Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Segítség! 4 éves lányom nem...

Segítség! 4 éves lányom nem alszik a saját ágyában, hogyan szoktassam vissza?

Figyelt kérdés
Kb. 2 éves koráig egyedül aludt a szobájában. Egy megfázás alatt átvittem a saját ágyunkba pár napra. Azota nem hajlando külön aludni, pedig már mindent megprobáltunk, új ágy, éjjeli fény, halk zene, meseolvasás, de semmi nem használ. Éjszaka is bújik hozzám. Szeretnék végre a férjemmel kettesben lenni az ágyunkban, de már semmi ötletem sincs, hogyan tudnánk ezt megvalosítani.
2014. máj. 7. 13:34
1 2 3 4
 1/40 anonim válasza:
47%
Magadnak mondasz ellent! Átvittem pár napra. Ennek két(2) éve!!! Mit csináltál eddig? Gyorsan vidd vissza a szobájába, de most már nehezebb lesz visszaszoktatni! Itt csak egy hibás van: TE!!!!
2014. máj. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
80%

Én valami műsorban láttam ezt a módszert, ilyen nagyobb gyerekeknél, hogy mindig vissza kell vinni a saját ágyába, ha egy este, éjjel 10x megy át, akkor 10x kell visszavinni.

Ha jól értem, akkor már két éve volt a betegség, szóval azt már nem tudod neki elmagyarázni, hogy már nem beteg, most már újra aludhat az ágyában.

2014. máj. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy az én hibám, ezzel nem vagyok kisegítve, kedves első. Második válaszolonak köszönöm, sajnos ez sem megy. Ha visszaviszem, alszik egyedül egy orát, aztán megint átjön. Ráadásul olyan halkan, hogy gyakran észre sem vesszük, csak reggel látjuk, hogy ott fekszik mellettünk.
2014. máj. 7. 13:45
 4/40 anonim ***** válasza:
64%

"Egy megfázás alatt átvittem a saját ágyunkba pár napra"

Ez nagy hiba volt, ő ebből rendszert akart rögtön csinálni (mint ahogy általában ez így van, ami tetszik nekik) Legyél határozott, és ne engedd, csak a saját ágyában aludni. Lehet, hogy végig bőg két estét, de utána elmúlik. Nem véletlenül írják a pszichológusok: a gyereknek a szülők ágyában semmi keresnivalójuk nincs. A határozott tiltástól nem fog sérülni, hagyd egy kicsit hisztizni.

Mese és határozott kijelentés: MÁTÓL itt maradsz az ágyadban és elbúcsúzás. se zene, se fény nem kell, nem fél, csak attól, nem az ő akarata érvényesül. Ebben most nem. Másban - ami nem ilyen érzékeny pont- abban lesgél engedékenyebb. A szobátokat pedig zárjátok be, ha összebújtok, nem kell, hogy rátok nyisson.

2014. máj. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem érti meg, hogy ha én együtt alhatok apával, akkor ő miért van száműzve egy külön szobába?? És ezt tényleg nem tudom elmagyarázni neki, mert kicsi hozzá. Nem érti, hogy neki miért van külön ágya, amikor nekünk az apjával nincs... úgy érzi, hogy kiközösítjük, ez így nagyon nehéz. A kapcsolatunknap a párommal meg nagyon nem tesz jot ez a helyzet.
2014. máj. 7. 13:47
 6/40 anonim ***** válasza:
59%

Én azért észrevenném, ha valaki hozzám bújik :) De egyszerű megoldani.

Csukd be a háló ajtaját, egy ajtónyitásra csak felébredsz. Vagy tesztek rá egy kis csengőt, szélcsengőt, ami mozdításra hangot ad.

Ha óránként kell vissza vinni, akkor óránként viszed vissza.

2014. máj. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
89%
Addig olvass neki mesét,amíg el nem alszik.Adj neki egy macit,és mond, hogy a maci itt akar vele aludni a kiságyába.
2014. máj. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
76%

Nekem egyébként a hozzászólásaidból úgy tűnik, hogy te nem akarod, hogy külön aludjon, csak a párod. Ezért nem is tudsz hatni a gyerekre.

Gondolj arra, hogy 4 éves, 2 év múlva suli. Nem tartanád furának, hogy egy iskolás gyerek minden éjjel egy ágyban alszik a szüleivel?

2014. máj. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:
Nem, én is nagyon szeretném, de a párom nem segít ebben, mert korán kel, így éjszaka ő alszik, én rohangálhatok a gyerekkel oda-vissza. Azt mondta, neki már mindegy, csak hagyjuk aludni...
2014. máj. 7. 13:53
 10/40 anonim ***** válasza:
64%
Köszönjük az ilyen mértékű lepontozást :D
2014. máj. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!