Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kérlek adjatok tanácsot,...

Kérlek adjatok tanácsot, miért van ez a kislányomnál?

Figyelt kérdés

Kislányom 7,5 hónapos. 6 hónapos korától kezdődött az egyre rosszabb alvás, most már elviselhetetlen. Csak anyatejes, 6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, most már ebédre főzeléket eszik, uzsonnára gyümölcsöt. 6 hónapos koráig egyszer, max kétszer kelt, egy picit szopizott, 10 perc alatt vissza is aludt. De 6 hónapos korától egyre romlik a helyzet. Először csak egyszerűen sehogysem bírtam visszaaltatni, tegnap fennvolt éjjel egytől fél 5-ig, fél ötre sikerült elaltatni, mára oda jutottunk, hogy még most sem alszik. :-(((


Foga még nincs, és nem is látom, hogy az jönne neki. Nem éhes, a cicit kiköpi, tegnap éjszaka próbáltam etetni, nem kérte a rendes kaját sem.


Pelus tiszta.


A mozgását tekintve már ül, és tegnapelőtt állt fel először, mászik, kúszik.


Igazából attól félek, hogy valami idegrendszeri problémája van. Egyszerűen nem hiszem el, hogy nem igényli az alvást. Nappal sem pótolja, kétszer alszik egy-egy órát nappal. Ráadásul elég mozgékony nappal is, folyamatosan mászkál. Olyan, mintha nem tudna leállni, kikapcsolni az idegrendszere. Mit lehetne tenni, volt már valakinek ilyen? Most már teljesen kétségbe vagyok esve, úgy érzem mindent végigpróbáltam, semmi nem segít, napok óta nem tudunk aludni. :-((


2014. okt. 8. 23:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a kisfiam nyugtalanul aludt, vagy egyáltalán nem akart aludni /Neki is volt egy ilyen időszaka/, rájöttem, hogy ha kendőben magamra kötöm, nagyon mélyen elaludt. Volt, hogy aztán be is tudtam rakni a kiságyába ébredés nélkül. De sokszor lefeküdtem a kanapéra a kisfiammal a mellkasomon /kendőben/, és én is aludtam. Nekem úgy tűnt, így tanult meg aludni. Azóta minden oké, egész nap meg sem áll, de ha aludni kell, olyan, mint akit kiütöttek. Lehet, hogy segítség kell a kislányodnak. Próbálkozz!
2014. okt. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azta, az enyém pont az ellenkezője. Ma írtam ide miatta, hogy kb annyit van az enyém ébren, mint amennyit a tiéd alszik.


AZ nem lehet, hogy a mozgásfejlődésen kívül még az is az ok, hogy az étel is kevés neki? Az én babám reggelire, estére tápszert kap ugyan, de a tízórai, ebéd, uzsonna ki van váltva gyümölccsel, főzelékkel és gabona meg tejpépekkel. Kb. 200-250ml-t eszik meg egy adagra mindenből 5x egy nap. Csak az enyém meg állandóan eszik, játszik, alszik (de ez kb. 18 óra egy nap) és pont úgy aggódok, mint te.

2014. okt. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
sir is vagy csak izgága? fáradtság jeleit mutatja? higy el loki a cicit meg a rendes etelt is, az pedig fogzas. nappal sem eszik?
2014. okt. 9. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is fogzas lehet, az en lanyom uvoltott a fajdalomtol amikor jott neki, de van ismeros ahol csak maszkalt a baba fel ejszaka. Probalj neki egy kis Nurofen baby-t adni egyszer. Vagy ha gyogyszert nem akkor a Viburcol kup kifejezetten nyugtalan allapotokra van es homeopatias. Esetleg Dentinox gel ha megis a foga.
2014. okt. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ebben a korban elromlik a babak alvasa altalaban a mozgasfejlodese miatt. Az alvas az idegrendszer erettsegetol fugg es most a sokfele mozgasi inger feldolgozasa alaposan igenybe veszi. Ne aggodj, vissza fog allni minden. Az en lanyom 5 hos koratol kuszott, akkor romlott el az alvasa. Most 10 hos, mar egyedul megy, es mar csak egyszer kel ejjel. Kitartas!
2014. okt. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mozgásfejlődés, fogzás, szeparációs szorongás.

Ha megnyugtat, beszélj a védőnővel, gyerekorvosotokkal, de szerintem ez normális.

2014. okt. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!