Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Van olyan akinek nem kell...

Van olyan akinek nem kell altatni a babáját, hanem leteszi és elalszik egyedül a baba?

Figyelt kérdés
2014. nov. 4. 10:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

persze hogy van. nem is kevés.

nekem lassan 3hónapos a babám és már szépen alszik egyedül akár éjjel akár nappal. eszik, leteszem max 5percig nyöszörög, és alszik. olyan is van hogy eszik, azonnal nem alszik el, kb 1óra múlva már dörzsöli a szemét akkor beteszem az ágyba akkor már nem is nyöszörög és alszik.

az elmúlt 1-2hétben volt olyan hogy mindent végig zongoráztam de elég nehezen aludt el. de ez szerencsére nem olyan mindennapi.

2014. nov. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

1, Ha az én babám elég fáradt, úgy adódik, hogy az alvásidőn túl teszem le, akkor simán. Mostanában mivel, ő már 1 éves múlt, egyre inkább elalszik egyedül. Letesszük, jó éjt puszi, kijövünk és alszik.


2. testvérem fia is ilyen, ő még csak 6 hónapos, de ma is simán elaludt itt a kanapén. Neki nagyon jó alvókája van :)


miért kérdezed?

2014. nov. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, az én fiam is ilyen. Csak el kell fárasztani, egy éves. :) Ha megfelelően kipurcant, akkor egy kis víz, simi és már alszik is, nem kell ott lenni vele. Nappal sem, éjszaka sem.
2014. nov. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igazából azért kérdezem, mert eddig én mindig altatgattam a kisfiamat, 3 hónapos. Tegnap mondta a férjem, hogy miért nem teszem le, hátha elalszik. Letettem, kb. 2 percet nyöszörgött, és utána aludt mint a bunda... Azért kérdeztem, hogy véletlen lehet e, vagy lehet hogy így kellene csinálnom, mert simán elaludna így is?
2014. nov. 4. 10:58
 5/11 anonim ***** válasza:
Nálunk hol igényle a ringatást hol nem változó. Sokszor elalszik egyedül is :) már 2 hós és az elejétől így van.
2014. nov. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
Én valahol azt olvastam, hogy úgy kezdjed az altatást, ahogy folytatni akarod, a gyerek is így szokja meg. Ezzel baromira egyetértek, soha nem altattam egyik gyerekem se. Megvolt mindig a rutin hozzá, letettem, simiztem picit és kimentem a szobából. Mindig elaludtak, sose volt gond belőle.
2014. nov. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A legtobb baba cumival alszik el egyedul. Persze kivetelek is vannak!
2014. nov. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
én fiam 7 hós és szintén csak leteszem, puszi és kijövök a szobájából... 5 perc múlva már alszik mint a bunda :) egyet értek az előttem szólóval, hogy szoktatás kérdése... őszintén szólva én tanultam a saját hibámból a lányomnál.. őt ringattam, fenekét simogattam stb... nagyon nehezen tudtam leszoktatni ezekről, így tudtam, hogy 2. gyermeknél ezeket a hibákat nem fogom elkövetni :) nincs is semmilyen probléma belőle :)
2014. nov. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Engem nem zavart volna, ha ringatni kell, szívesen dajkálom, de olyan 1 éves kora körül elkezdett mindig nyöszörögni és rájöttem, h azt akarja tegyem már le. Azóta kicsit hiányzik, hogy lássam a angyalka arcát elalvás közben, de ő akarta így, úgyhogy ráhagyom.
2014. nov. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
2 éves koráig nyekk nélkül aludt el, egyedül (hazahoztuk, betettük az ágyba, csodáltuk, és mindig 2 perc alatt elájult, így pár nap után rájöttünk, hogy nyugodtan letehetjük, aludni fog). Ő az éjjeleket is mindig átaludta egyébként, ilyen nyugis típus szerintem. Olyan két éves korától igényli, hogy maradjak bent vele, azóta ott is vagyok, szeretem ezt az időt is, átbeszéljük a napunkat, simizem, 3 perc alatt már alszik is. (Mesét olyan 14 hónapos kora óta minden este olvasok neki, de eleinte utána kimentem, és egyedül aludt el, később kezdte igényelni, hogy ott legyek vele.
2014. nov. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!