Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért van fent még este...

Miért van fent még este 10-kor is a 2,5 éves kislányom?

Figyelt kérdés

Fél 9-kor van lámpaoltás, és utána minden alkalommal megy a cirkusz olyan 1,5-2 órát. :( Először kirohangál, vizet kér, pisilnie kell, ez még oké, minden gyerek csinálja. De ő nem alszik el minimum 10-ig, de tegnap még azután is fent volt. Először türelmes vagyok, visszaviszem a szobájába hússzor, aztán rendszerint a férjem kiakad, ráüvölt, akkor megszeppen, és a szobájában nyüszög még jó sokáig.

Most már egyedül alszik el, sokáig vele voltam, amíg el nem aludt, de akkor is ugyanezt csinálta. Reggel pedig normális időben, olyan 7 körül kel.

Az esti rutinunk ráérős, gyengéd, fürdés, mese, beszélgetés, ilyenek. Délután jól alszik, azt igényli is még nagyon, arról nem szeretném leszoktatni, nem is tudnám, mert a bölcsiben is alszanak. Délután kb. 1-3 között alszik, ez sem indokolja a hosszú éjjeli fent létet.

Akinek van tippje, megköszönöm, mert már minden este gyomorgörcsöm van.


2014. dec. 22. 07:08
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
szia!ezzel sajna nem tudsz mit csinálni,majd kinővi,nálunk is így volt,van.5éves a nagyobbik lányom de csak úgy tud elaludni a kishúga 2éves,ha ő bemegy a szobájába mesét nézni.Mire elalszik mellettünk a húga mélyen,addigra általában elalszik ő is így be tudjuk vinni a helyére.Minnél jobban harcolsz ellene annál rosszabb lesz sajnos.Tapasztalat!
2014. dec. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%

A délutáni alvás miatt van.

A fiam is így volt, hogy amíg délután ennyi idősen aludt, akkor ugye délután kipihente magát és csak este 10 óra felé fáradt el annyira, hogy el is aludjon.

Amikor elhagyta a délutáni alvást, azóta nincs ilyen gond, mivel nem alszik délután, így este 8 óra, fél 9 felé elfárad annyira, hogy el is aludjon.

Mivel minden gyereknek van egy alvásigénye, amennyi kell neki. Tehát a te lányodnak éjszaka 10-től reggel 7-ig van 9 óra alvásigénye, délután pedig 2 óra, vagyis összesen 11 óra az alvásigénye. Ha elaludna mondjuk este 9-kor, akkor ugyanúgy meglenne a 9 óra alvásigénye, csak akkor 6-kor már kelne.

Ha fejre állsz, sem fog ez változni, mert így igényli. Próbálj meg te is este 7-kor mondjuk elaludni, ha nem vagy álmos.:)

Ezt max. úgy tudnád átalakítani, hogy reggel 6-kor ébresztenéd, akkor délután előbb elfáradna, vagyis nem délután 1-kor, hanem már délben aludna és akkor már este is előbb elfáradna, így elaludna mondjuk már 9-kor. De szerintem felesleges így megborítani mindent, 10 óra azért még nem a világ vége.

2014. dec. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Irigyellek.10honapos kisfiam ejfel elott nem alszik el.mar probaltam mindent.keltettem reggel,nem hagytam aludni,de ha 9fele elalszik,egy ora mulva ujra fent van.

en mar nem porgok ezen.vedono azt mondta azert alszik el olyan keson,mert mi is....vegulis mi ejjeli baglyok vagyunk.vszinu o is az lesz.

csak majd ha oviba megy akkorlesz gaz, de addig csak beall a dolog.

2014. dec. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem csak ennyi az alvásigénye, alakítsd át a napirendjét úgy, hogy később megy aludni este és akkor nem lesz a kínlódás, mert akkor megy aludni mikor álmos.
2014. dec. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Azért van fenn, mert így lett szoktatva és megengeded neki, már ne is haragudj.

Ágyba kell parancsolni egy meghatározott időben és kész.

Az 4 és 7 éves gyerekeim fél 9kor lefekszenek szó nélkül, születéstől így vannak szoktatva.

