Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 3 hónapos babának már egyedül...

3 hónapos babának már egyedül kéne elaludnia?

Figyelt kérdés
Idáig ringatással aludt el, de már 2hete cicin altatom éjszaka, mert nem akart soha elaludni. Szerintem sokat alszik napközben. A cicin alvás sokkal kényelmesebb nekem ésnem kell leraknom amire mindig felébredt. Mellettem alszik és így se tudom rászoktatni hogy önállóan aludjon el. Mindig bőg ha leteszem...ez normális?
2015. okt. 29. 02:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

nem. az a kepesseg hogy onalloan eltudjanak aludni atlagosan 5-6 honapos kor korul fejlodiki (az atlagosan azt jelenti vannak babak akik szuletesuktol nem igenylik az altatast es vannak babak akik 12 honapos korukig nem kepesek ra).

Amit tehetsz hogy probalsz olyan altatasi modot talalni amirol a kesobbiekben egyszeru leszoktatni. a cicin altatast ezert semmikepp se javaslom, probalj neki cumit adni ha a ringatas nem valik be. a cicin altatas suru ejjeli ebredesekhez fog vezetni es kesobb csak siras aran fogod tudni at szoktatni a cumira mert teged fog cuminak hasznalni.

egyebkent a babaknal ahogy idosodnek 20 perc is lehet mire melyalvasba kerulnek, aki ringatva altat addig ne tegye le..kesobb ahogy idosodik konnyebben felismerheto majd a melyalvas: a kezek elernyednek, a szemmozgas megszunik, a lelegzet egyenletesse valik.

2015. okt. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. okt. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez csak attól függ, hogy a babádat mihez szoktatod. Az enyémek az elejétől önálló alvásra voltak szoktatva, hasra letettem és hagytam kicsit mocorogni, majd popsiütögetéssel elaltattam, aztán azt is elhagytam.

Amikor már tényleg nagyon nem tudott elaludni, akkor aludt hason a hasamon a kisebb, neki ment ez nehezebben, de sem a szoptatást, sem a ringatást nem használtam sosem altatásra és így 1-2 hónap között megtanult elaludni mindekttő egyedül. Viszont végig ott voltam (szoszogtam) a közelükben és tuti megnyugtatta őket, hogy nem egyedül hagyom, csak egyedül altatom őket.


Az, hogy nyűglődik amikor először mást kap a megszokottnál teljesen normális.

2015. okt. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Meg az jött még be nekem a kisebbnél, hogy nem mellettem aludt, hanem a fejem felett keresztben. Így mellettem is volt és mégsem. A cicin altatással ez sem működik, de próbáld ki, hogy kisebb helyen alszol és a fejed felett alszik a babád keresztben addig, ameddig nem kezd el kúszni, utána sokkal nehezebb lesz mellette aludni is.
2015. okt. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Dehogy, ők még nem képesek erre, lehet persze "idomítani", meg "szoktatnk", de sokkal célravazetőbb, ha a gyerek igényeit nézed.
2015. okt. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

3, azért ez nem teljesen így van, lehet hogy a te babádnál így volt, de a legtöbb babának még nem olyan érett az idegrendszere hogy önállóan meg tudjon nyugodni. Szerencsés vagy, de nem lehet minden babára egy sablont ráhúzni. Az én lányom az első két hétben gyönyörűen elaludt úgy ahogy írod, aztán elromlott neki, hiába próbáltam én mindenféle segítség nélkül vagy minimális segítséggel altatni. Először jött a ringatás, hogy legalább valamennyit aludjon, aztán mikor ahhoz hozzászokott az sem volt jó neki, akkor jött a cicin altatás, stb. 4-5 hósan volt képes először elaludni önállóan, és nem azért mert az első két hétben bármihez is hozzászoktattam volna...

1-es

2015. okt. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Biztosan mind a két gyerekem túlfejlett volt idegrendszerileg, hogy megszokták az egyedül elalvást hamar, de ha ez nem így lett volna, akkor is próbálkoztam volna mással, ameddig be nem jön valami más a cicizés és állandó ringatáson kívül. Nekem nagyon nagy szükségem volt a pihenésre.
2015. okt. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Huuu Köszönöm a válaszokat :)

A mellkasomon aludt 2hónapos koráig de már nem alszik rajta csak tornázik és ha megunja sír.

A hasán egyáltalán nem tud elaludni.

Ringatással meg az volt a problema hogy másfél óra alatt aludt el úgy hogy lerakni még nem lehetett...de ha 1órát is aludt mar a karomban akkor se. Cicin 10perc aladt alszik és egyáltalán nem sír.

A fejemnel a hajamat nem eszi meg?

2015. okt. 29. 08:46
 9/11 anonim ***** válasza:
mindenkinek szüksége van pihenésre, nekem nem volt segítségem, 400 nm veteményes, a lakás, szombatonként OKJ képzés...hidd el én sem örömömben altattam őt...mint írtam úgy álltam hozzá hogy nem fogom altatni, és nem fogok órák hosszat játszani vele minden nap, meg kell tanulnia hogy néha egyedül van....az ébrenlét alatt ez be is jött, nagyon jól eljátszik egyedül is ha épp nem érek rá. Az altatásnál nem jött be. Ez van. Mert ez nem csak szoktatás hanem habitus kérdése is. Örülj neki hogy ilyen szerencsés vagy a gyerekeiddel.
2015. okt. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ja és cumival próbálkoztam először de sírt
2015. okt. 29. 08:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!