Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 5 hónapos kislányom sokszor...

5 hónapos kislányom sokszor eszik még éjjel is, a védönöm szerint már nem kellene neki ennyi idösen éjjel ennie! Járt már így más is? Mit tudok tenni ellene?

Figyelt kérdés

2014. jún. 14. 17:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%
Le kell mondani a védőnőt. Más teendőd nincs. Aki hülyeségeket beszél, arra nem kell hallgatni!
2014. jún. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem még 1 évesen is fel kelt éjjel kétszer is. Mikor már beleuntam, akkor leszoktattam erről. Nem kell mindent úgy csinálni, ahogy a nagy könyvben van írva.
2014. jún. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
9%

Igaza van a védőnődnek! Ha nem szoktatod le az éjszakai evésekről, akkor még két évesen is fel kel éjszaka. Csak ma hiszik azt az anyukák, hogy éjjel is kell etetni.

Éjjel ne adj neki enni, legfeljebb egy kis teát. Néhány napig sír, de utána már átalussza az éjszakát.

2014. jún. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Megint egy hagyd sírni tanács. Most már azzal tetézve, hogy az se baj, ha éhes, és azért sír, akkor is hagyd sírni. Remek. És a jutalmad, hogy alhatsz este. Tényleg megéri?? Még pár év, és aztán már az se lesz gond, ha egész nap üvölt, nem kell annyira érzékenynek lenni, majd abbahagyja!
2014. jún. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 1,5 évesen szokott le az éjszakai evésről. De egészen 2 éves koráig még 1-2x még megébredt éjjelente.

Én hagytam őt a saját tempójában haladni. Nem hiszem, hogy a sírni hagyás megoldás lenne...

2014. jún. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez hülyeség..Ha idáig is evett éjszaka, akkor miért vonnád meg tőle? Az én babám 2 hónapos kora óta átalussza az éjszakát és nem kér enni ,pedig anyatejes. Ha ő kéjszaka kérne enni azt átgondolnám mivel idáig sosem volt éhes es most már főzelékezünk is. Fölöslegesen nem szoktatnám rá az éjszakai evésre.De aki mindig is evett éjszaka , az miért is változtatna?
2014. jún. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Védőnőként mondom, a védőnőd kicsit le van maradva... NEM KELL leszoktatni egy 5 hónapos babát az éjszakai evésről (pláne nem sírni hagyással és teával), mert felesleges, sőt, káros lehet, hiszen még igényli. Ha magától szokna le, az persze más, akkor nem kell felkelteni csak ezért, de itt nem ez a helyzet. Ne félj, nem fog 5-10 évesen is felkelni éjszaka, hogy "anya, éhes vagyok", ha most hagyod a maga ütemében leválni. 6 hónaposan úgy is kezdődik a hozzátáplálás, az anyatejnél nehezebben emészthető ételek úgy is el fogják telíteni, így egy idő után már kevesebbszer fog kelni, majd már nem is. Szóval most ne aggódj emiatt!
2014. jún. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én 5 hónaposom is kel, egyszer vagy kétszer, de legtöbbször kétszer, eszembe se jutna leszoktatni róla, valószínűleg ő ilyen többször kevesebbet evő fajta, súlygyarapodása pont normális. Szerintem sem kell leszoktatni a babát, majd leszokik ha nem lesz rá igénye.
2014. jún. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell leszoktatni róla. Kisfiam 20 hós koráig kelt éjjel szopizni 1-2x. Eszem ágába sem volt elvenni tőle. Egyik napról a másikra hagyta abba magától.
2014. jún. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igaz hogy fél évesen nem, de másfél évesen kelt a fiam éjjel enni. 2 lehetőséged van : vagy erőszakkal leszoktatod, vagy megvárod míg leszokik, és nem agyalsz a védőnő hülyeségein.
2014. jún. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!