Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg a babáknál és kisgyere...

Tényleg a babáknál és kisgyerekek zöménél rémálom a körömvágás?

Figyelt kérdés
Most olvastam egy topikot, ahol sorban írtak az anyukák körömvágási praktikákat. Nekem ezek szerint irtó mázlim van, mert mind a három hagyta szépen. Akiknek sír és kapkod a kicsi, azok hogy vágják?
2015. júl. 31. 12:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nálunk sem volt gond. Sőt, érdekli, hogy mi történik, nagyon nézi ő is :)
2015. júl. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nálunk is kész rémálom volt. Mondjuk az én fiamnak azért az, mert ő egy tipikus örökmozgó, erős akarattal és szerintem őt az zavarta, meg zavarja még most is, hogy olyankor ugye meg van fogva a keze és az nem tetszett neki, mert ugye így egy kicsit mondhatni korlátozva van a kezének a szabad mozgásában, illetve nagyobb korában jött elő azzal, hogy de anya, fájni fog, mert az olló éles és társai.:) Szóval most is még szokott ellene hadakozni, de pici korában kész rémálom volt. Olyankor a férjem besegített, lefoglalta a kisfiam figyelmét valamivel, míg én gyorsan levágtam neki.

Vagy volt olyan, hogy mikor aludt, akkor vágtam le neki.

2015. júl. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A kislányom még ugyan csak 13 hónapos, de sosem volt ezzel gond, eleinte az ölemben ült, most már beültetem az etetőszékbe és tök nyugisan levágom neki, persze közben mondókázunk, dumálunk.
2015. júl. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nálunk eddig nincs gond:-) 7,5hós
2015. júl. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nálunk is rémálom. 15 hónapos a kisasszony, de minden bajom van, ha körmöt kell vágni. Főleg a lábkörmök vágása a legnagyobb kihívás. Ahogy hozzáérek már el is rántja. Kész tortúra.
2015. júl. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

2,5 éves a fiam, a kezén kb dél éve engedi, a lábán még most sem.

Lányom 10 hós, ő meg már nem engedi.

Bőgnek, húzzák el a kezüket, lábukat, sőt a nagy az visít is teli torokból, h fáj neki (nem fáj, mert óvatos vagyok, neki a hajmosás is fáj :/ )

Én párom segítségével vágom a fiamét, a kislánnyal még elbírok.

2015. júl. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A nagy 3 évesen már engedte a kezén, talán hamarabb is. A lábán változó, kedv függő (majdnem 4 éves).

Az egy éves minden ellen tiltakozik, üvöltve, kapálózva.

Lehet én vagyok a béna :(

2015. júl. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nagyon sokáig akkor vágtam nekik, amikor aludtak. Most már semmi gond ezzel, simán megszokták.
2015. júl. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nálunk babakènt nem volt gond, 1 èves kora után már nem hagyta, olyankor álmában vágtam, de kèsőbb már ez sem jött be, mert felèbredt rá. Ekkor bevetettünk mindent, tv, kaja közben, èneklès, nem sok sikerrel. Ezután 2 emberres lett a körömvágás, apa lefogta, èn vágtam. 2 ilyen "kìnzás" után jött, hogy (pont a saját körmöm reszeltrem), hogy anya az èn körmömret is vágjuk le. Azòta nincs gond a körömvágással, van olyan is, hogy ő kèri h hosdzù, vágjuk le. Van, hogy naponta többször is :)
2015. júl. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

2 éves fiamnál nincs gond a körömvágással.

Kezdetektől csipesszel vágom, így nem félek, hogy belevágok a kis ujjába, és azt a kezébe is adhatom nyugodtan.

2015. júl. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!