Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Sírni hagyás vagy sem? Sajnos...

Sírni hagyás vagy sem? Sajnos már mindent kipróbáltunk.

Figyelt kérdés
1 éves a kisfiam,és borzasztóak az éjszakák,napról-napra rosszabb. Kezdődött a teljesen végigaludt éjszakákból 2-3szori felkelés. Ezzel nem volt baj, védőnővel is konzultáltam,ok. Éjjel már csak legkorábban 5-6 fele kap tápszert egyébként víz. A gond abban lehet,hogy nem tud magától elaludni, a vállunkon durmol ahogy letesszük ébred feláll üvölt. Már aludt köztünk, de így mi nem aludtunk semmit, aludtam én nála a földön,de még akkor is kikövetelőzött az ágyból. Fél óránkent kelt előző éjjel,meguntam....2 és fél óra üvöltés után most dőlt ki. Megszakadt a szívem...de mit lehet tenni? Lenne jobb ötletetek? Jön a foga ez tény, de nem a fájdalomtól sír...mert akkor a vállunkon is sírna, gondolom :(
2014. szept. 7. 08:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
27%
Első alkalom: Beteszed az ágyba, elköszönsz tőle, megsimogatod, puszit adsz, lefekteted. Második alkalom: hang nélkül megsimogatod, puszit adsz, lefekteted. Harmadik alk.: lefekteted hang nélkül, kimész. Innen már csak lefekteted, nem szólsz hozzá. Sírni fog ez tény. De nem hagyod sírni, csak nem szórakoztatod. Lehet, hogy sokáig tart majd, de ha kitartasz megéri.
2014. szept. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
50%
Aludjatok közös szobában!
2014. szept. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
14%
Köszönöm a lepontozást, valahogy gondoltam, hogy ez lesz nem tudom, ki volt, de REMÉLEM JÓ SOKAT FOG KÍNLÓDNI A GYEREKÉVEL A SZUPERMINTAANYA!!! Amúgy Szuperdadától van az ötlet. Első voltam.
2014. szept. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
69%
Most komolyan kigúnyolni való szuperanya az, aki este jó éjt puszit ad a gyerekének??? Milyen világban élünk már, ahol azt tanítják, hogy a gyerektől el sem szabad köszönni éjjel???? Ezért kaptad a lepontozást.
2014. szept. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
36%
Akkor figyelmesebben olvass kedves NEGYEDIK!!!!! A kérdező kérte, hogy segítsünk neki, hogy el tudjon egyedül aludni a gyereke!!! Nem az esti elköszönésről volt szó, hanem az éjszakai sokadszoriról. Ha a gyerek sok figyelmet kap éjjel, akkor továbbra is fel fog kelni. Nem tudom láttad-e a műsort, de most nem engem pontoztál le, hanem egy 20év tapasztalattal rendelkező szakértőt. Csináld, ahogy akarod!
2014. szept. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
46%
Puszilgasd egész éjszaka!! :)))))))
2014. szept. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem mindenkinél más jön be. Nálunk sem működött hgoy hagytuk sírni, mert mi is ezt az ötletet kaptuk. Tény nem bírom hallgatni hogy fél órát sír ez van..... persze, amíg pár percet sírt és elaludt nem volt gond, de valahogy egyre tovább sírt minden éjszaka, így hagytuk mi is.

Szeritnem fektesd magad mellé akár a nagy ágyon és mikor elalszik tedd át az ágyába.

2014. szept. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
48%

Mi letettük a földre a matracainkat, az övét közvetlen az enyém mellé. Így mindenkinek megvan a helye, tudunk aludni, de a közelségünk megnyugtatja éjszaka. Igaz, ő még szopik.


Olyan megoldást találjatok, amitől nincs lelkiismeret-furdalásotok. Ha te nyugodt vagy, akkor lesz az a gyerek is.

2014. szept. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Babeli Zurzavar ***** válasza:
72%

nehanyotoknal az erto olvasassal van baj rendesen!

elkoszonni, szeretgetni lehet, kell is lefekteteskor, de en 1,5 ev kinlodas utan azzal ertem celt, amit leirt az elso valaszolo, annyi kulonbseggel, hogy en bent maradok amig el nem alszik az agya melletti fotelban. van, hogy 5 perc, van hogy 1 ora. Nala az jott be, hogy tudja ott vagyok amig el nem alszik. most mar 2,5 evesen O maga mondja, hogy alszom Anya sak csucsulj le addig! ok, ennyit meger, hogy nyugalom legyen. egyebkent ha valaki tisztaban van vele, hogy mennyire ki tudja kesziteni az embert a rossz alvo gyerek, akkor az en vagyok. minden letezo modszert, eszkozt bevetettunk, Jo Frost modszere valt be! ez egy hosszu jatszma, es soha ne feledd, hogy jatszma, ha tetszik ez bizonyos anyukaknak, ha nem. nyilvan nem arrol beszelek, ha a gyerek fajdalom, vagy ehseg miatt nem alszik, de egy odafigyelo anya azt ugyis eszreveszi, hanem arrol amikor a gyerkoc a hatarait feszegeti! nem itelheto el az az anyuka, tobbek kozott en sem, aki nem akar es nem is fog egy szibaban, egy agyban aludni a gyerekevel. en 2,5 evvel + 9 honappal ezelottig a parom szerelme, szerejtoje, felesege voltam, most napkozben a ket csodalatos gyerekem anyukaja, de este 9 utan ujra a parome akarok lenni! amint ezt a gondolatot elfogadtam lelkifurdalas nelkul magammal kaocsolatban, minden megvaltozott, sokkal nyuggodtabb, kiegyensulyozottabb lettem, es ezt a gyerekeim is meghalaljak! szoval en javaslom, hogy csak osztonosen, mert ha ellenszegulsz az osztoneidnek, akkor erolkodesbe fog atcsapni az egesz eleted!

2014. szept. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Szoptatod még?
2014. szept. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!