Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Segítség! 4 éves lányom nem...

Segítség! 4 éves lányom nem alszik a saját ágyában, hogyan szoktassam vissza?

Figyelt kérdés
Kb. 2 éves koráig egyedül aludt a szobájában. Egy megfázás alatt átvittem a saját ágyunkba pár napra. Azota nem hajlando külön aludni, pedig már mindent megprobáltunk, új ágy, éjjeli fény, halk zene, meseolvasás, de semmi nem használ. Éjszaka is bújik hozzám. Szeretnék végre a férjemmel kettesben lenni az ágyunkban, de már semmi ötletem sincs, hogyan tudnánk ezt megvalosítani.
2014. máj. 7. 13:34
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
84%

Nem kell "taktikázni", a fő szabály az, hogy a gyereket úgy kell nevelni, hogy elfogadja azt, hogy a szülői akarat erősebb az ő akaratánál, annak ellent nem mondhat. Jobb ha a tényleges okot mondjuk meg, mint ha olyan okot mondanánk, amiről már a gyermeki racionalitás is sejti hogy hamis. Tényleges okot méltányolni tud, hamis ok esetén érzi, hogy hülyére veszik.


Pl. szüleim engem 3 évesen nem vittek magukkal sátorozni, először anyum hamis kifogásokat keresett (nem bírnám a hosszú utat, stb...), ettől dühös lettem, apum viszont megmondta, hogy miért, ezt pedig megértettem.

2014. máj. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
95%

Nalunk is ez volt, eleinte aludt rendesen a kisagyban aztan mikor megbetegedett akkor engedtuk a nagyagyban. Na akkor honapokig nem akart visszaszokni.

Raszantam harom ejszakat amit nem alaudtunk a felesegemmel gyakorlatilag semmit.

Felebredt, felsirt, felvettem, ringattam, szepen nyugodtan elmagyaraztam neki hogy ez a te kis agyad, az meg a mienk, nem rosszasagbol csinaljuk, hanem mert itt kell aludni.

Akarmennyire sirt, fel lett veve, meg lett nyugtatva, de nem lett a nagyagyba fektetve.

Masodik ejjel hasonlo volt, orditott vegig. Aztan harmadik ejjel odatettem neki a macijat, meg meg par jatekat az agyba, a maci is "megolelte", es igy vegre hajlando volt megmaradni. (mondjuk o most lesz keteves, es racsosagya van meg, amibol nem tud kijonni egyedul, mi pedig ugyanabban a szobaban alszunk, csak persze sajat agyunkban).


Szoval kitartas, kovetkezetesseg, es erre bizony par ejszakat ra kell szanni.

Plussmaci, kedvenc jatek odatetele szinten segit.

Nem kell bonyolult magyarazat neki, annyi hogy kicsi gyerek kicsi agy, nagy ember nagy agy. Esetleg megprobalhatsz az o kisagyaba lefekudni, hogy jo, akkor ha te apa helyen akarsz aludni, akkor majd o alszik a te helyeden, nalunk ezen is meglepodott :)

2014. máj. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
19%

"Azt mondta, neki már mindegy, csak hagyjuk aludni..."


Szerintem is hagyjátok a francba, mert a végén kiderülne, hogy nem a gyerek miatt nincs sex.

2014. máj. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
38%

"Az a baj, hogy nem érti meg, hogy ha én együtt alhatok apával, akkor ő miért van száműzve egy külön szobába??"

Hidd el, érti ő, csak neki így jobb.. Magyarázkodni TILOS -azt viszont nem érti!!!! A szobátokat lefekvéskor zárjátok be. Fog egy kicsit méltatlankodni, még a "hattyúhalála" műsört is előadja, de abbahagyja, hidd el.

Egy dolgot lehet: készítsetek babaházat (dobozból) és anya-apa-2 gyerek babát, legyen nevük pl apa, anya, Jucika, Józsika (gyapjúból, filcből) bútorokat (dobozok) és játszatok nappal : itt fűzünk itt eszünk, és itt az anya ágya itt az apa ágya és itt a Jucika ágya, és ez a Józsika ágya. Játszani velük papás-mamást A pszichológus is ezt tenné, ha elmennétek. NEM kell intellektuálisan magyarázni semmit. Nagyon okosak, de a világszemléletük más és a racionális , felnőttes magyarázat megzavarja őket.

Itt egyébként lehet kapni is ilyen babaházat, babákat is, csak nagyon drága:

[link]

2014. máj. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:
Van kismillio plüsse, az sem használ. Semmi. Nyilván, erőszakosan rá tudnám venni ,hogy aludjon a helyén, de nem akarom, hogy a kis lelke sérüljön ettől.
2014. máj. 7. 14:02
 16/40 anonim ***** válasza:
86%
Ilyen korban a gyerekek elkezdenek féltékenyek lenni, az ellenkező nemű szülő a "szerelme". Meg akarja akadályozni, hogy együtt legyetek, ő akar a helyedbe lépni. Ez egy ilyen korszak. Vigye vissza az apuka, mondja meg neki, hogy neki ott a helye, apunak és anyunak meg együtt a saját szobájukban.
2014. máj. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
72%
"de nem akarom, hogy a kis lelke sérüljön ettől" A lelke nem fog ettől sérülni, próbáld meg a babaházat.
2014. máj. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
28%
Most már nem sokat: Megvárod míg mélyen elalszik és átviszed a helyére. Hajnalban meg nálatok fog ismét landolni. Ennyit tudsz tenni. Még kb. 6 év mire úgy ahogy el lesz a saját ágyában ezek után:) Kitartást:D Ha már elrontottátok, akkor mást nem tudsz tenni. Semmivel nem fog megmaradni egyedül a saját szobájában elalváskor.
2014. máj. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim válasza:
69%

Látom kérdező, ebben a történetben te vagy a legnagyobb gyerek.


Hogy hogyan nőj fel ebben a korban? Őszintén? Fogalmam sincs!!!

2014. máj. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudom a teljesen normális hozzászólásokat miért kell lepontozni.

Remélem ami megtette, azzal együtt alszanak még a 14-16 éves gyerekei, vagy legalábbis nagyon szeretnének.


A supernanny módszert más is ajánlotta már, én is azt mondom, plusz rászánni azt a néhány nap nemalvást, ahogy az egyik kedves hozzászóló tette.

2014. máj. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!