Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek hogy 1,5 évesem...

Mit tegyek hogy 1,5 évesem elaludjon és ne legyen az esti fektetés egy rémálom?

Figyelt kérdés
kb 3 hete kezdődött hogy fél 8-kor fürdik aztán iszik tejitalt és ugye leteszem aludni!csakhogy nem hajlandó elaludni!ringatom,leteszem a kiságyba simogatom a hátát,az arcát de nem akar elaludni!felkel,nézelődik,sír,nyújtja a kezét hogy vegyem fel.ringatom is amíg bírom csak az a baj hogy 12 kg és már nem bírja a hátam!ez általában 1-1,5 órás művelet és a végén már tiszta ideg vagyok amiért nem alszik pedig én mindent megtettem hogy el tudjon aludni.teljesen kikészülök attól hogy nem alszik el este!mitől lehet?mit tehetnék?
2013. dec. 24. 21:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ne adj neki tejet, lehet nem dijjazza a műtejeket igazit meg alig kapni.

Ajd neki camember sajtot vagy natúr joghurtot, vagy valami pépes ételt, lehet húspép is.


Szerintem kalóriadúsabb étel kellene a tej már kevés, és azért sír mert éhes.

2013. dec. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Plusz napközben foglalkozz vele jobban fizikailag, fáraszd ki!
2013. dec. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
fél 6-6 kor kap rendes vacsorát!!!!és a tejitalt már régóta issza lefekvés előtt és ez sosem volt probléma.ez 3 hete kezdődött(a nem elalvás)
2013. dec. 24. 21:37
 4/12 A kérdező kommentje:
egész nap rohangál ha kimegyünk akkor sétálunk a városban,nem cipelem,szalad futkos,rohangál!ugyhogy ezzel nincs gond
2013. dec. 24. 21:38
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekünk is ilyen problémánk volt, most 20 hónapos, akkor kezdődött amikor másfél éves lett. Akkor már csak naponta egyszer aludt. De lassan észrevettük, ha nap közben alszik akkor este sokáig fent van. Most már eljutottunk oda ha nap közben akár csak öt percet alszik akkor éjfélig bulizik, vagy egyig. Vagy szüntesd meg a nap közbeni alvást vagy próbáld elérni, hogy délután kettő után már ne aludjon, ha épp alszik is próbáld felébreszteni kettőkor. Mennyit alszik nap közben?
2013. dec. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát Csak 1-1.5 órát alszik.azt is fél 12-től.de viszont kell neki a nappali alvás mert korán kel.van hogy reggel 5-6között már fent van.
2013. dec. 24. 22:33
 7/12 Gyönyörűséges ***** válasza:
szia, szerintem nem almos, az en lanyom is nemreg mult 18 honapos, nagyon megvaltozott a szokasa. 12-13 ora korul o is alszik 1-1,5 orat maximum. Este pedig 21:15-kor furdik a megszokott 20:00 helyett. Nekem az a meglatasom, hogy 1-1,5 honappal ezelott meg ugye vilagosabb volt este, jobb ido volt, es mi is meg du.an lenyomtunk egy setat v vasarlast. A rossz, kodos, szmogos idoben nem viszem sehova, szerintem te sem. nem farad el, a lanyom 7-8 orat mar siman lenyom ebren egyhuzamban. Altasd kesobb, a furdes pedig talan legyen picit hosszabb h ellazuljon. sok sikert!
2013. dec. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem is másfél éves a fiam,hasonló szituációval.Nála is 2 dolog miatt van.Kevesebbet mozog az időjárás miatt ugye kevesebbet vagyunk kint a másik pedig ahogy előttem irták,már nincs annyi alvásigénye.Próbáld meg kicsit kitolni a vacsorát,fürdést és az alvást.Mikor fekszik le egyébként?
2013. dec. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
hát ugye fél 8-kor fürdik.8 előtt pár percel már ágyban van,de 9 óra mire elalszik,de van hogy később.
2013. dec. 25. 12:14
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem később fektesd le. 8 kor ráértek fürdeni. Levegőre mindig vidd ki bármilyen hideg van mert kell nekik a friss levegő jobban elfáradnak. Az én fiam reggel 7 kor kel, délbe alszik 2 órát aztán este 8 kor fürdünk, megissza a tejitalt és alszik egyből reggelig. 16 hónapos kisfiú Anyukája
2013. dec. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!