Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért ordít elalvás helyett,...

Miért ordít elalvás helyett, mikor fog rendeződni?

Figyelt kérdés

10,5 hónapos. Mintaalvó volt, 6 hetes korától kezdve 10-12 órákat alszik éjjel, nappal is nagykönyv szerint.

Most lejöttünk szüleimhez egy hétre látogatóba. Azóta az esti elalvás olyan ordítással indul, amint matracot ér, mintha kínoznák.


Ha kihozzuk, akkor még néha utána is tart, hiába van kézben (amúgy nem szokta annyira igényelni) vagy próbáljuk kizökkenteni.


Már volt három költözése, mindenféle fennakadás nélkül ment, simán aludt az új helyen.

Hőmérséklet rendben, esti fektetés ugyanúgy zajlik, csak a helyszín más.

Bár kihozzuk, látszik, hogy alig lát ki a fejéből, olyan álmos.

A nappali alvások aránylag zökkenőmentesek, csak az estinél van ilyen ördögűzős stílus.


Vagy túlpörgetheti a sok inger (két nagyszülő, kutya, egész nap foglalkoztatva van, aminek nagyon örül)? Esetleg foga jön és véletlen egybeesés?


2015. márc. 30. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Fiam is 10 hónaposan kezdte ezt...

Minden OK volt, a foga sem jött.

Sztem szeparációs szorongás.

Azóta mellettünk alszik. Egyszerűen akkor (amikor ezt kezdte 10 hósan) nem tudtam lerakni aludni. Üvöltött, mint akit kínoznak. Abbahagyta, visszavittem az ágyába, újra kezdte. És nem hagyta abba. Csak akkor volt hajlandó aludni amikor vki lefeküdt mellé.

2015. márc. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nappal nem látom, hogy jele lenne a szeparációs szorongásnak. Rám gyógyulva soha nem volt, nagyon barátságos bárkivel. Két napja vagyunk itt, nagyszülők sokat játszanak vele, én meg le vagyok tojva :)

Első nap apja is itt volt, vele se igazán foglalkozott, nem kereste a társaságát.


Leginkább a kutya érdekli, őt kergetné egész nap.

2015. márc. 30. 21:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Inkább túl pörög.Rakd le kicsit később és próbálj mesélni neki mi történt vele aznap összebújva.Mi így csináljuk az egyévesemmel utána megissza tejcsit és bealszik.
2015. márc. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én babám hamarabb kezdte

olyan 5 hósan is simán elaludt vendégségben, úgy kb 8 hótól van az(jelenleg 10 hónapos), hogy már nem, de ahogy kérdezőnél is, én is látom rajta hogy alig bírja fenntartani magát olyan álmos, de akkor sem alszik el, volt hogy lefeküdt leteszi a fejét, elhelyezkedik, viszont abban a pontban ahogy jönne az álom, nem bír átlendülni alvásfázisba, és akkor kezd keservesen sírni, ha sokáig elhúzódik ez a kínlódás, folyamatos sírás lesz belőle abból meg totál kiborulás, legutóbb inkább haza is vittem, egy hangja sem volt akkortól.

2015. márc. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Igen, nappal én sem láttam rajta.

Védőnőnek meséltem el mit csinál, ő mondta a szep. szorongást, meg előtte én is olvastam róla és én is azt gondoltam, h ez az.

2015. márc. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!