Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hónapok óta tartó éjjeli...

Hónapok óta tartó éjjeli ébredések. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Kislányom 10,5 hónapos. 3 hetesen átaludta az éjszakát, semmi gond nem volt. Aztán 6 hónapos korában elkezdett éjszaka ébredni. Ha csak 4-5-ször ébred fel az már jó éjszakának számít. Csak iszik pár korty teát, és már alszik is vissza, tehát szerencsére nem arról van szó, hogy felébred, és nem alszik vissza, de amikor egész éjszaka fél óránként kel, akkor az elég kimerítő.

Eleinte a mozgásfejlődésre fogtuk, de annak pár hét alatt el kellett volna múlnia. Utána a fogzásra gondoltunk (9 hónaposan bújt ki az alul a két első foga, a felső még nincs kint), de az nem tartana ennyi ideig, és nem lenne folyamatosan minden éjszaka. Aztán gondoltuk, hogy nyáron melege volt, és azért, de elmúlt a nyár, mi még mindig kelünk. Utána arra tippeltünk, hogy mivel panelban lakunk, a fűtés miatt száraz a levegő, vettünk párásítót, ez sem használt.

Eközben a napközbeni alvások tekintetében 3-ról átszoktunk a 2 alvásra, illetve mostanában már előfordul, hogy csak 1-et alszik, és a nappali alvásokkal semmi gond nincsen.

Az esti rutin megvan, szépen egyedül alszik el 8 és fél 9 között, és kb 11 óra körül kezd el ébredni. Van olyan, amikor 10-20 percenként felébred.

A családban minden rendben, apukával teljesen harmónikus, boldog a kapcsolatunk, nincs vita, veszekedés, tehát ez sem lehet baj.

Már teljesen tanácstalan vagyok, úgy érzem, mindent kizártunk, mégsem jártunk sikerrel. Már annak is örülnék, ha csak 2-3-szor ébredne fel.


Van valami ötletetek, hogy még mit tehetnénk?



2014. dec. 2. 13:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Én 13 hónaposom is hónapok óta ébred. Sajmos mindog melettünk köt ki. Párszor visszaalszik majd kb 3-4 ébredés után nem hajlandó visszaaludni a kiságyában.

Először a fogzásra gondoltam de az eddig tart. (Bár most szerintem megint jön a foga)

Mi is panelban lakunk. Viszont nálunk kicsit hideg van éjjel hiába megy a fűtés maxon.

Én hálózsák plusz vastag pléddel takarom. Most fog kapni gyerek paplant illetve leesésgátlós ágyat. Talán holnap már abban aludhat. Kiváncsi leszek.

Viszont nappal is 1 óra alvás után ébred majd vissza kell altatnom és még 1 órát alszik. Nem tudom mi lehet ez de jó lenne valami megoldás mert nálunk jön a ksitesó.

2014. dec. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Mostmár sima gyerekteát kap (filteres) és csa nagyon minimális cukrot teszek hozzá: 1 literhez 1 teáskanálnyit. De ha ennyien mondjátok, akkor megpróbálom a vizet. Valószínűleg nappal fogom elkezdeni, hogy többet kínálom vízzel, aztán ha már nappal valamennyire megissza, akkor jöhet éjszakára is a víz.


Altatnom nem kell, soha nem ringattam, max annyi, hogy simogatom a hátát, de az is elég ritkán kell, szerencsére magától, egyedül elalszik.

2014. dec. 2. 16:21
 13/17 anonim ***** válasza:
Fokozatosan kevesebb cukrot tegyel a teaba. Szerintem nem amiatt ebred egyebkent hanem ilyen. Viszont azzal nem artasz ha leszokik a cukros tearol. Maradhat a tea csak cukor nelkuk sztem. Mas hasznosat en sem tudok mondani enyem 15 hos es meg mindig ebred bar en szoptatom. Egyszer minimum igenyli ejszaka de en nem akarom leszoktatni. Lehet h.azert ebred mert ejszakai gondoskodasra van igenye megebred es megnyugszik h.ott vagytok...az ido oldja meg...kitartas!!!!
2014. dec. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Kisfiam 9 hónapos, 2-6 hós koráig átaludta az éjszakát, majd elkezdődött a felkelés.


Szeparációs szorongás (kb.1 éves korig tart), mozgásfejlődés (sokszor arra kelnek, hogy másznak az ágyban), fogzás.


Volt olyan éjszaka, mire kijött a felső 2 metsző foga, hogy óránként fent voltunk. Én azt csináltam, hogy a kiságya mellett a szobájában van egy ágyam nekem is, és amikor voltak ezek az éjszakák, a 6-7 felkeléssel, ott aludtam mellette, sokszor ki sem vettem, csak ha flesírt, benyúltam a rácson, mondtam, hogy Csssssss és megsimogattam, már aludtunk is tovább.


Cukros teáról szoktasd le gyorsan!! Az én fiam is kezdettől tápszeres, a tápszer mellé itatni kell, ebben igaza volt a védőnődnek, de nem cukros teával, hanem sima vízzel (mármint felforralt, visszahűtött vízzel).

Apránként szoktasd át a vízre, nem véletlen, hogy a bébiételek sem tartalmaznak hozzáadott cukrot, ilyen korban még semmibe sem kell cukor, ha tea, akkor is cukor nélkül, de én nem teáztatnám, hanem vizet adnék neki-


Amúgy kitartást, ez van, majd ahogy fejlődik az idegrendszerük, és elmúlik a szeparációs szorongás, meg kijönnek a fogak, fogunk aludni mi is. :)

2014. dec. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Az én fiamnál akkor kezdődött az ébredés éjszaka, amikor megtanult felülni. Most 20 hónapos, és kevés olyan éjszaka van, amikor legalább 1-2-szer nem ébred fel. Nem éhes, nem szomjas, csak kiesett a cumi, nem találja a plüss állatát, ilyenek.

Én sem adnék neki cukros teát éjjel, a cukor csak energiát ad. Kezdetben az én fiam sem itta meg a vizet, de mindig kínáltuk neki, aztán megszokta, ma már csak vizet iszik.

Szoktasd le a teázásról, de az is lehet, hogy ő szimplán ilyen. Majd idővel elmúlik (remélem, nálunk is - jó lenne egyszer egy jót aludni) :)

2014. dec. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a sok jó tanácsot :)


Tegnap, mivel a víz még mindig nem kell neki, így teát kapott, de cukor nélkül. Délelőtt sima teát, délután és este pedig rooibos-os teát adtunk neki, mivel olvastuk, hogy annak van egy enyhe nyugtató hatása. Attól idegenkedek, hogy homeós bogyókat, meg kúpot adjak neki, de gondoltuk, hogy ezt a teát kipróbáljuk.

Pickwick gyerektea, csak van benne 64% rooibos is.

Nem tudom, hogy a teától, vagy csak véletlen, de éjszaka 2-szer voltunk fent :))))

Ma is így kapja a teát, remélem, ma is jót alszunk majd :))

2014. dec. 4. 16:43
 17/17 anonim ***** válasza:
Na szuper! Reméljük így is marad! :)))
2014. dec. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!