Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hat hetes kisbabám minden...

Pindur28 kérdése:

Hat hetes kisbabám minden esti elalvás előtt 15-30, de van, amikor 45 percet is sír. Tudtok tanácsot adni, mi lehet ennek az esti sírásnak az oka?

Figyelt kérdés
Próbálkoztunk azzal, hogy fürdetés után még egy kicsit szoptatom, de ez se, se a suttogás, felemelés, büfiztetés, cumi, vagy háttérzaj (pl. porszívó imitálása) nem segít. Az ölünkben sem nyugszik meg. Lehet, hogy nagyon fáradt, és túlpörgeti magát? Pedig 2 óránál tovább sosem húzzuk az esti fent létet. Vagy a kis bölcsőjét nem szereti?

2015. febr. 8. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Igazából nem tudom mi lehet az oka, de a mi babánk is csinálta egy ideig, minden este menetrendszerűen. Aztán egyszer csak kinőtte.
2015. febr. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen, úgy hívtuk, hogy "a hat órási rettenetes" :).

Aztán ő is kinőtte. Mondjuk nálunk sok esetben a szopi segített.

Szerintem ilyenkor már túl fáradtak. De szerintem 6 hetes korban még nagyon sok neki 2 óra fentlét, legalábbis a kislányom ebben a korban még rengeteget aludt, és keveset volt fent. Bár a kisfiam nem, ő már akkor is rossz alvó volt (ő volt a rettenetes :) ).

2015. febr. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Wiky93 ***** válasza:

Az én babám is 6hetes, ő is sír egyfolytába, egy kicsit elvan a tv előtt aztán sír, enni kell neki..na mikor megetetem altatom leteszem felêled és megy a hiszti áá újra kell altatni van mikor sikerül van mikor nem, ordít ordít..

Ő ha felkel 1,5 órát van fel kb.. De sajnos van amikor nagyon kiborít, mert nem hajlandó aludni, fent van akár 6órat, amit magam sem értek miért :'( ma kelt du fél5kor és még azóta os felvan, 2x elaludt letettem izgett mozgott ordított, vele együtt sírtam már nemrég úgy kiborultam :( ráadásul ezt reggel is csinàlta délig :(

Előttem szólók..nektek ez mikor múlt el? Annyira kiborító :( erről szólnak a napjaink :'(

2015. febr. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt ilyen problémánk,de mi zenét hallgattatunk vele és,közben folyamatosan cirógattam és beszéltem hozzá!Nálunk be vállt!
2015. febr. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Probaltad pledbe jol bebugyolalni? Talan hianyzik neki az anyameh...csak egy tipp... jobb nem jut eszembe
2015. febr. 9. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nekünk is 2órát sírt egy időbe,nem tudom miért de nagyon nyűgős volt. aztán kinőtte,már csak le kell tenni szépen elalszik :-)
2015. febr. 9. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget.

Napközben sokszor alszik egyhuzamban 2-3 órákat (napközben összesen 5-6 órát alszik - szinte mindig szabad levegőn), ezért szerintem nem olyan rossz, ha amikor fent van, kicsit többet van fent. Mit gondoltok? De amúgy a fent létet csökkentem másfél - egy és háromnegyed órára.


Este mindig jól bepólyázom. Sokszor ha bemegyünk hozzá, kb. jobban ordít, mint azelőtt. Ha már kifárasztotta magát a sírásban (max 5 percig hagyjuk sírni), akkor ha bemegyünk és suttogunk, vagy berakjuk a porszívó zajt, néha hirtelen elhalkul, és elalszik gyorsan. De ez nem mindig sikerül, és akkor újra rázendít. ilyenkor sajnos semmi nem segít, tegnap ez ment 50 percig, utána bealudt a sírásba. Amit nagyon sajnáltam. :(

A nyugtató zenét ajánljátok inkább a porszívó helyett?

2015. febr. 9. 10:33
 8/8 Lallie válasza:
A hordozást próbáltad már? Nappal és esti lefekvésnél is. Nekünk nyugisabb tőle.
2015. febr. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!