Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mennyi idős volt a gyermeked...

Mennyi idős volt a gyermeked mikor magára hagyva aludt el?

Figyelt kérdés
Nekem 20 hónapos most, de még "altatom". Mikor célszerű kijönnöm a szobából és magára hagyni?
2014. jún. 24. 19:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
A 15 hónapos kisfiam igényli még, hogy melléfeküdjek. Még szopizik, úgyhogy ilyenkor kap egy kis esti cicit, pár perc múlva elengedi, picit helyezkedik, és alszik is. Ha kellőképpen fáradt, mindez 10 perc. Szerintem mi még sokáig ezt az összebújós módszert fogjuk alkalmazni.
2014. jún. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam 5 éves kora óta alszik el egyedül, addig altatgatni kellett.

Nagyobbik kislányom kb 1-2 hónapos kora óta így alszik el. Bemegyünk a szobájába, megpuszilom, betakarom és kijövök.

Kisebbik csajszim 4 hónaposan szokott rá erre.

2014. jún. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
11 honapos kora ota beteszem az agyaba, megpuszilom, lekapcsolom a lampat es bezarom az ajtajat. Reggel alszik. Ma mar 17 honapos, ki van veve racs az agyabol, barmikor kiszokhetne de soha nem teszi. Reggel atballag es ennyi.
2014. jún. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
5 évesen mondta, hogy most már nagy fiú, és egyedül alszik. Előtte is próbálkoztam de hallani sem akart róla. 26 hós koráig cicizett is, azon aludt el.
2014. jún. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
2 hónapos kora óta magától alszik el. Soha nem kellett ringatni, cipelni stb. Így szoktattam, van olyan mikor kicsit simizni kell, meg segítenem neki, hogy ellazuljon, de ezt mindig az ágya mellett ülve teszem.
2014. jún. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Kb. 1 hónapos. Most 2 éves, azóta sosem kellett altatni. Nem tanítottuk rá, egyszerűen nem igényli az altatást.
2014. jún. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Nokta-Major Andrea ***** válasza:
8 hós a drágám,de még mindig altatom! Még cicizik,de már úgy sem alszik el. Próbáltunk a férjemmel mindent,de nem aludt el egyedül soha. Hetek teltek el úgy, hogy ordított szegény 20 percet,fél órát, mert azt tanácsolták,majd így megtanulja. De nem. Tehát szerintem minden gyerek más. Ne keseredj el,Te jól csinálsz mindent. Aki azt írja,hogy 1,2,3 hetesen már aludt egyedül a baba,az örüljön,mert szerencsés. De sajna nem minden babó ilyen ügyi.
2014. jún. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Nem bánom hogy mellette vagyok mikor elalszik :)

Igazából én nem tudtam volna néhány hetesen vagy hónaposan csak úgy magára hagyni. Szerettem és most is szeretem altatni. De ez csak néhány perc.

Akkor majd jelzi, ha már nincs szüksége rám :)

2014. jún. 25. 20:06
 19/22 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem kortól függ hanem a gyerek személyiségétől, szokásaitól, illetve attól, hogy az anya mit érez saját maga számára is megnyugtatónak.
2014. jún. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
5 hónapos koráig ringattam, volt hogy órákig sétálgattam vele, mire végre elaludt, rettenetesen kimerítő volt ezt csinálni nappal 2-3 alkalommal, valamint az esti altatásnál is. Ekkortájt mondta egy ismerős, hogy próbáljam meg letenni az ágyába, mondjam el, hogy most aludni kell, puszilgassam meg, és menjek ki. Sírdogált kicsit, de elaludt egyedül...én meg csak pislogtam, hogy ilyen van??:) Azóta így alszik, egyedül a fogzásos-időszakokban van olyan, hogy magam mellett altatom el, mert szegény nagyon szenved a fogaival, eddig 4 foga bújt ki, mind a 4-nél tiszta véraláfutás volt az ínye napokig, így ezekben az időkben altatgattam inkább.
2014. jún. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!