyban.

Általában a kiságyban kezdünk, de aztán átkerül a nagyágyba. Eleinte mellénk került, de most úgy csináljuk, hogy beraktunk neki egy felnőtt franciaágyat, azon elaltatom és egy nagy 6szögletű járóka keretét rakom köré mikor elaludt. Így elalszik, igaz még azért 3-5-ször simán felkel éjszaka és egy idő után már én is ott maradok, mert nem bírom már az átjárogatást.


Szóval lehet, hogy egyszerűen utálja a kiságyat? Vennénk neki normál ágyat de a leesésgátló azért még kevés neki. Van erre valami megoldás? Járt már valaki így?



2014. máj. 2. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, nem az ággyal van gond, hanem,hogy a közeletekben akar lenni, mert megszokta! :)
2014. máj. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi ugyanígy voltunk. Én 1 éves korába megvettem neki a kiságyat, mert mi is úgy gondoltuk, hogy nem szereti a ketrecet. Na azóta is köztünk alszik, most 3,5 éves. Minden este az agyában alszik változó ideig (3-6 órát), utána pedig közöttünk folytatja reggelig. Én belenyugodtam, hogy eljön az idő amikor már egyedül is alszik a szobájába. A férjem és én is belefáradtunk az éjszakai vonulásokba. Így legalább mindhárman alszunk és nem járkálással telik az éjszaka. Tudom sokan most leszólnak, de nem volt szívem hagyni éjszakákon át sírni. Az éjszakai hercehurca pedig mindenkit lefárasztott és már reggel fáradtan keltünk.
2014. máj. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nekem is ez a bajom. egy éves a lányom, egy darabig csináltam,h a kiságyban altattam vissza,de egyszerűen nem bírok addig várni,amíg elalszik,volt,h. kishíjján belefejeltem a kiságyba! inkább átvittem magunk közé,ott békésen szunyókált tovább. de mostanában elkezdett fetrengeni,rugdosni. így egyikünk sem piheni ki magát. most épp az ő kiságyát tesszük a mi franciánk mellé,ha ez sem megy,leszereljük a felénk eső rácsos oldalát,mint egy babaöböl lesz a mi ágyunk mellett. decemberben jön a tesó,vicces lesz,amikor 2 gyerekkel kell majd osztoznunk az 140-es ágyon :D
2014. máj. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Oh az ágyhoz odahúzott kiságyon és az oldalának leszerelésén már túlvagyunk. De mindig a nagyágyon között ki. Viszont ha a nagyágyon alszik, akkor már nem kell ott lennem mellette, simán kimehetek, tehát akkor már nem hiányzom neki annyira. Már cseréltünk matracot (elején kemény kókuszmatrac volt, aztán szivacs) de egyik sem jött be.
2014. máj. 2. 17:27
 5/6 xStefix ***** válasza:

A nagyágyban ott a ti illatotok is ám... ;)

Szerintem se elsősorban az ágyon van itt a hangsúly, hanem a ti közelségeteken, mégha épp nem is vagytok vele. A franciaágyon fekve tudja, hogy ha ki is mész, oda fogsz visszajönni és éjjel mellette leszel.

Ráadásul, ha jól értem, a kiságya külön szobában is van... akkor meg pláne megértem, ha azt nem szereti. A babáknak természetes ösztönünk diktálja azt, hogy mellettünk legyenek éjszaka is - a kérdés szerintem inkább az, hogy hogyan oldjátok meg úgy a közös alvást, hogy az mindenkinek kényelmes legyen?

2014. máj. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

a legnagyobbal 8 hónapig küzdöttem,hosszú éjszakákon át...végül közöttünk kötött ki,mi csináltattunk egyből egy 2 méterx2m20cm-es nagy ágyat,így kényelmes volt

3 és fél évesen szokott át az akkor 2 éves hugához,aki kiságyban aludt addig,tehát neki semmi baja nem volt a külön szoba+kiságy dologgal,most a 3.gyerek 2 éves,ő még kiságyban alszik,vannak,voltak nehezebb éjszakák,de sztem nem az ágy az oka,mert ő pl köztünk még rosszabbul alszik

2014. máj. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!