Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hónapok óta tartó éjjeli...

Hónapok óta tartó éjjeli ébredések. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Kislányom 10,5 hónapos. 3 hetesen átaludta az éjszakát, semmi gond nem volt. Aztán 6 hónapos korában elkezdett éjszaka ébredni. Ha csak 4-5-ször ébred fel az már jó éjszakának számít. Csak iszik pár korty teát, és már alszik is vissza, tehát szerencsére nem arról van szó, hogy felébred, és nem alszik vissza, de amikor egész éjszaka fél óránként kel, akkor az elég kimerítő.

Eleinte a mozgásfejlődésre fogtuk, de annak pár hét alatt el kellett volna múlnia. Utána a fogzásra gondoltunk (9 hónaposan bújt ki az alul a két első foga, a felső még nincs kint), de az nem tartana ennyi ideig, és nem lenne folyamatosan minden éjszaka. Aztán gondoltuk, hogy nyáron melege volt, és azért, de elmúlt a nyár, mi még mindig kelünk. Utána arra tippeltünk, hogy mivel panelban lakunk, a fűtés miatt száraz a levegő, vettünk párásítót, ez sem használt.

Eközben a napközbeni alvások tekintetében 3-ról átszoktunk a 2 alvásra, illetve mostanában már előfordul, hogy csak 1-et alszik, és a nappali alvásokkal semmi gond nincsen.

Az esti rutin megvan, szépen egyedül alszik el 8 és fél 9 között, és kb 11 óra körül kezd el ébredni. Van olyan, amikor 10-20 percenként felébred.

A családban minden rendben, apukával teljesen harmónikus, boldog a kapcsolatunk, nincs vita, veszekedés, tehát ez sem lehet baj.

Már teljesen tanácstalan vagyok, úgy érzem, mindent kizártunk, mégsem jártunk sikerrel. Már annak is örülnék, ha csak 2-3-szor ébredne fel.


Van valami ötletetek, hogy még mit tehetnénk?



2014. dec. 2. 13:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ha esetleg tea helyett sima vizet adsz neki?
2014. dec. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

A sima vizet sosem itta meg :(

Én sem szerettem volna teára szoktatni, de a vizet is csak cukrozva itta meg (tápszeres volt, muszáj volt valamilyen folyadékot adni neki), így amint lehetett, áttértünk a teára.

2014. dec. 2. 13:19
 3/17 anonim ***** válasza:
36%
Nem hiszem, hogy egy majd 1 éves gyereknek ennyit kellene innia éjjel. Hiba volt rászoktatni (és nem kell a tápszeres babát sem itatni egyébként, pláne nem cukros vízzel/teával). Én bizony megpróbálnám, hogy víz és semmi más éjszaka, hátha rájönne, hogy ezért nem érdemes ennyit kelni.
2014. dec. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%
Szeparációs szorongás is okozhatja. Miben alszik éjjel? Hány fok van? Biztos nincs melege? Nem fázik? Te a kialvatlanság miatt nem vagy türelmetlenebb/depressziósabb az átlagosnál? (Jogosan amúgy). Nincs kistesó érkezőben véletlenül?
2014. dec. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Tanácsot nem tudok adni, de nálunk is sokáig tartott ebben a korban az állandó ébredés. Kb. 7 hónaposan kezdődött a fogzással, aztán jött a mozgásfejlődés okozta állandó éjszakai mozgás, ébredés, a kiságyban már szinte alig aludt. 10 hónaposan állt át a nappali egy alvásra. 14 hónapos volt, amikor már a kimerültség szélén álltam, vettünk egy leesésgátlós ágyat, és akkor kezdett egy-egy éjszakát átaludni, illetve az ébredések jelentősen lecsökkenni.

Rengeteget olvastam, kerestem a magyarázatot erre, nem lettem okosabb. Már 3 éves a fiúnk, mai napig ébred egyszer-egyszer, szóval ha teljesen átalszik egy éjszakát, már örülhetünk. Ő ilyen alvó, nem tudok mit tenni.

Kitartás!

2014. dec. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Említettem, hogy panelban lakunk, ráadásul elég meleg is van, úgyhogy az első pillanattól kezdve a védőnő és a gyerekorvos is azt tanácsolta, hogy adjunk neki folyadékot. A tápszer mellett pedig pláne kell a folyadékpótlás.

AZt én is tudom, hogy nem kellene már ennyit ébrednie, ezért keresem az okát, és ezért kértem tanácsot.

A vizet már próbáltuk, addig ordít, amíg nem kap teát, és mivel sírni hagyni nem fogom, így ez sajna nem jött be.


Az éjszakai ruháját is váltogattuk, volt vékony és vastagabb, rövid és hosszú újjú ill. nadrág is. Éjszaka általában 24 fok körül van a hőmérséklet. Amikor lejjebb vettük, akkor sem aludt jobban :(

2014. dec. 2. 14:35
 7/17 A kérdező kommentje:

Ja, és szerencsére apa sokat segít, így nem depressziós nem vagyok, kissé fáradt igen, de azért van, amikor apa átveszi az egész éjszakát, és akkor tudok pihenni.


Kistesó nincs útban, és semmilyen változás nem volt az életünben, sem akkor, amikor elkezdődött az ébredés, sem azóta

2014. dec. 2. 14:37
 8/17 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Az én fiam is tápszeres volt, nem kell folyadékpótlás, de mindegy, nem is ez a lényeg. 24 fok borzasztó sok, azt el tudom képzelni, hogy attól szomjas. Úgy tűnik ha semmi nem válik be, hogy ez van, majd elmúlik, ha szerencséd van.
2014. dec. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Igazad van, a kell-e folyadék, vagy sem úgy látszik, egy olyan téma, mint a veled aludjon, vagy sem...mindenkinek megvan a maga véleménye, és mindegyik lehet jó is :) Ezen tehát ne vitatkozzunk.

Azt sajna én is tudom, hogy mostmár nagy eséllyel csak megszokásból ébred, amit tudtam, mindent kipróbáltam.

Tudom, hogy elég meleg van, most cserélték ki a radiátort, eddig nem volt szabályozható, és akkor még melegebb volt, így hirtelen nem is mertük nagyon lecsökkenteni a hőt, mert eddig a meleghez szokott a kislány. Nem mertem 22 fok alá vinni, féltem, hogy most meg megfázik.

Szerintetek levihetném 20 fokra, akkor is, ha napközben melegebb van, és eddig éjszaka is 25-26 fok volt? Csak egy egész vékonyka takarója van, de amúgy is mindig kitakarózik... Nem szeretném, ha megfázna.

Már csak ebben az egyben bízom, ha nektek sincs más ötletetek, akkor tényleg csak az marad, hogy majd kinövi :(

2014. dec. 2. 15:41
 10/17 anonim ***** válasza:

Bármennyire is ellenzed, szerintem a cukros tea a bűnös. Igyál félóránként teát, tuti hogy nem fogsz aludni.

Próbálj meg vizet adni neki, és maradj ott vele, ringasd, simogasd, énekelj neki és kínálgasd vízzel amíg el nem alszik, természetesen ne hagyd sírni. De ha nem kell neki a víz, akkor nem szomjas, az édes lötyiért viszont érdemes felkelni.

Vagy próbáld előbb napközben a vízre szoktatni és akkor nem éjjel kezditek a kínlódást.

2014. dec. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!