Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Szopizás helyett ringatással...

Csitta82 kérdése:

Szopizás helyett ringatással is elalszik a gyerek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kislányom( 5 honapos) éjjel többször is megébred( mozgás fejlödés) és cicin tud csak visszaaludni. Nem szopik, csak a szájába veszi, rágcsálja és alszik tovább. Már iszonyuan fájnak a mellbimbóim( egy éjjel akár 10 szer is megrágja öket). Szerintetek ha kiveszem és ringatva altatom vissza akkor egy idö után rájön hogy éjjel aludni kell, nem pedig enni, cicizni? Valakinél ez müködött? Természetesen azt nem akarom hogy sirjon vagy rossz legyen neki :)


2015. aug. 7. 10:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

cumival lehet próbálkozni, megtanítani önállóan elaludni.

A ringatás is megoldás, csak akkor meg az lesz a baj, hogy 9 kilósan is ringathatod, ami már elég kemény lesz, és sokkal rosszabb egy 9-10 hós gyereket önálló elalvásra tanítani, mint egy 5 hónapost...

2015. aug. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Sajnos a cumit egyáltalán nem fogadja el :( Már probáltam...A kezét szopizza de csak napközben.
2015. aug. 7. 11:33
 3/14 anonim ***** válasza:
Én ringatva altattam mindig. Már 12 kg-os és elég kemény munka elaltatni, mert délben még mindig igényli. Tudom sokan nem szeretik a cumit, de én adnék neki a helyedben.
2015. aug. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
mindig legyen a keze ügyébe a cumi. és ha éjjel felébred, és sír, ne vedd egyből ki, próbáld az ágyban megnyugtatni, a cumival, simogatással, ha ki is veszed, csak addig, míg a válladon megnyugszik, utána tedd vissza, és tedd újra a cumit a szájába...nem lesz két perc amíg elalszik, de ezt csak egyszer kell megcsinálni. Egy éjszaka alatt rákapnak a cumira.
2015. aug. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A születése ota probálkozok a cumival, de eredménytelenül. Beteszem a szájába-kiköpi-vissza...aztán a 3. után már el kezd sirni, mert ugye érzi hogy az nem cici.
2015. aug. 7. 11:55
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha ringatod, ahhoz szokik hozzá. Próbálj ki többféle cumit, az én gyerekem sem fogad el akármilyent.
2015. aug. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

sosem altattam szoptatva, sem rintgatva.

evés után letettem hasra és többször kapott cumit, ha kiköpte, újra beadtam.

Hálás, mert mindig is agától aludt el így.

5 hónaposan nem tudom, hogy tudnád elkezdeni,de napközben próbáld átszoktatni, meg amikor nagyon fáradt és gyorsan elalszik. Már ha szeretnéd, hoy egyedül aludjon el mostmár.

2015. aug. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Wiky93 ***** válasza:
Persze igen, de mivel már 5hós és ahhoz szoktattad nem nagyon bírod rászoktatni..
2015. aug. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Napközben egy kicsi ringatás után magátol elalszik.De a gond sajnos este van :(
2015. aug. 7. 13:27
 10/14 anonim ***** válasza:
mennyit alszik nap közben? mi a napirendje?
2015. aug. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!