2014. dec. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a másfél éves 10 kor alszik el, én nem kattogok rajta, igaz mi is hullafáradtan esünk be után az ágyba, reggel 7-kor kel, ez van. Van, hogy délután is csak 1,5 órát alszik.És NAGYON PÖRÖG napközben. Ilyen jutott. Majd az ovis időszak beállítja, a korábbi fekvést.
2014. dec. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen normális az alvása!

Az én kisfiam még nem töltötte be a 2-t, de ő is 10 körül megy este aludni. Reggel 7-8 között kel, ez az éjszakától függ, nagyon rossz alvó (fogzik), simán van, h 1-2 órát nyűglődik éjjel. Napközben 1-2 órát alszik, ha 1-et, akkor le tudom tenni 9 körül este, ha 2-t, akkor csak 10 körül.


Látod rajta, hogy álmos? Ha nem álmos, akkor azért megy a szenvedés, mert hamar akarod letenni aludni.

Nekem a fiam 2-3 hónapig nem aludt napközben, mert jött a foga és csak szenvedés volt letenni aludni. Aztán megszokta, és dacból sem aludt. Most megint fogzik, és megint nagyon nehéz letenni, pedig már volt, hogy egyedül aludt el (mindig is altattam..)

Az is lehet, hogy álmos, csak a határait próbálgatja. Nálunk most fogzáskor megy ez a kimászkálósdi, ilyenkor jobban igényli, hogy bent legyek vele, míg elalszik.

De ha a lányod csak bepróbálkozik, próbáld meg, hogy elmagyarázod neki, hogy mennie kell aludni, anya fáradt, ő is megy nemsokára. Nálunk bevált, határozottnak kell lenni, következetesnek.

Ezt csak azért írtam le, mert én ezt tapasztaltam.

2014. dec. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A miénknek jön a foga, vagyis még csak feszíti az ínyét, mondta is párszor. Mi azt csináltuk, hogy mi lefeküdtünk aludni, csak kislámpa égett, hagytuk játszani a szőnyegen, de hamar elunta magát és ment ő is.

Itt a harag meg a ráordítás mit sem érne, a legumipókozás főleg:) (le kell tenni aludni, röhej)

2014. dec. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! (Kivéve az egy bunkót)

A utóbbi két napban úgy alakult, hogy egy órával később, fél 10-kor oltottunk lámpát. Tudjátok, így meddig szórakozott? Mindkét alkalommal 3/4 11-ig! Aztán most még mindig alszik.

Többen írtátok, hogy ovira megoldódik. Bölcsibe jár, így kelnie kell reggel, van kötött napirendje, nem hiszem, hogy az ovi ezen annyit fog változtatni jövőre.

A normális időben történő lefekvéshez meg azért ragaszkodnék, mert nekünk is kell egy kis idő, amíg nyugi van. Szeretnénk két mondatot zavartalanul váltani egymással a férjemmel, szeretnék elkészülni a házimunkával is, és nem éjfél körül zuhanni az ágyba, mert reggel rendszerint fél 6-kor kelek, néha még korábban.

Bár az utóbbi két nap sikerült összeveszés nélkül elaludnia, ez azért jó jel. :)

Boldog, békés karácsonyt mindenkinek!

2014. dec. 24. 07:59
 10/10 anonim ***** válasza:

7-es válaszoló vagyok. Fogai mind kint vannak? Nem amiatt nyugtalan? Vagy mindig is ilyen volt az altatás?

Az enyémet ma délután 1.5 órán át kellett altatni, este pedig 22:45-kor aludt el. De mostanában fog áttörni a fogacska, teljesen be van duzzadva, biztos, hogy amiatt ilyen. Bár nálunk mindig van valami, vagy a hasa fáj, vagy a foga, folyton fogzik, 1-1 fogacskával hónapokat szenved. DE tudom, hogy amikor van 1-2 hét nyugi, akkor szépen el tud aludni egyedül. TEljesen átérzed a helyzetedet, ezért vagyok még én is éjfél után a gép előtt, hogy kicsit mással is foglalkozzak, ne csak bezuhanjak az ágyba...persze máskor muszáj, mert kelni kell reggel és az éjszakákat is én viszem....

2014. dec. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!