Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2honapos kislányom nappal...

2honapos kislányom nappal semmit sem alszik, csak kinlodik sehol nem jo neki mi a megoldás erre?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most lesz 2honapos a kicsi lànyom de most 4napja nappal senmit sem alszik ha el is bolint max 20percre. Fogalmam sincs mitöl lehet jol is lakik pelusa tiszta kinlodik és nyüglődik sehol sem jo neki de ha meg napközben leviszem a babakocsiba ugyan nézeget de egy hangja sincs ha felhozom kezdödik minden elöröl! Az orvost kérdeztem de sokmindent nem tudott hozzàfüzni! Hasfàjosak is vagyunk de a bio gaia cseppet kapja! Valami tipp?
2014. nov. 24. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Utálom a hordozást, de ebben az esetben megérne egy próbát. Én kölcsönöztem, így nem került sokba.
2014. nov. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Majd kinövi. Ha rászoktatod most, hogy tologatod, cipeled minden hova, később majd azzal a kérdéssel jössz, hogy hogyan szoktasd le róla.

Próbálj meg vele valamit játszani, hogy lefáraszd a kis agyát és akkor hátha álmosabb lesz és tényleg bealszik. Mutass neki szines tárgyakat, gyakoroltasd vele a hasonfekvést egy játszó szőnyegen, ettől fizikálisan is fárad, próbáld felhívni a figyelmét valamivel, hogy érdemes legyen neki emelgetni a kis fejét. Valahogy ki kell fárasztani, hogy aludjon.:D

A babamasszást próbáltad már? Vannak biztos fenn videók, a babák imádják, relaxálnak közben. Nem kell hozzá semmi, csak te, a baba, törölköző, meg egy kis babaolaj, esetleg pihentető relaxációs zene a háttérben. És igen, zenét is hallgathattok együtt.

Minden nap legalább fél óra a friss levegőn-esetleg közben bevásárolsz.

Ha van hintaszéke, akkor becsatolod, főzöl, közben beszélsz hozzá, énekelsz neki, mutogatod, mit csinálsz, egy-két kistálat, kanalat közben odaadhatsz a kezébe, ha már tud fogni-habár 2 hónaposan még lehet nem-nem emlékszem pontosan.

Próbáld számára élménydussá tenni a napot, hogy lefáradjon. Délután esetleg lefeküdhetsz mellé a nagy ágyra, elhúzod a függönyöket, hogy sötét legyen, esetleg halkan beraksz valami lassú zenét, kicsit simogatod és te is úgy teszel, mint aki pihen, alszik. De arra se szoktasd rá, hogy csak akkor tudjon elaludni, ha simogatod-fogod a kezét vagy egyéb pótcselekvést csinálsz. Tanuljon meg egyedül elaludni.

2014. nov. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Napközben nálunk Adamo hintában alszik. Ha beteszem az ágyába, akkor kékülésig üvölt. Ez bevált. Az éjszakát végigalussza a saját ágyában.
2014. nov. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
2-es. Egy 2 hónapos babáról beszélünk!!! Majd 6 hónapos kora után ráér egrecíroztatni a gyereket, most bújás kell neki. De mindenki maga tudja.
2014. nov. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

hát nem egyszerü vele az biztos de majd csak leszünk valahogy sokan mondták hogy majd kinövi....

bizom benne hogy majd valahogy ténleg igy lesz

2014. nov. 25. 10:21
 6/8 anonim ***** válasza:

hát 2 hónaposan a fiam már szépen emelte a fejét támaszkodott az alkarján, nézte a színes dolgokat. és esténkén enyhe babamazázst is csináltam, vagy inkább kicsit erősebben simogattam testápolóval.


nálunk a bio gaia csepp nem volt jó, talán csak jobban fájt a hasa tőle.

a fiam 2-3 hetes koráig evett aludt, azt nem aludt nap közben szinte semmit, csak 10-20perceket igaz nem igazán volt nyűgös. azt feltűnően sokat kezdett el aludni nappal akár 2-3x 2-3 órákat is.

én azt vettem észre ha átbillen a fiam akkor borzasztó ellaltatni. figyeld hogy mikor álmos. a fiam olyankor olyan fáradtan gagyog, illetve a textil pelussal takarja az arcát, szeme szinte csukva, nah ilyenkor elkapom zsupsz az ágyba, cumi, kis arc simi, és 2 perc alszik is.

nekünk még az szokott bejönni, az elmúlt pár napban elég nyűgös volt, valószínű kakilási gondja volt, éjjel is sokat kelt, nappal is nagyon éberen aludt. azt tegnap elvittem aludni, a mellkasomra tettem simiztem, stb, betakartam, és aludt több mint 3 órát, 2-3x felsírt, de azonnal reagáltam. tehát ha nagyon nincs ötleted ezt is megpróbálhatod, hogy félreteszed a házimunkát ha teheted és összebújsz a picivel, hogy legalább egyszer kialudja a nyűgősséget utána talán jobb lesz.

2014. nov. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.megprobálozunk,valami biztos nem hagyja aludni mert már alig lát de mégse alszik el maximum 10percre..most is a babakocsiban van cumi textil pelussal..biztos hogy ez sem jó hogy a babakocsiban van de az a baj ha a kiságyba hagyom teszem hisztiböl lilulásig ordit..
2014. nov. 25. 11:40
 8/8 anonim ***** válasza:
Sztem is hordozo vagy adamo hinta vagy babakocsi..m
2014. nov. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!