Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Aki sokáig altatta ölben a...

Aki sokáig altatta ölben a babáját- fél év után is- mikor aludt el egyedül, és hogyan?

Figyelt kérdés
2015. szept. 25. 20:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11 honaposan egyszercsak jelezte, h. Ne ringassam, es azota csak leteszem, puszi, ajto becsuk, aztan kb. 5 perc mulva alszik, bar van, h. 20 perc, de akkor is eldumalgat magaban. Szoval egyik naprol a masikra, es nem is probalgattam semmit. Nagy adag szerencse is kell, de gondolom egyszer minden gyerek megerik ra. Mondjuk enyem amugy is jo alvo.
2015. szept. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az enyém sosem volt jó alvó, most hét hónapos. Párszor elaludt magától csak úgy, de jelenleg ölben altatom, 5-7 perc alatt alszik is, le is tudom tenni, de az első 2-3 perc kőkemény harcról szól, feszeng, sír. Nem értem miért csinálja....
2015. szept. 25. 20:44
 3/11 anonim ***** válasza:
ha cicin alvásra gondolsz, akkor 6 hónaposan, cumival kellett róla leszoktatnom, meg némi sírni hagyással, amikor már éjjel 8-9-szer ébredt, nappal pedig nem aludt.
2015. szept. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
kedves kerdezo, en ugyanebben a csonakban evezek :D es fogalmam sincs hogy valaha le fog- es szokni rola az en gyonyoru 9 kilos gyermekem amugy meg csak 4 es fel hos. van a neten olyan hogy a derekadra kell csatolni es mint egy kis ules rateheted a popojat , legalabb azt nem kell tartani csak a hatat mikor altatod. en rendeltem, remelem bevalik :D wéwéwé pont aliexpress pont com-rol :D
2015. szept. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tápszeres babáról van szó, így nem arra gondoltam.
2015. szept. 25. 20:50
 6/11 A kérdező kommentje:
Lehet nem voltam vele elég következetes, mert egy ideig esténként magától kellett elaludnia, sokszor mentem be hozzá, de nem volt altatás. Most hogy folyamatos a fogzás, szeparációs szorongás is jelentkezett, úgy sír, ha leteszem aludni, hogy nem tudom sírni hagyni... Pár perc elteltével kiveszem, és pillanatok alatt elalszik a karomon. A másik eset esténként, hogy fürdés után bealszik az evésbe, ilyenkor különösebb dolgom a büfiztetésen kívül nincs.
2015. szept. 25. 20:55
 7/11 anonim ***** válasza:

Nálunk pontosan úgy alakultak a dolgok, mint 1esnél, csak 8 hónapos korában kb. Ahogy így leírtad, nekem egyáltalán nem tűnik vészesnek a helyzet. Én korábban 20-30 percig ringattam. És sokáig nem volt jó alvó; 1 évesen aludta át először az éjszakát.

Az egyetlen tanácsom,h ne görcsölj rajta, ne agyalj azon,h nem vagy következetes. Ha mások idegesítenek azzal "Hogy még mindig ringatod?! Sose fog magától elaludni..blabla", akkor nekik mondd azt,h egyedül elalszik 1 perc alatt, és másnap 9ig fel sem kel. Nekem legalábbis az a saját tapasztalatom,h az ilyen külső kritikák miatt görcsöltem egy csomót, és emiatt kísérletezgettem hülyeségekkel. Aztán,h azt hazudtam ezeknek az embereknek,h minden tökéletes, békén hagytak. Én megnyugodtam, és a kisfiam is sokkal kiegyensúlyozottabb lett ezáltal. Kapásból jobban is alakultak a dolgok :)

2015. szept. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Másfél éves koráig cicin, ölben aludt el, magától egyszer csak leszokott mindkettőről. Kitartást, leszokik, ha megérik rá.
2015. szept. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kétéves koráig, a bölcsiig ringatva aludt el. A bölcsiben megtanulta a ringatás nélküli alvást. Azóta "csak" mellé kell feküdni, úgy alszik el. Most majd 4 éves.
2015. szept. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én kislányom egy eves koráig a vállamon aludt el. Az ágya mellett van egy fotel oda leültem megitta az tapszeret és utana a vállamra vettem. Igy nem volt nehez szerettem mert lagalabb addig hozzam bujt. Aztán mar csak egy kicsit énekelni kellett neki es lekeredzkedett az agybába. Most 21 hónapos es ott tartunk hogy esti mese nézés közben megissza a tápszert majd fürdés es alvás. O dobálja a puszikat amikor kijövök es elalszik. Nem erőltettem magatoldontott ugy hogy neki mar ez nem kényelmes. Egyebkent allva ringatni mar reg ota nem birtam volna ezert ültem fotelbe. Fel évesen 9 kilo volt. Szoval szerintemne eroltesd. Amikor kicsi volt annyit csináltam ejszaka hogy a nyoszorgesre nem mentem be. Egy ido utan tudtam mi az amiből mar nem lesz alvás. Ugyhogy ejszaka hagytam visszaaludni. Ja es kulon szobában alszik amióta haza hoztuk a kórházból.
2015. szept. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!