Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit tegyek, hogy végre normáli...

Mit tegyek, hogy végre normálisan aludjon éjszaka?!?!?! Nem bírom az éjszakákat, már utálom ezt a egészet.

Figyelt kérdés

Eddig a legtöbb, amit egyszerre aludt, talán 3 óra volt. De egy kezemen meg tudom számolni, hányszor volt ilyen. Nem aludtam már olyan rég óta, hogy belebetegszem már. És itt nem hónapokra gondolok. A gyerekem nem éhes, nem szomjas, nincs semmi baja. Egyszerűen csak felébred, felül, beveri a fejét az ágyba (ami le van takarva takarókkal). Egyszerűen rossz alvó. Én is az voltam mindig, ezért ébredek minden apróságra. Apuka alszik nagyokat, sosem kel fel hozzá, hétvégén sem. Aludni akarok végre egy huzamban legalább 7-8 órát... De este, amikor megyek lefeküdni, már rettegek, mert tudom, hogy amint elalszok, ő ébred. Minden egyes éjszaka azzal telik, hogy óránként kipattanok az ágyból az ordításra.

Megfelelő a hőmérséklet és a páratartalom is. Ilyen időben kétszer megyünk sétálni, lefárasztom, de semmi. Ha 8 altatom, ugyanaz van, mintha 10-kor teszem.

Egyszerűen nem bírom már, türelmetlen vagyok és fáradt.

Napközben meg nem bírok elaludni, egyszerűen nem megy. Nekünk senkink sincs, aki el tudna jönni kicsit besegíteni.

Hogyan, mivel érjem el, hogy aludjon végre????



2015. jan. 7. 07:42
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:
*Ha 8 órakor altatom
2015. jan. 7. 07:45
 2/41 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanilyen a kisfiam 16 honapos,en vele alszom igy legalabb nem kell maszkalnom.sokat. felsir mivel mellett. Van felalomban atolelem es megnyugszik,de sokszor en is ki vagyok,ilyenkor szolok apukanak hogy aludjon vele.esetleg kerhetsz enyhe nyugtatot a gyerekorvostol.
2015. jan. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
Nekem 4 hós fiam csinálta ezt vergödött az ágyban mit a partravetett hal folyamatosan felmászott a rácsra akkor azért nyüglődött. Meguntam magam mellé tettem azóta egy hanga sincs csak ennyi kell és már alszok is vissza. Kicserèltük a matracot is az ágyban egy puhábra de az sem nyert. Mellettem nyugiban van nem forgolódik :) Imádok vele aludni. Próbáld meg te is hátha jobb lenne nektek persze ha szeretnéd.A.
2015. jan. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:

Nekem semmi kifogásom nincs az ellen, hogy vele aludjak. Egy kisebb franciaágyon alszok és ahányszor magamhoz tettem, még jobban felpörgött, mert elkezdte bejárni az ágyat és játszik mindennek, ami a kezébe kerül :(

Volt, hogy apuka aludt vele, én a másik szobában. Persze nem ébredt fel a sírásra, így rohanhattam hozzá. 1-2 alkalom után felhagytam ezzel a próbálkozással.

A nappalokat eddig még jobban túléltem, de mostanában kezdek besokallni. Olyan a gyerek, hogy egy nyomorult kávét nemhogy megfőzni, de meginni sem tudok anélkül, hogy ne húzza le a nadrágomat, hogy vegyem fel. Extrém hasfájós is volt (ezt olyan tudja, akinek szintén ilyen a gyereke).

Egyszerűen rosszul érzem magam vele, mert olyan kimerült vagyok :(

2015. jan. 7. 08:23
 5/41 anonim ***** válasza:
* ennyi = enni bocsi
2015. jan. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
Elhiszem neked. Én egyedül oldok meg mindent mert apuka kint dolgozik. Fiam velem is játszik eszem nem eszem stb.. én ha leülnék enni tuti akkor van valami nyügje. Kicsi a lakás nem férünk el ez is bosszant. Szóval megértelek. Kérj segítséget. Lehet hiperaktív és azért tud megnyugodni még èjszaka sem.
2015. jan. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
Mekkora a gyermeked? Ha már elég nagy hozzá, megoldás lehet heti egy-két alkalommal néhány óra családi napközi. Akkor Te is szusszanhatnál egyet, és Őt is más ingerek is érnék.
2015. jan. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

A hiperaktivitásra azt mondták, hogy ilyen korban még "nem foglalkoznak vele", mert a tünetek nem egyértelműek.

A nevelési tanácsadóban pedig azt mondja a pszichológus, hogy egy értelmes, kiegyensúlyozott gyerek, jó humorral...

Meg azt, hogy ő ilyen és valószínűleg ilyen is marad. Talán javulni fog, ha bölcsibe kerül. De nem merem vinni, mert mi van, ha mégsem fog aludni? Én meg mehetek dolgozni pár óra alvás mellett. Egyébként a bölcsi csak nyáron lenne esedékes.

2015. jan. 7. 08:49
 9/41 anonim ***** válasza:
55%

az utolsó hüle ...

16 hónaposan még nem fogják rámondani h hiper a gyerek ... sőt kinevetik majd a kérdezőt ha ezt megkérdi ...és kivizsgálást akar ...

am meg egy olyan gyerekre akinek nagyobb a mozgásigénye és keveset alszik arra miért kell ilyet ráragaztani????


amit tehetsz :

magnézium és B6 vitamin neked

homeopátiás segítség neked és a gyereknek is s:

[link]

este egy tabit elszopogatni lefekvés előtt !

a gyereknek 0.5dl vízben feloldani és megitatni vele

max egyszer teszed le aludni nappal és akkor lefekszel te is nem kell aludni csak pihenni


am meg gondolj arra h a gyerek érzi h te ideges vagy ! erre reagálva is fel tud pörgöni !


hétvégén nyomd apuka kezébe h vigye el nagyizni és aludjon is ott a gyerekkel !

te meg nem stresszelj miatta hanem aludj !

2015. jan. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

7-es válaszoló!

Köszi az ötletet, de az a helyzet, hogy már járok vele 1x foglalkozásra, abba a bölcsibe, ahová majd később fog járni. Egy másik nap babafoglalkozásra megyünk. Más lehetőségünk nincs sajnos. A babaúszás nagyon drága és messze van.

2015. jan. 7. 08:52
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!