Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit jelent ha a 2 hónapos...

Mit jelent ha a 2 hónapos baba csukott szemmel sir?

Figyelt kérdés

Napközben rövideket alszik hason. Ha felkel csukott szemmel sir, majd megnyugszik, majd sir majd.... és igy tovább. Ha hátraforditom (feltételezve hogy felébredt) rendesen rákezdi a sirást.

Vajon azért nem nyitja ki a szemét mert próbál még visszaaludni, vagy egyszerűen csak nem nyitja ki (mert pl a hasonfekvés neki az alvást jelenti)? Tapasztalt valaki ilyet?


2015. szept. 23. 17:20
 1/10 anonim ***** válasza:
A leírás alapján akkor kezd el sírni, amikor a felületes alvásból mélyalvás fázisába megy (menne) át. Ne vedd fel, ne bolygasd, halk, nyugtató hangon beszélj hozzá vagy ssssss-t mondj neki.
2015. szept. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de nagyon hosszan csinálja... szerrintem akár órákig is tudná. ez normális?
2015. szept. 23. 17:26
 3/10 A kérdező kommentje:

úgy tűnik hogy aludni próbál... de miért tart rengeteg időbe mire visszaalszik?

és elméletileg hogyan kéne ébrednie egy babának? nyitott szemmel vidáman? mert én ilyet még nem láttam.

2015. szept. 23. 18:04
 4/10 anonim ***** válasza:
Van amikor a fiam is így kel kb 20 perc alvás utána, szerintem is akkor kerülne a mélyalvásba csak valami megzavarta. Én ilyenkor rázom kicsit a fenekét vagy ha ez nem jó neki akkor felveszem és vissza altatom. De amikor kipiheni magát akkor mosolyogva beszélgetve ébred, csak onnan tudom, hogy felkelt mert mondja a magáét és sikongat. 4,5 hónapos.
2015. szept. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

Amikor sír a gyerek, a pár perc is óráknak tűnik (tegyél egy nem ketyegős órát a közelbe legközelebb, meg fogsz lepődni).

Valószínűleg ez rossz beidegződés nála, teremts nyugodt körülményeket az alváshoz ha lehetséges (besötétítés, csönd, friss levegő), és amikor elkezd nyüszögni, altasd vissza, ha lehet, akkor úgy, hogy nem veszed ki (ezzel csak egy újabb ördögi kört teremtesz).

2015. szept. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
hogy érted hogy rossz beidegződés? szerinted kinőhető/nevelhető akkor?
2015. szept. 23. 20:56
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tanulta meg, hogyan aludjon vissza magától és hogyan ússzon át a felületes álomból a mélyalvás fázisába. Az alvás egy tanult viselkedés, a babáknak segíteni kell ebben. Nagyon sokat nem tudsz tenni, csak annyit, hogy napirendet tartasz, alvás előtt legyenek rituálék (így tudja, most mi jön és rá tud hangolódni), alvás alatt nyugalom, és ha megébred anélkül, hogy kialudná magát, visszaaltatod (ha nem akarod magadat megszívatni, akkor etetés-itatás és felvevés nélkül, különben pár hónap múlva ez lesz a probléma).


Ezek rövid távon nem oldják meg a dolgot, legalább egy hét, mire látszódni kezd a változás, szóval ne add fel az első napon.

2015. szept. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
azt vettem észre hogy ilyenkor bármit csinálok, csak rontok a helyzeten. viszont igy nagyon rossz érzés hogy kvázi sirni hagyom... éjjel is ezt csinálja, akkor még rosszabb érzés. de komolyan gondolod hogy egy hét alatt megtanulhatja?
2015. szept. 24. 16:16
 9/10 anonim ***** válasza:

Ilyen kis korban akár pár nap alatt is sikert érhetsz el, sokan a gyerek több éves korában jönnek csak rá, hogy valami nem kerek, addig kelnek éjjelente...


Fontos, hogy ne hagyd egyedül, ha felébred, menj be hozzá, halkan, nyugtatólag beszélj hozzá (teljesen mindegy, hogy mit) vagy ssssss-t mondj, vissza fog aludni. Rá fog jönni, hogy minden rendben, anya itt van, nem hagyott magamra (kézben alszik be és úgy teszed be a kiságyba?), aludhatok tovább.

2015. szept. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nem, az ágyban alszik el rövid kinlódás után. de ezt pl akartam is kérdezni, hogy az hogy lehet hogy az elalvás simábban megy mint a visszaalvás?
2015. szept. 25. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!